MK mamos: nereikia vyro versti dalyvauti gimdyme

MK mamos: nereikia vyro versti dalyvauti gimdyme

16. May 2013, 07:00 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

Jau turbūt nieko nebestebina vyro dalyvavimas gimdymo procese. Dauguma Mamyčių klubo mamų yra už tai, kad vyras dalyvautų šiame svarbiame šeimos gyvenimo momente.

 

Ne viena moteris nori, kad vaikučio tėtis būtų kartu gimdymo metu, tačiau ne visiems vyrams lengva pasiryžti šiam atsakingam žingsniui. Būna, kad norėdami įamžinti svarbią akimirką ar perkirpti virkštelę, kai kurių tėvelių silpni nervai neišlaiko ir jie pasitraukia iš gimdyklos.

 

Tačiau Mamyčių klube pasidalinusios savo patirtimi mamos vienbalsiai pripažįsta, kad nebuvo nė kalbos apie vyro nedalyvavimą gimdyme. Pirmiausia dėl to, dauguma teigia, jog vyras yra didžiausias palaikymas ir atrama moteriai sąrėmių ir gimdymo metu. Džiugu, kad šiuolaikiniai tėveliai neišsigąsta šio atsakingo žingsnio.

 

Štai keletas komentarų:

 

Irmantė: „Labai džiaugiuosi, kad mano vyras dalyvavo gimdymo metu. Jis man daug padėjo, nuramino. Be jo būtų buvę sunkiau. Galėjau jam stipriai įsitverti į ranką. Kiekvienas vyras turėtų matyti gimstantį savo vaikelį, nes nėra nieko nuostabesnio“.

 

Deimira: „Labai likau laiminga. Mūsų santykiai net dar labiau sustiprėjo, tapome artimesni. Be to, kaip gera pamatyt vyro akyse džiaugsmo ašarą“.

 

Laura: „Kai sužinojau, kad laukiuosi, su vyru pasikalbėjau šia tema. Paklausiau, ar norėtų dalyvauti gimdyme, ar nebijos ir nepasibaisės gimdymo eiga, nes juk visko būna. Bet jis tvirtai buvo apsisprendęs, kad dalyvaus ir man buvo labai gera žinoti, kad mylimas žmogus bus su manimi“.

 

Jokiu būdu nereikia vyro versti to daryti

 

Tačiau būna situacijų, kai vyrai nori visame tame dalyvauti ir palaikyti savo moterį, bet fiziologiškai negali.

 

Kaip sako Jurgita, antrasis jos vyras mielu noru buvo šalia, tačiau išėjo paskutinę akimirką, nes nenorėjo apalpti. „Aš jo nesmerkiau ir neprieštaravau. Virkštelės taip pat nenorėjo kirpti, bet čia jau vyro apsisprendimas. Grįžo, kai išgirdo kūdikio riksmą. Tada ir pamačiau savo vyrą verkiantį iš laimės“, – pasakoja moteris.

 

Ne viena pritaria nuomonei, jog jokiu būdu nereikia vyro versti to daryti, jei jis nenori arba negali. Štai atviras supermamos komentaras, kuris viską apibendrina:

 

„Pirmaisiais nėštumo mėnesiais vis klausinėdavau jo, ar ruošiasi dalyvauti gimdyme, o jo atsakymas ,,nežinau“ mane siutino. Bet laikui bėgant supratau, kad nereikia vyro versti, jis pats turi tai nuspręsti, juk kiekvienas žmogus yra skirtingas.

 

Niekas nesiginčija, kad pamatyti tik ką gimusį vaikelį yra nuostabu, tačiau pats gimdymas reikalauja daug emocinio stabilumo. Mano vyras apsisprendė gimdyme nedalyvauti, be to, ir aš pati galiausiai pasakiau, kad taip bus geriausia. Su manimi buvo mama. Gimdymas buvo labai ilgas, sunkus, varginantis. Ir dabar labai džiaugiuosi, kad jame nedalyvavo vyras ir nematė viso to skausmo ir veiksmo.

 

Manau, reikia leisti pačiam vyrui nuspręsti. Esu girdėjusi istorijų apie tai, kai vyrai sudalyvauja gimdyme, o po kurio laiko palieka savo mylimąsias paveikti to matyto vaizdo ir išgyvenimų arba jos netraukia jų fiziškai“.

 

Ar jūsų vyras sutiko dalyvauti gimdyme?