Kiek ilgai būsima mama gali būti saulėje?

Kiek ilgai būsima mama gali būti saulėje?

12. Jun 2019, 15:17 Egle_Mamyciuklubas.lt Egle_Mamyciuklubas.lt

Visos norime būti gražios ir parudusios saulėje net ir besilaukdamos mažylio. Tad dažnas būsimų mamyčių klausimas – ar galima degintis saulėje? Kiek ilgai galima joje būti ir pan.?

Pasak dermatologų, vykstant hormonų pokyčiams nėštumo metu oda žymiai stipriau reaguoja ne tik į įvairius kvapus ar kosmetines priemones, bet ir į saulę. Tai pasireiškia greitu odos paraudimu bei pigmentinių dėmių atsiradimu. Būtent todėl reikia naudoti hipoalergines priemones nuo saulės su aukštu apsaugos UV faktoriumi.

Būdamos tiesioginiuose saulės spinduliuose būtinai ant galvos turėkite plačiabrylę skrybėlę ar kepurę, kad apsaugotumėte veidą. Maždaug pusei nėščiųjų ant veido atsiranda taip vadinamų „nėščiosios dėmių“, kurios išsiskiria rudu atspalviu - jos atsiranda ant kaktos, skruostų ar viršutinės lūpos. Saulė šias dėmes dar labiau paryškina.

Optimalus buvimo saulėje laikas

Pagal plaukų, akių ir odos spalvą moteris galima skirstyti į tris tipus: pradedant šviesiu gymiu (lietuvių), baigiant tamsaus gymio odos tipu, kurį daugiausiai turi Rytų moterys.

Jei tu turi:

-šviesaus tipo odą (ryži ar šviesūs plaukai, mėlynos akys), saulėje gali būti apie 5-10 min.

-vidutinio tipo odą (šviesiai rudi plaukai, mėlynos, žalsvos ar pilkos akys), saulėje gali būti 10-15 min.

-tamsaus tipo odą -  saulėje rekomenduojama būti iki 20-30 min.

Kaip apsaugoti pilvuką nuo UV poveikio?

Nėščiosios pilvo oda tokia pat jautri ir plona kaip ir naujagimių, todėl ant pilvo odos tepkite kremą, turintį aukščiausią apsaugos UV faktorių ir nebūkite saulėje ilgiau nei penkiolika minučių. O geriausia pridengti pilvuką nuo tiesioginių saulės spindulių.

Ar drabužiai saugo nuo saulės

Kuo plonesnė drabužio medžiaga, tuo ji mažiau saugo nuo saulės spindulių. Sintetiniai drabužiai žymiai daugiau praleidžia saulės spindulių nei natūralaus pluošto, pvz. medvilnė.

Ar galima nudegti šešėlyje?

Pasak specialistų, net ir būnant šešėlyje taip pat galima šiek tiek nudegti, nes saulė atsispindi nuo smėlio, vandens, akmenų, sienų ar net žolės. Todėl žmonės su jautria oda gali parusti net ir nebūdami tiesioginiuose saulės spinduliuose.

O ar žinojote, kad saulės spinduliai prasiskverbia pro vandenį iki metro gylio, tad sėdėdami ežere ar baseine, taip pat galite nudegti.

Lepinkitės saule saugiai!