Nuo šiol gydytojai turės išrašyti receptą buvimui žaliose erdvėse, taip galime pajuokauti perskaitę naujausias Ispanijos mokslininkų išvadas.
Buvimas gamtoje ir taip veikia mus labai teigiamai - moksliškai įrodyta, kad medžiai, žolės, augalai gali sumažinti širdies susitraukimų dažnį ir stresą, apsaugo nuo miesto taršos ir triukšmo, kuris mus bukina. Dabar prie viso šio gėrio prisidėjo dar vienas privalumas - nėščiosios buvimas gamtoje skatina kūdikį dar pilvuke augti protingesniu ir sveikesniu.
Ispanijos gydytojai stebėjo 2400 nėščiųjų, fiksavo jų įpročius bei pomėgius ir padarė stulbinančią išvadą, kad moterys, kurios nėštumo metu daugiau laiko leido žaliosiose erdvėse pagimdė didesnio svorio ir didesnės galvos apimties kūdikius.
Šie atradimai ypač svarbūs, nes jau seniai nustatyti, jog galvos dydis susijęs su didesnėmis smegenimis ir aukštesniu IQ lygiu. O mažesnio svorio vaikai dažniau serga širdies susirgimais, o užaugę turi problemų dėl kraujospūdžio, insulino kiekio.
Nesvarbu ar esate nėščia ar ne, bet bent šiek tiek praleisdamos laiko prie medžių ar gėlių būsite geresnės nuotaikos.
Štai 3 būdai kaip dažniau tai daryti:
Daryk tai lauke. Vietoje to, kad užsiiminėtum joga namuose ar pietauji kambaryje, pabandyk tai daryti gryname ore. Laužyk įpročius! Griebk savo nešiojamą kompiuterį ir apmokėk sąskaitas lauke - taip patirsi mažiau streso dėl pinigų.
Perkelk susitikimus. Jei jau nusibodo visi tie pasitarimų kambariai, pasiūlyk vieną ar du susitikimus daryti gryname ore. Galite net padaryti improvizuotą pikniką ant žolytės, o tokia aplinka padės sugalvoti daugiau idėjų.
Aplankyk parkus. Turime nuostabių nacionalinių parkų - pakeliaukite po juos. Ypatingai gražus Čepkelių raistas, Aukštaitijos nacionalinis parkas, pasivaikščiokite mūsų aprašytų Varnikų pažintiniu gamtos taku...