Kas padeda, tinstant kojoms?

Kas padeda, tinstant kojoms?

24. Apr 2017, 07:00 Egle_Mamyciuklubas.lt Egle_Mamyciuklubas.lt

Kodėl nėštumo metu tinsta kojos? Kaip sau padėti? Klausimą apie tai akušerei Ievai Girdvainienei uždavė mama Sonata ir iškart gavo atsakymą

20170410120939-92305.jpg

Viena iš neretai pasitaikančių nėštumo bėdų ir nepatogumų – tinstančios kojos. Ką turėtume apie ją žinoti?

Per nėštumą pasikeičia medžiagų apykaita, todėl būsimosios mamos neretai skundžiasi, jog joms tinsta kojos. Kojos tinsta ne todėl, kad būsima mamytė daug geria skysčių, o dėl druskų pertekliaus.

Tam, kad netintų kojos, reikia stengtis:

-rinktis sveiką maistą

-vartoti kuo mažiau druskos.

Druskos perteklius skatina netinkamą medžiagų apykaitą, ir dėl to kaupiasi skysčiai. Taigi, skysčių riboti nereikia. Jų dienos norma yra apie 1,5-2 litrus.

Noras gerti moterims dažnai priklauso nuo mitybos įpročių, kiek jos išgerdavo per dieną iki nėštumo. Tai priklauso nuo moters ūgio, svorio, to, ką moteris valgo. Nėštumo metu moterys stengiasi valgyti daugiau vaisių ir daržovių, juose yra daug skysčių, todėl natūraliai moterims norisi gerti mažiau.

Ką galima gerti?

Nėščiosioms patartina išgerti ne daugiau kaip vieną puodelį kavos per dieną, geriausia, silpnos ir stipriai balintos, mat kofeinas skatina skysčius kauptis organizme. Tuo tarpu puikiai tinka nėštumo metu gerti paprasčiausias vanduo.

Jei moteriai nesinori gerti daug, per prievartą to daryti nereikia, vien tam, kad pasiektumėte 2 litrų ribą. Gali būti, kad kitą dieną išgersite daugiau, ir skysčių balansas išsilygins.

Ar jums tino kojos nėštumo metu? Kas padėjo?

Džiaugsimės, jei išbandysite naują platformą "Akušerė skuba į pagalbą"!

20170419102305-89086.jpg

sun sun 27. Apr 2017, 09:19

Ačiū 😉