Kaip tinkamai nėštutei gydytis peršalus?

Kaip tinkamai nėštutei gydytis peršalus?

19. Jan 2011, 08:00

Nors šiuo metu Viktorija ir neserga (kas labai džiugu), tačiau šie patarimai, manau, pravers ne vienai besilaukiančiai moteriai susirgus.


Viktorija:

 

Aš nėščia 12 savaičių ir visą savaitę sergu. Pirmieji požymiai, kaip ir visada, prasidėjo nuo gerklės perštėjimo. Dažniausiai tas gerklės skausmas pereina į nosį, ji pradeda varvėti, o dar vėliau atsiranda kosulys.

 

Taigi, pirmomis dienomis man skaudėjo gerklė, po 3 dienų pradėjo varvėti nosis, o 4 atsirado kosulys. Žinoma, jokių vaistų nevartoju, bandau gelbėtis natūraliomis priemonėmis, kas 3-4val. padarau labai lengvą druskos tirpalą ir įtraukiu į kiekvieną šnervę. Paskiau padarau stipresnį druskos tirpalą ir skalauju juo burna.

 

Geriu šiltus skysčius, įvairias arbatas, tarp jų liepžiedžių. Labai dažnai pašildau pieną ir sumaišau jį per pusę su "Bourjomi" mineraliniu vandeniu arba vietoje mineralinio vandens dedu šiek tiek sodos.

 

Dieną dedu kompresą iš degtinės ant gerklės, kurį laikau 3-4 val., nuėmus, kaklą laikau šiltai. Vakarais, prieš pat miegą, dedu trauklapių lakštus ant krūtinės ir išgeriu aviečių arbatos.

 

Stengiuosi atsirinkti, ką valgau, kad būtų kuo daugiau vitamino C. Jau buvau nuėjusi pas gydytoją (3 dieną po peršalimo), ji paklausė plaučius, sakė, kad paprasčiausiai peršalau, pasiūlė gydytis tomis pačiomis priemonėmis ir toliau. Jeigu greitu laiku mano savijauta nepagerėtų, tuomet laukia manęs, kad galėtų padaryti kraujo tyrimą.

 

Norėčiau sužinoti kokiais dar būdais galima gydytis nėsčioms? O kokių atsisakyti, nei viena gydytoja nepaminėjo, ko negalima daryti, o kiek žinau, tai nėščiai moteriai negalima kaitinti pėdų.

 

Taigi, prašau kuo skubios pagalbos, patarkite kuo gydytis, o ko kaip tik atsisakyti nėštumo metu peršalus? Iš anksto dėkoju, Viktorija

 

Atsako „Northway medicinos centro“ gydytoja ginekologė Lina Rudaitienė:

 

Viktoriją galima tik pagirti – gydosi labai profesionaliai. Jos atveju labai gerai, kad nėra aukštos temperatūros. Paprastai peršalimas turėtų praeiti per 7-10 dienų.

 

Peršalimo gydymo principas – malšinti ar lengvinti simptomus (ką ir padarė Viktorija). Jei simptomai nebeūmės, neatsiras naujų, vadinasi, liga rimsta. Tačiau ligai ūmėjant, kylant kūno temperatūrai, pakarotinai turėtumėte kreiptis į savo šeimos gydytoją.

 

O dabar keletas patarimų, kaip gydytis peršalus, susirgus sloga, kosint:

 

1)Patariu kuo daugiau gulėti lovoje ir ilsėtis. Gerai būtų, kad reguliariai vėdintumėte kambarius.

 

2)Maistas turi būti švelnus, o kai skauda gerklę – minkštesnis (košės, trintas maistas). Vartokite kuo daugiau šiltų skysčių: šiltas pienas su medumi, uogų ar vaisių arbatos. Šouo atveju tinka įvairios – aviečių, erškėtuogių, svarainių, juodųjų serbentų.

 

Arbatžolių arbatas patarčiau gerti silpnas ir ne daugiau penkių puodelių per dieną, nes jose yra kofeino.

 

3)Šiltai laikykite kojas (apsimaukite vilnones kojines).

 

4)Nosiaryklei plauti, gerklei skalauti tinka jūros druskos tirpalai. Kaip jūs ir darote. Slogai, nosies gleivinės paburkimui mažinti – puškalai į nosį su ksilometazolinu. Gerklės, nosiaryklės skausmui, uždegimui mažinti tinka gydomosios čiulpiamos pastilės 4 kartus per dieną.

 

5)Kosuliui malšinti, atsikosėjimą gerinti – inhaliacijos su eukaliptu, patepkite padus, krūtinę tam skirtais eteriniais balzamais ( tik nepersistenkite). Temperatūrą mažinkite nuo 38 C paracetamoliu.

 

6)Nėštumo metu galite vartoti ežiuolę, česnaką, imbierą, kitus vaisius ir uogas.

 

7)Vartoti vitamino C per daug negerai, tad venkite didelių dozių. Daugumą homeopatinių priemonių nėštumo metu vartoti galima, tačiau būtinai tai pasitikslinkite informaciniame lapelyje.

 

Jei turite klausimų specialistams, rašykite juos redakcijos e-paštu: redakcija@mamyciuklubas.lt