Mokamą palatą gimdyklose gauti vis sunkiau

Mokamą palatą gimdyklose gauti vis sunkiau

09. Sep 2010, 09:15

 

Prieš pusmetį Antakalnio universitetinėje ligoninėje atžalos susilaukusi Aušra portalui Delfi.lt tikino buvusi savotiškai apgauta personalo pažadų.

 

„Nuo paskutinio gimdymo prabėgo ne vieneri metai, todėl prieš gimdymą nusprendžiau apsilankyti ligoninėje, kad susipažinčiau su sąlygomis. Vyliausi, kad per tiek laiko daug kas pasikeitė į gerąją pusę“, - pasakojo vilnietė.

 

Moteriai buvo padaryta ekskursija po ligoninę. Ekskursijos metu parodytos dvi alternatyvos – senosios patalpos ir suremontuotos, kuriose įrengta keletas komercinių palatų. Jai buvo paaiškinta, kad ji galės rinktis patalpas, o už tam tikrą mokestį bus galimybė po gimdymo atsigauti netgi labai patogiai – be jokių kaimynių, turėti savo tualetą ir dušą.

 

„Ši žinia mane nudžiugino. Aš pajėgi susimokėti už papildomus patogumus, tačiau kai atvykau gimdyti, pasirodė, kad pakliūti į mokamą palatą – misija neįmanoma. Nepadės net didžiausi pinigai – ji paprasčiausiai užimta. Taigi gulėjau paprastoje palatoje, nesuremontuotoje skyriaus dalyje, nors norėjau ir galėjau susimokėti“, - apgailestavo Aušra.

 

Nepaisant to, gimdymas oficialiai jai kainavo 695 litų. Tiek ji turėjo sumokėti į ligoninės kasą už tai, kad išsikvietė gydytoją, kuriai tuo metu dirbti nepriklausė. Tokia yra teisės aktais patvirtinta tvarka.

 

Su panašia situacija susidūrusi Raminta tikina apie tai, kad pakliūti į mokamą palatą nėra jokių šansų, sužinojusi taip pat tik tada, kai atvyko gimdyti. Moteriai palatos kaimynės paaiškino, kad deficitines palatas esą gauna tik skyriaus vedėjo bei dar kelių gydytojų pacientės, o paprasta mirtingoji apie tai gali net nesvajoti. Juk palatų mažai, o norinčiųjų jose atsidurti – daug.

 

„Taigi gulėjau didžiulėje keturvietėje palatoje, kurioje visos moterys jautėsi klaikiai. Pas vieną ateina vyras, kuris tiesiog išsidrebia ant lovos, pas kitą į nevėdinamą palatą suguža kokie keturi penki giminaičiai, tuo metu trečiai, pagimdžiusiai neišnešiotą kūdikį, reikia nusitraukti pieną, ketvirta verkia, kad jos kūdikis nevalgo – nečiulpia krūties, penkta apskritai neturi pieno ir turi nuolat stimuliuoti krūtis, nes normalaus pientrauko ligoninė neturi.

 

Jeigu ligoninė negali užtikrinti patogių sąlygų priimti lankytojams, neįrengia pasimatymo kambario, jau geriau apskritai neleistų lankytojų“, - piktinosi pašnekovė.

 

„Aš sutikčiau, kad mokestis už palatą būtų didesnis, kad jis būtų ne vienkartinis, kaip dabar, o už parą, kad tik būtų galimybė ją gauti. Jei gimdymas be komplikacijų, sukandus dantis dar galima pakentėti. Tačiau jei ligoninėje tektų pagulėti ilgiau, juk nebūtų jokių šansų gauti tokią palatą – ilgai joje gulinti moteris komerciškai nuostolinga“, - svarstė Raminta.

 

Anot Vilniaus universitetinės ligoninės Gimdymo skyriaus vedėjo Romualdo Juršėno, tai laikina problema.

 

„Galbūt tai buvo momentas, kai mes kėlėmės iš vienų patalpų į kitas ir buvome labai susispaudę. Šiuo metu tokių palatų turime keturias ar penkias ir, manyčiau, poreikį patenkiname. Antakalnio klinikose baigiama rekonstrukcija, visos palatos jau naujai suremontuotos, paverstos dvivietėmis, visose jose yra dušas ir tualetas. Tik vis dar neturime viso ploto, kuris mums priklauso.

 

 Spalio mėnesį turėtume pradėti dirbti visu pajėgumu. Esu paskaičiavęs, kad mūsų skyriuje bus apie 18 palatų. Kadangi visos jos bus identiškos, nesunkiai jas galėsime transformuoti į vadinamąsias „komercines“, - teigė pašnekovas.

 

Paklaustas, ar nepritrūks ligoninė lovų, jei visos moterys norės gulėti vienos, medikas pabrėžė, šiuo metu pacientė moka ne už papildomas medicinines paslaugas, o tik už tai, kad dvivietėje palatoje ji galėtų gulėti viena arba su vyru, mama, seserimi arba kitu šeimos nariu.

 

Daugiau šia tema www.delfi.lt

 

10. Sep 2010, 23:27

na as gimdziau kaune 2-ojoje ligonineje kaune ,ir tikrai galiu pagirti sia ligonine ir visa personala...Buvau tikrai gerai priziurima Man dare cezario pjuvi,gulejau atskiroje palatoje buvo kriaukle ir wc tik ka dusas bendras..pragulejau 2 savaites bet nesumokejau nei vieno lito..

09. Sep 2010, 21:54

tai va: patys duoda, o paskui skundziasi

09. Sep 2010, 16:59

lt zmones patys ipratine nuo senu senoves su kysiais o dabar nieko ir kaltinti neberikia

09. Sep 2010, 16:54

as vilniuje gimdziau,nieko nedavem ir daktaras gerai priziurejo,viska laiku nustate kad mums gerai viskas butu.ir dar pagyre kad stipri moterys,o palatoj 2 buvom,su faina moterim,ji man daug padejo,patare viskas liuks.O jai kas ne taip butu buve tai ir pinigai nepadetu.

09. Sep 2010, 16:08

o apskritai jei jau turi pinigu tai ko namie negimdzius 😀 dabar jau taiko tokia praktika 😀

09. Sep 2010, 16:05

gimdziau kauno 2 ligonineje, dave dviviete palata, buvo kartu vyras, uz para mokejo 10 lt 😃 tai kas kad buvo dusas ir wc bendras, bet tikrai nesiskundziau nei paciu gimdymu nei gyditojais 😀 o gyditoja ir isikvieciau ir susimokejau i kasa 😀

09. Sep 2010, 15:57

tai kaune krikscioniskuose pasakojo viena gimde, dave ir nemazai, lt, tai gimdos neisvale.....vat tau ir dave..manau kuris gydytojas yra pasisventes tai duosi ar jis gerai savo darba atliks, o jei jau skuba, ir saip nekoks specialistas, tai duok nedaves....

09. Sep 2010, 14:52

o as uz patoguma ir ramybe, tiek vaiko tiek mamos. Jei turi finansiniu galimybiu kodel gi "nenusipirkus"gydytojo ir patogesnes palatos. Tiek su pirmu, tiek su antru vaiku, as tiesiogiai gydytojai daviau pinigu, kad buciau rami jog atejus laikui gimdyti manimi pasirupins tikrai geras specialistas.

09. Sep 2010, 13:25

klaipedoje pogimdyvinis skyrius yra tik vienvietes palatos. pries gimdyma kalbejau su to skyriaus vyresniaja, ji pasake, kad mamosguli po viena, ir klause, ar noresiu mokamos, nes reikia is anksto uzsirasyti, kad butu laisva. bet nenorejau, juk tik pora naktu guleti, ir visai neprasta gavau

09. Sep 2010, 13:19

o as kai gimdziau tai buvo laisva mokama palata,bet neemiau ... vistiek gulejau tik 2 dienas ,erdvia gavau ,pati viena sau gulejau ,kaip karalaite 😃 aisku lova,spintele paprastutes,bet dzin 😀 tualetas ten tikrai jau netoli,su dusu( i kuri tik 1 kart tejau,kol vyras su maze buvo )... svarbu,kad silta buvo,net vedinausi palata( su vaiku isejus i koridoriu) ,nes man,jau net per tvanku buvo 😀

09. Sep 2010, 13:00

juokas per asaras....
bet va jei neturesi draudimo cia tai uz cezary buciau virs 10tks eur suplojus

09. Sep 2010, 12:58

pas mus nebuvo popieriaus😃 isvis viskas skolinausi, nes anksciau laiko gimdziau, tai tik kita ryta maniskis viska atveze😃

09. Sep 2010, 12:40

lt jauciu taip niekada nebus, viska reikia paciai tureti

09. Sep 2010, 12:36

dabar papasakosiu kaip vokietijoje,yra irgo mokamos palatos ir maistas vyrui,na ji erdvesne stalas papildomas,spalvotesne,o paprastos palatos ir nieko nesiskire,tai mums pati gyd.patare,kad jei yra laisva lova,palatose po 2 lovas,tai vyras laisvai gali nakvot tik valgio negaus be jokiu mokesciu,2 paras pasibuvom kartu,vyras nuejo i kavinuke pavalgyt,cia wc duse yra viskas ir yklotai ir higienos priemones,kremai nuo skausmu,vaikam pamersai,arbata,kava vaisiai kolidoriuje ir niekas tai nekainuoja 😀

09. Sep 2010, 12:25

As gavau vienviete palata, buvo kriaukle, bet tualetas deja atskirai... pas mus radviliskio ligoninei kiek zinau daugiasia dvi moterys palatoj...

09. Sep 2010, 12:23

man tai mkeista, kad daugelis po gimdymo nori gauti spec tai kazkokias salygas, 5 zvaigzduciu viezbuti.Vienoms mat maistas per prastas, kitoms vel kas.Nemokejau nei lito, bet gavau vienviete palata, visos tokios tame aukste buvo kiek girdejau.Vyras vaika mate tik 10min, nes po to paskelbe karantina.Na ir kas?nenumiriau ir viena😀

laurora laurora 09. Sep 2010, 12:20

man visai atsitiktinai ispuole gaut mokama ta pacia diena,, kai parasiau prasyma (cia kmuk). visai kas kita joje guleti. pries tai kelias dienas praleidau nemokamoj 2-vietej. kadangi pati beveik neturejau pieno, vaikas nuolat alkanas buvo, tai pati nemiegojus buvau ir diena,ir nakti. kai pagaliau mano mazyle prisnusdavo, o su ja ir as, tai kita moteris keldavosi maitint savojo mazylio ir mane pazadindavo 😕 nu zodziu as visom keturiom uz mokama palata.

09. Sep 2010, 12:13

Aš visą nėštumą lankiaus privačiai pas vyrą ginekologą, Sedziniauską iš Kns atvažinėdavo. Šiaip kitu kart eičiau manau į poliklyniką,, juk tie patys tyrimai paskiriami, nieko kitaip nėra.

09. Sep 2010, 11:58

zivile nepritariu, as gulejau visas 7, as po cezario...

09. Sep 2010, 11:55

matyt nezinau tos paziuros yra idiegtos mamu, matyt mes nesugebam i visa si dalyka ziureti "kaip i specialista", o kvailiausiai tai kad ziurim kaip i vyra...nu nemoku net paaskyt, matyt visgi kaltos yra musu nusistovejusios paziuros, siuo klausimu neesu siuolaikiska, nu nebent tik tada kai jau niekur nedingsi, tai ka jau bedarysi....as net prisiklausiau tokiu bajeriu, kaip atvaziavo gimdyt, ziuri priemime vyras ginekologas, tai ta sako pakeisk gydytoja, pas tave neisiu, tas sako tai akd as vienas nera pakaitiniu, ir palamai cia ne pageidavimu koncertas, tai ta moterele susirinko tases ir isvaziavo i kitus gimdymo namus😃 😃 😃

1 2