Ar turi įtakos tai, kaip ir ką kalbame su būsimu kūdikiu?

Ar turi įtakos tai, kaip ir ką kalbame su būsimu kūdikiu?

22. Feb 2021, 10:36 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

Kalbėti su mažyliu, dar jam esant pilvelyje, labai svarbu. Tuo niekas neabejoja. Tačiau kaip veikia kūdikio lytį tai, ką su juo kalbame? Pataria psichologė Diana Zande.

Nėštukės klausimas:

Aš 33 nėštumo savaitėje. Kai su vyru dalyvavome echoskopijos tyrime, man buvo 17 savaičių, mums pasakė, kad gims berniukas. Mes tam ir nusiteikėme – sugalvojome vardą, vyras kalbėjo su juo, kaip žais futbolą, nupirkome berniukiškų drabužėlių ir pan. Tačiau kito echoskopijos tyrimo metu pasakė, kad visgi gims mergaitė. Ar turi įtakos tai, kaip ir ką kalbame su kūdikiu? Ar mūsų mergaitė elgsis dabar kaip berniukas?

Dėmesį skirkite ne vaiko lyčiai, o tam, kad jis gims sveikas

Pasak psichologės Dianos Zande, nėštumo metu nereikia kelti įtampos ir kalbėti su kūdikiu maždaug taip: „Tu būsi berniukas, mes žaisime futbolą, tapsi tuo ar anuo…“ arba „Tu būsi mano pati gražiausia mergaitė, būsi mano mažoji princesė“.

Mažiausia problema šiuo atveju – sugalvotas vardas. Taip pat neturi reikšmės, kokius drabužėlius jau nupirkote būsimam vaikeliui – jam juk jokio skirtumo, mėlynus marškinėlius vilkės ar raudonus.

Didesnė problema ta, ko mes konkrečiai laukiame gimstant, o po to nusiviliame.

Su mažyliu reikia kalbėti, bet didesnį dėmesį skirkite pasakojimui apie tai, kad vaikelis gims sveikas.

Blogiau, kai gimsta megaitė, o ją tėvai verčia „būti berniuku“

Ar baiminatės, kad mergaitė bus berniukiško charakerio? Laikotarpis nuo 17 iki 33 nėštumo savaitės nėra labai ilgas, jei mama visą laiką galvojo apie priešingos lyties kūdikį. Juk vaikui prieš akis visas gyvenimas, o tos kelios savaitės, kai jis buvo pilvelyje, o mama apie jį galvojo kaip apie kitos lyties vaiką, nėra lemiančios jo likimą.

Šiais laikais daug yra moterų, kurios turi labiau išreikštą vyriškumą, ir priešingai – vyrai su labiau išreikštu moteriškumu, tačiau jiems tai netrukdo gyventi. Moterys gali išlikti moteriškomis ir važinėdamos motociklais, ir vilkėdamos kelnes.

Blogiau, kai gimsta megaitė, o ją tėvai verčia „būti berniuku“, nes jo laukė – žaisti labiau berniukams skirtus žaidimus, vilkėti berniukams skirtais rūbais ir pan. Tai, kuo vaikas taps, priklauso nuo auklėjimo, tėvų ir vaikų tarpusavio santykio ir, žinoma, nuo paties vaiko charakterio.

Kaip sako psichologė, echoskopas gali kartais klysti, tad ko sulauksite, tebūnie jums staigmena iki pat gimimo momento.

Kada jūs sužinojote kūdikio lytį? Ar jums tai buvo svarbu?