Ar galima nėštukei valgyti „greitą maistą": ginekologės komentaras

Ar galima nėštukei valgyti „greitą maistą": ginekologės komentaras

18. May 2021, 11:54 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

Kelios būsimos mamytės kreipėsi į Mamyčių klubo redakciją, prašydamos patarimo apie nesveiką arba kitaip vadinamą „greitą“ maistą nėštumo metu. Kai kurios prisipažino net „drebančios“ pamatę traškučius ar „Coca-colą“. Tad ar galima tuo retkarčiais papiktnaudžiauti?

Sunku atsisakyti to, ką mėgai prieš nėštumą. Tad ką daryti, jei einant pro parduotuvės lentynas, prikrautas taip vadinamų „čipsų“ ar pamačius „makdonaldinį“ maistą, taip ir norisi jo užsisakyti? Kaip nugalėti tą silpnybę, o gal nereikia prieš tai kovoti?

 „Be abejo, traškučiai ir visas kitas „makdonaldinis“ maistas, „Coca cola“ ir kiti saldūs gaivieji gėrimai nėra tinkamiausias maistas nėščiosioms, nes turi daug kalorijų, o maistingumas abejotinas. Kita vertus, galiu suprasti ir būsimas mamytes, kurios „dreba“ dėl tokio maisto. Patarčiau, kad toks maistas nebūtų kasdienis. Suplanuokite, kad leisite sau ne daugiau kaip vieną kartą per mėnesį tuo papiknaudžiauti", - patarė ginekologė- akušerė Lina Rudaitienė.

Apie „greitą maistą“ yra sukurtas dokumentinis filmas – vienas eksperimentatorius valgė tik „Mc Donaldo“ maistą ir atsisakė sporto. Jam reguliariai buvo atliekami įvairūs tyrimai medicinos centre. Po 8 mėnesių gydytojai rekomendavo eksperimentą nutraukti, nes tolesnis jo tęsimas galėjo sukelti negrįžtamus sveikatos sutrikimus (jis nutuko, pakilo kraujospūdis, padidėjo cholesterolio kiekis kraujyje, pradėjo trikti kepenų ir inkstų veikla).

 „Nėštumo metu mamos mityba ypač yra svarbi – ir dėl jos pačios, ir dėl būsimo vaikelio. Tad patarčiau tai prisiminti ir galvoti apie abu", - teigė ginekologė.

Ką patartina valgyti nėštumo metu ir ko vengti, skaitykite ČIA->>