Ketvirtoji nėštumo savaitė

Ketvirtoji nėštumo savaitė

16. Oct 2009, 00:00

 

Šią savaitę Jūsų organizme ima gamintis naujas hormonas – chorioninis gonadotropinas. Aptikti ji šlapime padeda specialūs testai, kurie parduodami vaistinėse be receptų. Jei testas teigiamas, tada labai tikėtina, jog jūs – nėščia.

 

Moteris

 

Jei tapote nepaaiškinamai irzli, pajutote nuovargį, krūtų speneliai tapo jautrūs, vadinasi, jūs – nėščia.

 

Nors nereikia pamiršti, jog panaši savijauta būdinga ir artėjant menstruacijoms. Tad nėštumas tai ar ne? Laimei, yra būdas atsakyti į šį klausimą.

 

Kaip minėjome, organizme jau pradėjo chorioninis gonadotropinas. Aptikti šį hormoną šlapime galima testų pagalba. Atlikti juos namų sąlygomis nėra sudėtinga, tik reikia laikytis nurodytos instrukcijos. Jei testas teigiamas, tad labai tikėtina, jog jūs – nėščia.

 

Tačiau visgi šį testą patartina atlikti kitą savaitę, kai chorioninio gonadotropino koncentracija bus didesnė.

 

Prisiminkite, jog pirmosios 12 nėštumo savaičių – ypač kritinis periodas vystantis Jūsų būsimam vaikučiui. Klysti negalima, nes klaidos bus ypač skaudžios. Jei jums kyla kokių nors klausimų, būtina laiku kreipkitės į specialistus!

 

Būsimasis kūdikis

 

Tai, kas vyksta šią savaitę, labai svarbu vaisiui. Šiuo metu aktyviai trys ertmės – chorionas, amnionas ir trynio maišelis. Turbūt šie pavadinimai jums mažai ką pasako. Tačiau be šių „kuklių“, daug kam nežinomų ertmių neįsivaizduojamas tolimesnis kūdikio vystymasis. Štai kodėl gamta paskyrė visą savaitę šių svarbių ertmių vystymuisi, sumažindama paties embriono ląstelių vystymosi tempus.

 

Minėtų ertmių užduotys labai svarbios – Kūdikio aprūpinimas maitinimu, kvėpavimu, biocheminės pusiausvyros palaikymas ir visapusiška mažylio apsauga. Chorionas ilgainiui tampa placenta, o amnionas – vaisiaus dangalu/pūsle, apie kurią pakalbėsime vėliau.

 

Įdomu tai, kad šių ertmių – organų vystymuisi gimdoje aktyviau dirba tėviški genai nei moteriški. Svarbi vyrų užduotis – pasirūpinti pragyvenimu ir apsauga tų, už kuriuos jis yra atsakingas. Tai jau pasireiškia genuose (kalbant simboliškai, spermatozoidas „elgiasi kaip tikras vyras“, nors sudaro tik vienintelę ląstelę vyriško organizmo).

 

Jūsų būsimas kūdikis dabar panašus į plokščią diską, susidedantį iš kelių sluoksnių. Kiekvienam jų lemta būti įvairių kūdikio organų ir organizmo audinių protėviais. Bet apie tai – vėliau.

 

Šaltinis: www.missfit.ru

Foto: pregnancyweeks.us

 

Gydytojos ginekologės–akušerės Linos Rudaitienės patarimai ir rekomendacijos, duotos ankstesnėmis nėštumo savaitėmis lieka aktualiomis.

27. Oct 2010, 15:46

o man per kiekviena niestuma maude pilvo apacia iki kokios 🤓9 savaites. Daktare sake kad taip buna. O ju buvo trys 😀 pries menesines ir maudzia, ir krutine verzia. Tad itarineti kad tai niestumo pozymiai, net minciu nebuvo 😛 Padedavo tik testai 😀 ir uztrukusios mano dienos 😀

02. Feb 2010, 13:06

Sveikos , mamytės 😀 Esu ketvirtoje nėtumo savaitėje Labai skauda krūtinę, tiesiog apsunko, o prisilietus skauda. Panašiai kaip prieš mėnesines. Aišku, pakenčiamai, bet vistiek susirūpinau.Gal kas nors taip pat turi panaios patirties?

30. Nov 2009, 15:35

Skaitau ir su nekantrumu laukiu kitu savaiciu 😀 Tai pirmas mano nestumas, kurio sulaukeme po 2,5 metu pastangu. Tuo paciu ir negaliu patiketi, kad is tikruju laukiuosi.. 😀)

Gintarep Gintarep 19. Oct 2009, 20:36

kaip viskas aiskiai.

16. Oct 2009, 20:22

graziai ir issamiai papasakota

16. Oct 2009, 13:48

kaip aiškiai viskas parašyta

16. Oct 2009, 12:39

Man patiko, kad jau genuose uzkoduotas vyru rupestis savo artimaisiais: "Svarbi vyrų užduotis – pasirūpinti pragyvenimu ir apsauga tų, už kuriuos jis yra atsakingas". 😀 Taciau ir moterys, manau, ne maziau yra atsakingos (gal net daugiau) uz savo mazyli ir tuos, kurie yra salia...