Laukiuosi dvynukų: kada galiu pajusti judesius?

Laukiuosi dvynukų: kada galiu pajusti judesius?

13. Nov 2017, 07:00 Egle_Mamyciuklubas.lt Egle_Mamyciuklubas.lt

Iš Jurgitos laiško:

Laukiuosi dvynukų, man jau 19 savaičių, tačiau nelabai jaučiu judesius, tik kartą pajutau. Nuo kada galiu jausti daugiau dvynukų judesių?

Konsultuoja akušerė Ieva Girdvainienė: 

Laukiatės pirmą kartą, didelė tikimybė, kad imsite jausti vaisiaus judesius tarp 16 – 22 nėštumo savaitės. Ši tendencija paplitusi ir tarp tų moterų, kurios pirmojo nėštumo metu pradėjo jausti vaisiaus judesius pakankamai anksti. Įdomu tai, kad kūdikis gali pradėti judėti jau 7 ar 8 nėštumo savaitę, tačiau dar yra per mažas, kad motina jaustų jo judesius.

Kokie pojūčiai aplanko vaisiui judant?

Moterys šį jausmą apibūdina įvairiai. Tai primena:

  • Spragėsių spragsėjimą
  • „Žuvyčių plaukiojimą" 
  • „Drugelių plazdenimą" 

Tiesą pasakius, daugelis pirmą kartą besilaukiančių moterų pirmuosius vaisiaus judesius apibūdina kaip pilvo pūtimą arba alkio sukeltą pilvo skausmą ir kuo reguliariau imsite jausti panašius simptomus, būkite tikra – tai pirmieji vaisiaus judesiai. 

Kaip dažnai turėtumėte jausti vaisiaus judesius? 

Pirmieji vaisiaus judesiai – tai gali būti vos keli spyriai per kelias dienas, o tarpas tarp spyrių gali būti netrumpas. Taip yra todėl, kad kūdikis dar per silpnas judėti dažniau ir spardytis stipriau. Nėštumui besivystant antrojo trimestro metu judesiai stiprės ir darysis reguliaresni. 

Laukiantis dvynių judesius galite jausti silpnesnius, nes gimdoje nėra tiek vietos, tačiau tikrai sulauksite stipresnių judesių, o vėliau ir atpažinsite, kur čia kuris :)

20171101134435-94542.jpg