Kuo ypatingas nėščiųjų gydymas nuo gripo?

Kuo ypatingas nėščiųjų gydymas nuo gripo?

05. Jan 2015, 08:50 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

Jei gydytojas diagnozavo gripą, tai dar nereiškia, kad galimos nėštumo komplikacijos ir todėl reikėtų panikuoti. Nėščiųjų gripo gydymas turi savo ypatumų. Jie susiję pirmiausia su labai nedaug leistinų gydomųjų preparatų, kurie veiktų efektyviai ir tuo pat metu nekenktų vaikui.

Kitas niuansas - galimos komplikacijos ir papildomi genetiniai tyrimai pasveikus, siekiant įsitikinti, kad vaisiui gydymas nepakenkė. Visa kita - kaip ir esant bet kokiam peršalimui: laiku pastebėti, kreiptis į gydytojus, laikytis nustatyto gydymo režimo ir maksimaliai stiprinti imunitetą.

Ar bus pasekmių?

Būtent šis klausimas labiausiai kankina būsimas mamas: ar viskas bus gerai su mažyliu, ar nepakenks liga tolesnei nėštumo eigai? Į šitą klausimą užtikrinto atsakymo negali duoti niekas. Gydytojai tik tvirtina, kad didžiausią pavojų vaisiui gripo virusas organizme kelia iki dvyliktos nėštumo savaitės, kada aktyviai formuojasi visos gyvybiškai svarbios sistemos.

Pirmasis nėštumo trimestras laikomas pačiu neramiausiu vaisiui ir yra lemiamas tolesniame vaisiaus išnešiojimo procese. Šiuo metu placenta dar nepakankamai išsivysčiusi, kad atskirtų kenksmingas medžiagas nuo naudingų. Taip pat dar nėra pastebimų pokyčių pačiame moters organizme, ir daugelis iš inercijos pasikliauja pirmykštėmis jėgomis, pamiršdamos, kad organizmas keičiasi jau nuo pat pirmųjų pastojimo minučių.

Jokiu būdu nebandykite persirgti ligos ant kojų. Liga nepraeis per dieną, reikės išgyti visiškai. Jūsų užduotis - nepakenkti mažyliui. Todėl laikykitės trijų paprastų taisyklių - ramybė, miegas ir procedūros.

Pasveikus jums bus paskirtos papildomi klinikiniai kraujo bei kiti tyrimai. Jei rezultatai geri - jaudintis nėra ko. Jei gripas komplikavosi, jums veikiausiai pasiūlys atlikti hormonų tyrimą, leidžiantį įvertinti patologijų riziką.

Kiti tyrimai gali būti atliekami ne vieną kartą, kadangi jų patikimumas priklauso nuo daugelio veiksnių. Tačiau bet kokiu atveju jūsų gydytojas turi smulkiai ir suprantamai išaiškinti bet kokias medicinines priemones, kad būtų įvertintas jų reikalingumas. Rimtų pasekmių vaisiaus raidai ir gyvybei grėsmė - ne daugiau nei 1-2%. Todėl nėra reikalo panikuoti ir viso nėštumo metu stengtis pasislėpti tarp keturių sienų.

Kaip pasirūpinti ligų profilaktika ir imuniteto stiprinimu?

Nuo mūsų organizmo labai priklauso, ar jis pajėgs apsiginti nuo ligos ar persirgti lengva jos forma. Žinoma, neįmanoma apsisaugoti nuo visko pasaulyje, tačiau kiekvienas gali imtis reikiamų priemonių.

1) jei planuojate pastoti, reikia kaip galima anksčiau aprūpinti organizmą naudingomis medžiagomis ir apskritai gyventi sveikai. Sveika mityba, fizinis aktyvumas ir grūdinimasis dar niekam nepakenkė.

2) žinodamos apie tokį svarbų laiką, kaip ankstyvoji vaisiaus raida, iki dvylikos savaičių, galima bandyti planuoti pastoti tokiu metu, kai bus mažesnė gripo grėsmė.

3) po 14 nėštumo savaitės epidemijų metu gydytojai rekomenduoja moterims skiepytis nuo gripo - tuomet net susirgus komplikacijų rizika yra minimali.

4) nereikia rizikuoti: būti sezoninio gripo metu ten, kur daug žmonių, retai plauti rankas, prastai vėdinti patalpas, nevalgyti vaisių ir daržovių.

Šiuo svarbiu periodu būkite sau atidesnė ir dėmesingesnė. Visur kitur jums padės įgimtas motiniškas instinktas.