Mamų patarimai, ruošiant gimdyvės krepšį (ir ne vieną)

Mamų patarimai, ruošiant gimdyvės krepšį (ir ne vieną)

18. Jun 2019, 19:06 Egle_Mamyciuklubas.lt Egle_Mamyciuklubas.lt

Kada pradėtis krautis lagaminą ar krepšį į gimdymo namus (kiek jų iš viso reikia), kokius daiktus įsidėti, o ko tikrai neimti? Dėkojame visoms mamoms, kurios pasidalino savo patirtimi ir patarimais.

SKAISTĖ

Rinkdama daiktus į gimdymo namus pirmiausia sau prisiminsiu nekrauti visko į vieną lagaminą. Tuomet neteks nei daug tampyti, nei ilgai ieškoti reikiamų daiktų. Pati daiktus skirstysiu į 3 rankines. Pirmąją nešiuos tiesiai į ligoninę, o kitas atveš vyras kai tik prireiks.

 • 1 rankinė skirta neštis į gimdymo palatą.

Dokumentai ir nėščiosios kortelė

Gimdymui skirti naktiniai

Kojinės

Guminės šlepetės

Vandens buteliukas

Tinklinės kelnaitės ir įklotas po gimdymo

Pirmieji vaikučio drabužiai

1 pakuotė sauskelnių

Dekutis vaikui suvynioti

 • 2 rankinė skirta buvimui ligoninėje. 

Higienos reikmenys, kosmetinė.

Rankšluosčiai

Rinkinys po gimdymo

Kelios laisvesnės suknelės

Keli naktiniai marškiniai

Keli vaikučio drabužių komplektai

Sauskelnės ir drėgnos servetėlės

Vanduo ir užkandžiai

Telefonas ir jo kroviklis

 • 3 rankinė skirta važiavimui į namus. 

Drabužiai man ir vaikeliui

Lauko drabužiai jei bus vėsesni orai

Vaiko kėdutė

Svarbiausia prisiminti tai, kad sukrautos rankinės nėra nepajudinamos. Jei tik ko nors prireiks, viską gali atvežti vyras ar kiti artimieji. Aš susikrausiu tik pačius reikalingiausius daiktus, o vėliau jau pasipildysiu pagal situaciją :)

GINTARĖ

Mūsų gimdymo krepšio istorija turbūt skirsis truputį nuo daugumos. Iš tikrųjų jo krauti niekada neskubėjau. Nekilo ranka. Vis negalėjau patikėt, kad tai reikia daryt. Nes iki nėštumo nueitas ilgas kelias ir būta nesėkmių. Tačiau šįkart atėjus 7 nėštumo mėnesiui, pradėjo niežėti pirščiukai :) Visa informacija, kurią susirinkau, ką įsidėti - tai buvo mamų forumai. Ir ten esančią informaciją įvertinčiau puikiai. Kadangi mėgstu viską užsirašinėti, sąrašiukas atsidūrė sąsiuvinyje.

 • Pimiausia įsidėjau rūbelius mažyliui, sauskelnes ir vienkartinių kelnaičių rinkinį nėščiąjai.
 • Po to susidėjau rūbus sau. Šlepetes. Chalatą. Higienos reikmenis. Rankšluosčius. Tualetinis popierius. Drėgnos servetėles.
 • Iš anksto nusipirkau 2 butelius vandens po 2l, nes labai daug išgerdavau vandens nėštumo metu.
 • Susidėjau ir savo indus. Mėgstu ligoninėje turėti savo.
 • Vyras vis primindavo - nepamiršk pakrovėjo!!!
 • Taip pat piniginės.
 • Užkandžių nesidėjau nieko, nes nežinojau, kaip jausiuos.
 • GERAS PATARIMAS, kuriuo ir pati pasinaudojau - vaiko ir savo daiktus dėkitės į atskirus krepšius!!!
 • Ko neįsidėjau, o prireikė - tai maitinimo liemenėlė. Labai geras dalykas. 

IKKE

Tai, ką reikia įsidėti į krepšį, labai priklauso nuo to, kurioje ligoninėje planuojama gimdyti. Kai kuriose ligoninėse, ypač privačiose, atsivežti reikia labai nedaug daiktų. Aš gimdžiau Santaros klinikose prieš 4 mėnesius, tad ir papasakosiu, ką dėjausi į krepšį.

Krepšelį po truputį pradėjau rinkti labai anksti, gal nuo kokio KETVIRTO mėnesio. Paskaitinėjau kelis mamų forumus, peržiūrėjau rekomenduojamus sąrašus internete ir keliuose reklaminiuose leidiniuose bei knygose ir po truputį surinkau viską. Dabar manau, kad vietoj to skaitymo galima būtų tiesiog pasiklausti artimųjų ar draugių, neseniai gimdžiusių, ir remiantis jų patirtimi, susikrauti krepšelį.

Taigi, apie mano krepšelio turinį:

Visų svarbiausia - tai reikalingi dokumentai: asmens dokumentas ir nėščiosios kortelė. 

Ką imti pačiai gimdyvei?

 • Labai priklauso nuo gimdyvės norų ir įpročių. Mano norai nebuvo dideli, tad krepšelis buvo nedidelis. Ko būtinai reikia, tai naktinių marškinių. Nežinau, kodėl aš juos paėmiau tik vienerius (su tais pačiais teko gimdyti ir pirmąją dalį paros būti kol vyras atvežė naujus), todėl rekomenduočiau pasiimti trejus - vienerius gimdymui ir kitus dvejus likusioms dienoms.
 • Taip pat reikalingas chalatas, nes teko keliskart išeiti iš palatos.
 • Na ir būtinos šlepetės, vaikščioti po palatą.
 • Taip pat higienos reikmenys - rankšluostis, šepetys, dantų pasta su šepetėliu ir šampūnas. Jokios kosmetikos man netrūko, nors ir kasdien mažai su ja draugauju. Dar buvo reikalingos sauskelnės-kelnaitės, kokie 5 vnt., ir paprasti įklotai.
 • Jokių sportinių kelnių ar maikučių nebuvau pasiėmusi ir neprireikė - visą laiką prabuvau su naktiniais bei chalatu. 

Krepšelis naujagimiui

 • Man sočiai pakako 1 pako sauskelnių, kur apie 30 vnt.
 • Dar ėmiau paprastą kepurytę, vilnones kojinaites bei pirštinytes, 3 vnt. smėlinukų bei 3 vnt. šliaužtinukų. Tiesa, visi jie buvo 56 dydžio, kažkaip net nekilo minčių imti didesnių, bet sūnelis gimė 55 cm, tai sūnelį rengusi gimdyklos darbuotoja sakė, jog galėtų rūbeliai būti didesni. Tad vertėtų įsidėti ir didesnių rūbelių komplektuką.
 • Tiesa, ką aš dar patarčiau, tai prieš važiuojant į gimdymą padaryti tvarką namie, t.y. sudėti vaiko rūbelius tvarkingai, kad vyras žinotų ką iš kur imti, nes turbūt daugumai šviežiai iškeptų tėvėlių vienodai rodo, ar čia šliauštinukas, ar čia smėlinukas, bodžiukas, siaustinukas ir pan., kad nereiktų juokinti ligoninės personalo ("tą, kur per klyną užsisega" arba "tą, kur rankos ir kojos su antgaliais" :). 
 • Tikrai nevertėtų pirkti ir vežtis naujagimiui prausiklių, pudrų ar kremo nuo iššutimo. Mes gavome nemažai dovanų, tarp jų mačiau buvo ir sudocrem, ir johnsons ir kt. įmonių prausiklių ir kitų mėginėlių, tai manau tikrai būtų galima esant reikalui panaudoti. Nors manyčiau mažai kam pirmomis dienomis jų prireikia. O be to esant reikalui, artimieji gali atvežti nupirkę.

Ką aš pamiršau įsidėti ir ko prireikė?

 • Tai drėgnųjų servetėlių vaikučio užpakaliukui nuvalyti naktį, nes labai nesmagu naktį keltis ir nešti vaikutį po kranu (dažniausiai garsiai verkiantį), ypač jei palata reikia dalintis su kita moterimi. Bet pas mus taip pat buvo pakelis įdėtas dovanų dėžutėje, tai kuo puikiausiai jį ir sunaudojau.
 • Dar buvo reikalingas vienas ar pora paklotų, kuriuos tiesdavau ant vystymo stalo keičiant vaikučiui sauskelnes. Taip pat ėmiau autokėdutę ir žieminių rūbų komplektą su pleduku vaikutį parsigabenti namo. 

Kiti daiktai

Apie maistą, kurio reikėtų pasiimti, sunku būtų patarti, kiek jo imti. Kas tikrai reikalinga - tai vanduo, koks bent 2 l, nes tiek gimdykloj, tiek palatoj buvo labai labai karšta, tad tikrai norėjosi gerti. O valgyti aš buvau įsidėjusi tik šokoladą, bet ir jį parsivežiau. Man tiko ir ligoninės maistas bei lankytojų atneštas maistas.

Dar reikėtų pagalvoti apie kroviklį telefonui bei man labai pravertė vienkartiniai rankšluosčiai, nes tai valgant, tai maitinant vaikutį vis prisidarydavau balų, tai labai patogu buvo pasivalyti. Žinau, kad kitos mamos dedasi žurnalų, bet to visiškai nereikia, netgi jei vaikutis miega, palatoje prie kiekvienos lovos yra planšetė su internetu, tai veikti tikrai yra ką.

Aš turėjau du krepšius - vieną sau, kitą vaikučiui. Manau taip būtų patogiausia, kad daiktai nesimaišytų. Jeigu planuojate, jog ir vyras dalyvaus gimdyme, reiktų ir jam pasiimti šlepetes, ir, jei vyras nori, kokių laisvesnių drabužių jam. Beje, jei vyras dalyvaus gimdyme, siūlau ir jį supažindinti su krepšio turiniu iš anksto, kad būtų ir jam lengviau orientuotis paduodant gimdykloje ar palatoje reikalingus daiktus.

RADVILĖ

Savo gimdymo krepšelius dėjausi 2 kartus: 2015 balandį ir 2017 sausį.. Pirmą kartą dedantis savo ir vaikučio krepšelį pasiklioviau tik ginekologės pateikta knygele, tačiau ne viskas buvo reikalinga... O antrą kartą dėliojausi viską nuo pirmosios patirties, tik rūbeliai sausio mėnesį buvo kur kas šiltesni. Pati buvau susidariusi tokį savo sąrašą 2015m., o šiandien koregavau ir su didesniais komentarais parašiau draugei, kuri laukiasi savo pirmojo naujagimio. Viskas, ką susirašiau man buvo reikalinga pačiai pradžiai, o po to eigoje susipirkau ko trūko:

Į ligoninę SAU:

* DOKUMENTAI 

* Vanduo (negazuotas), tualetinio popieriaus nesidėjau, naudojau drėgnas servetėles.

*Higienos priemonės su kuriomis jautiesi gerai;

*Sauskelnės po gimdymo;

*Naktinukai, geriausia, kad prasisegtų priekis arba spec., jog būtų patogu maitinti, chalatas, 1-2maikutės, kelnės/tympos, šlepetės ( BŪTINAI IR VYRUI);

*Rankšluostis, keli apatiniai, liemenėlė ( paketukai liemenėlės jei tikrai labai šlampa krūtys);

!!Pientraukio į ligoninę dėtis nerekomenduoju, nes neaišku ar jis bus reikalingas, o jei reikalingas, tai visada šalia esantis vyras/sesė/mama ar draugė atveš. 

Vaikui:

* Pirmieji, patys mieliausi ir mažiausio dydžio kūdikiui pampersėliai (mes įsidėjome vieną pakuotę Huggies mažučių, Elite Soft..  Bet čia jau pagal save dedasi kiekviena. 

* Drėgnos servetėlės (aš nuo pat pirmųjų dienų ir iki pat dabar naudoju Huggies Aloe Vera);

* Pirmoji kepurytė išvirkščių siūlių, vilnonės kojinytės, pirštinytės (JAS SUSIDĖTI Į ATSKIRĄ MAIŠELĮ IR KREPŠIO SKYRELĮ + VIENAS PAMPERSAS) Taip mums patarė, taip ir darėme su abiem merginomis. Aš, asmeniškai dėjausi viską, tik neturėjau pirštinyčių. Iš tikrųjų niekada jų ir nebuvau uždėjusi, o šiltuoju metų laiku mums po kelių dienų sakė, jog galime palaikyti dukrytę ir be kojinyčių..

*Šliaužtinukai 2vnt. (žiemos metu turėjau įsidėjusi ir nedidelį, miegui skirtą vokelį);

*Smėlinukai (bodžiukai) 2-3vnt. aš dėjausi 2 trumpomis rankovytėmis ir 2 ilgomis.. atitinkamai aišku pagal esamą metų laiką..;

*Maikutės 1-2vnt. (man labai patiko nuo pirmų dienų rengti paprastas, medvilnines, nevaržančias, be sagučių ir blizgučių, maikutes, tik balandį gimusiai dukrytei, sausio mėnesį pagrindas buvo šliaužtinukai);

* Kelnytės 1-2vnt. ( laisvos, patogios, neveržiančios pilvo srities, be gumų ir sagų, geriausia, kad užsibaigtų pėdutėmis, uždaros);

Čia viskas iš rūbelių, ko man prireikė.. Dar siūlyčiau įsidėti po 1 ar 2 kelių dydžių.. Ten tarkim 50 jei sakys, jog mato ir planuoja gimti labai mažas leliukas, 54-56 jau kiek didesniam naujagimiui skirti rūbeliai.  Daug jų tikrai nereikia, viskas bus eigoje, atsižvelgiant kiek laiko būsite ligoninėje..

Daiktai, reikalingi pradžioje, kai parsiveži vaikutį namo:

* Vežimas, automobilinė kėdutė.. Prie to paties labai gerai būtų turėti gultuką, aišku, čia nebūtina, bet bent man tai žiauriai geras dalykas su abiem buvo ir aš naudojau Baby Bjorn, tikrai ne naują, pirkau iš jau perleidžiančios mamytės dėvėtą, tačiau puikios būklės ir tarnavo ilgai. 

* Lovytė, čiužinukas (mes pirkome "Dormeo Baby", o po to mažutei liko sesės, o vyresnėlei nupirkome tokį patį, tik didesnį. Puikūs čiužinukai.  Balandį gimusiai dukrytei naudojome lengvą, ploną paklotėlį kai miegojo, o sausinukei buvome nupirkę Flokati vilnos kaldrytę. Pagalvės, kiek žinau, nerekomenduoja dėti iki 2m..

* Vystymo erdvė, sauskelnės, Pataisų Sporų milteliai nuo iššutimo nepakeičiamai geras dalykas buvo ir iki pat dabar naudoju, drėgnos servetėlės, mums pačios geriausios Huggies, žalia pakuotė, natūralios, su Aloe Vera.  Emolium kremukas kūdikio odelei irgi buvo labai geras dalykas, naudojome pirmus metus, po to eigoje pasirinkome kitokį atsižvelgiant į mažesniosios dukrytės odos būklę, o vyresnėlei paaugus pritaikėme irgi kitą kremuką..;

*Žirklutės, termometras, nosies siurbtukas.. Žirklučių tų spec. nerekomenduoju pirkti, bent man tai jos nepasiteisino.. Aš naudojau paprastas žirklutes, kurias naudoju ir sau, tik aišku vienos buvo mano, kitos buvo dukrytės-čių.  Termometras jau čia kokio norisi, aš naudojau skaitmeninį, man jo puikiai užteko.  Nosytę, aš asmeniškai tai valiau su paprastais ausų krapštukais, net ir su pirmąja dukryte, kai nieko dar pradžioje nemokėjau ir atrodo visko bijai.. man buvo pats patogiausias variantas..  Dabar, kai turiu dvi merginas ir pradėjus eiti į darželį prasidėjo ištisinės slogos, įsigijau elektrinį nosies aspiratorių.. 

* Maudymosi vonelė su gultuku labai patogus sprendimas, o rankšluostuką naudojau su galvos gobtuvu, kad lengvai visą suvystyčiau išėjus iš vonios. 

* Buteliukai... Bent man buvo reikalingi ir aš naudojau Avent buteliukus.  Šepetėlis valyti buteliuką irgi praverčia;

* Marliukai, jų patarčiau turėti ne vieną. 

* Čiulptuko manau, kad iš kart nereikia pirkti, nes jo gali ir neprireikti.. Bent mes nepirkome, o kai prireikė, vyras nuėjo į vaistinę ir nupirko. O jei po to norėsis eigoje kokio ypatingo, gražaus ir pnš, tai grįžusi namo pasėdėsi prie kompiuterio ir užsisakysi. 

Linkiu visoms besilaukiančioms mamytėms sėkmės, kantrybės ir puikių akimirkų susitikus su savais stebuklėliais!!!! 

JOLITA

Mamai

 • Turėjau dvejus naktinius į gimdyklą ir po gimdymo, bet antrų neprireikė
 • Pasiimkite chalatą.
 • Naudojau sauskelnes-kelnaites (rekomenduoju, tikrai labai patogu ir neprireikė jokių kitokių įklotų ar paketų).
 • Guminės šlepetės
 • Higienos priemonės, rankšluosčiai
 • Vandens.

Kūdikiui

 • Gimdykloj vilnonės kojinytės, kepurytės, bodžiukai, sauskelnės
 • Bodžiukų buvau įsidėjus per mažai, tik po kelis, tai teko vilkti tais pačiais, nes kiekvieną rytą vaikučius reikėjo apvalyti ir rengti švariais (nelygu kiek laiko ligoninėj laikys, gali ir užtekti).
 • Higienos priemones ir rankšluoščiai.

LAURA

Mano krepšelis buvo iš trijų dalių (vaikučio, mano ir vyro). Viską sukau/vyniojau į didelius rankšluosčius kiekvienam, kad vyrui būtų lengva atskirti, kur kieno.

Vyrui

Tai vyrui ėmėm higienos priemones, rankšluostį, patogius rūbus bei dušo šlepetes.

Sau

Taip pat higiena (svarbiausia intym.higienos prausiklis!), chalatas, rankšluostis, įklotai bei spec. kelnaitės po gimdymo, patogūs rūbai, priemonės žindymui.

Vaikučiui

Na ir mažiausiajam porą rinkinukų rūbelių, vokelis, sauskelnės, vilnonės kojinaitės, kepurėlė.

Žinoma, dokumentai, pakrovėjai, vanduo (gimdymo metu norėjau labai!). Stengiausi viską labai apgalvoti ir be reikalo neprisikrauti daiktų. Taip kad rekomenduočiau kelis kartus peržiūrėti kraitelį prieš kelionę ir būti jį iš anksto susiruošus.  Beje, buvau pasiruošusi spec.muzikos playlistą, kuris visąlaik grojo iš mobiliojo, kol su vyru “mėgavomės” mažylio atėjimu į pasaulį 


Pirmiosios naujagimiams skirtos sauskelnės Huggies® Elite Soft