Kokią įtaką vaiko vystymuisi nėštumo metu turi muzika?

Kokią įtaką vaiko vystymuisi nėštumo metu turi muzika?

16. Oct 2012, 00:00

 

Teigiama, kad muzika nėštumo metu teigiamai veikia vaiko vystymąsi. Be to, tai yra viena puikiausių bendravimo formų, kuri natūraliai slopina būsimų mamų nerimą ir stiprina malonaus laukimo galimybes.

 

„Muzika yra ne tik puiki bendravimo su kūdikiu priemonė, bet ir stiprus ryšio ir geros nuotaikos tarp mamos ir vaiko palaikymas“, – sako Klaipėdoje užsiėmimus nėščiosioms vedantis muzikos studijos „Grock“ vadovas Linas Švirinas.

 

Anot mokslininkų, muzikos klausymasis ir muzikavimas nėštumo metu skatina abiejų smegenų pusrutulių veiklą – tad vaikai tampa gabūs tiek humanitariniams, tiek tiksliesiems mokslams. Be to, jei vaiką nuolat supa ritminė aplinka tokie vaikai dažnai gimsta turėdami absoliučią klausą.

 

Kas savaitę vykstančiuose Lino Švirino vedamuose užsiėmimuose nėščiosioms mėginama pažinti šimtmečių muzikos patikrintas taikomąsias galias. Plačiausiai paplitusi ir sėkmingiausiai mamų naudojama priemonė – lopšinių dainavimas. Būtent lopšinėms užsiėmimuose ir skiriamas didžiausias dėmesys.

 

„Nutraukti ryšį tarp vaiko ir motinos labai paprasta, bet jį atkurti kartais gali būti labai sunku. Ir būna labai apmaudu, kai jo pasigendama kritinėse situacijose. Muzika yra puiki ir emociškai turtinga priemonė, tad ja naudotis reikia jau ir nėštumo metu“, – sako L. Švirinas.

 

Nemokami užsiėmimai nėščiosioms vyksta prekybos centre BIG Klaipėdoje kiekvieną antradienį, 10 val. vaikų kambaryje „Safaris“.