Viskas apie keliones nėštumo metu: ką būtina žinoti?

Viskas apie keliones nėštumo metu: ką būtina žinoti?

07. Aug 2019, 14:35 Egle_Mamyciuklubas.lt Egle_Mamyciuklubas.lt

Poilsis, vitaminai, grynas oras ir teigiamos emocijos – standartinis nėščios moters apibūdinimas. O kaip būsima mama turi ilsėtis – namie ant sofos ar kvėpuoti jūros oru kur nors Ispanijoje?

Juk nėščiosioms sunku ištverti ilgą kelią, greitai pasireiškia nuovargis, nors draudimų keliauti esant sklandžiam nėštumui nėra.

Kūdikio gimimas iš esmės keičia visą šeimos gyvenimą, ypač, jei tai pirmagimis. Tiesa, jau nėštumo metu moteris turi apriboti save valgydama, rinkdamasi pramogas, sumažinti fizinį krūvį, keisti savo atostogų planus.

Ruošdamasi tolimai išvykai būsima mama susimąsto, ar nepakenks tai jos vaikeliui. Dauguma gydytojų mano, jei nėščioji jaučiasi gerai ir nėra jokių medicininių nesklandumų, ji gali keliauti iki 27 nėštumo savaitės. Žinoma, prisimindama, jog reikia laikyti tam tikrų taisyklių.

Kada geriausia keliauti?

Optimalus laikas kelionėms – nuo 14 iki 28 nėštumo savaitės, kai toksikozė jau nekankina, o pilvukas dar nemaišo, kai mažėja persileidimo rizika ir nėra pavojaus priešlaikiniam gimdymui. Tuo turi būti įsitikinusi ne tik Tu ir Tavo vyras, bet ir tavo ginekologas.

Tiesa, nepatartina leistis į kelionę po šiltuosius kraštus per patį vasaros karštymetį – antrąją liepos pusę ir rugpjūčio pradžioje.

Be to, pirmuosius tris nėštumo mėnesius draudžiama bet kokia vakcinacija, todėl šiuo laiku geriau vengti keliauti į tas šalis, į kurią prieš vykstant būtina skiepytis. Ypač reikėtų atsižvelgti į tropines šalis: vakcina nuo geltonojo drugio, kuri reikalinga įvažiuojant į daugelį šių šalių, neleidžiama nėštumo metu.

Maliarija taip pat labai pavojinga būsimoms mamoms dėl galimo kraujavimo ir dėl persileidimo rizikos arba priešlaikinio gimdymo. Galimos diarėjos arba viduriavimo metu, kas ypač būdinga turistams egzotiškose šalyse, organizmas netenka daug skysčių, o tai labai pavojinga nėščioms.

Kokį keliavimo būdą išsirinkti?

Kelionė neturi būti ekstremali (jokių baidarių, alpinizmo, daugiadienių žygių), į ją neturi būti įtrauktos humanitarinės misijos (Afrika, Azija ir Pietų Amerika kol kas tikrai apsieis be Tavęs) ir ji neturi būti perpildyta aktyvia ekskursijų programa.

Maksimumas malonumų ir minimumas nuovargio – štai principai, kuriais reikia vadovautis moteriai įdomioje padėtyje, renkantis kelionės maršrutą. Negreiti pasivaikščiojimai paplūdimyje, maudynės, oro vonios – štai ko Tau dabar reikia. Pasitaikė įdomi ekskursija – galite į ją leistis, bet tik ne miego, mitybos ir poilsio sąskaita.

Kokį transportą išsirinkti?

Rinkdamasi poilsio vietą ir transportą, kuriuo ją reikės pasiekti, pasverk visus pliusus ir minusus. Nes nėštumas įpareigoja tave būti ypač atsargiai.

Nėra jokių tabu renkantis transportą nėštumo metu, jei tik, žinoma, tai nėra autobusas, kuris dvokia benzino kvapu, arba maža mašinytė, vos sutalpinanti penkis žmones. Taupyti bilietams tokioje tavo padėtyje negalima: jei važiuoji traukiniu, būtinai kupė, jei automobiliu – būtinai erdviame ir patogiame.

Apie lėktuvus – kita kalba. Daugelis aviakompanijų neparduoda bilietų būsimoms mamos, kurių nėštumas – daugiau nei septyni mėnesiai. Nors draudimų, kad nėščiai negalima skristi lėktuvu nėra, nes skrydis negali išprovokuoti priešlaikinio gimdymo.

Kaip bebūtų, skrydžio metu vis tiek reikia laikytis saugumo taisyklių. Skrydžio metu organizmas greitai netenka skysčių, o tai pavojinga ir Tau, ir kūdikiui, todėl būtina kas valandą išgerti po puslitrį vandens ar kitų skysčių. Aišku, reikės dažnai vaikščioti į tualetą. Nesinaudokite bendrais rankšluosčiais saugumo dėlei, geriau turėkite savo arba naudokite vienkartines servetėles.

Kelionėje visuomet turėk patogų ir lengvą drabužį. Nepamiršk iš namų pasiimti pagalvėlės, kuri pravers nugarai.

Automobilyje būtinai užsisek saugos diržą žemiau pilvo, o ne ant jo.

Kaip ilgai išsėdėti vienoje vietoje?

Taip, prireiks ilgai sėdėti kelionės metu, dėl to gali sutrikti kraujo apytaka kojose – kojos gali imti tinti, tai gali iššaukti trombozę arba venų varikozę.

Norint to išvengti, pasistenkite rasti kaip galima patogesnę sėdėjimo padėtį. Jei šalia vieta tuščia, ištieskite ant jos kojas. Periodiškai atlik lengvus pratimus: sėdėdama arba atsistojus sulenk ir atpalaiduok kojas, ratu suk pėdas, judink kojų pirštus.

Ką būtina pasiimti keliaujant?

  • Pasiimk visus tyrimų duomenis, kurie buvo atlikti nėštumo metu.
  • Nepamiršk vitaminų, kuriuos šiuo metu vartoji.
  • Užsirašyk savo ginekologo telefoną, jei staiga prireiktų jo konsultacijos.

Na, ką gi, į kelionę! Pasinaudok proga sukaupti jėgas prieš gimdymą, pasimėgauti poilsiu kartu su savo vyru ir būsimu mažyliu, netempiant kartu kalno žaislų, vežimėlio ir sauskelnių!

Mamyčių klubas

Simonadub Simonadub 24. Sep 2019, 23:04

Super informacija, daviau ir vyrui paskaityti 😀 norim lengvos kelionės, bet jis bijo 😀