Kaip padėti sau, kai ima stipriai pykinti?

Kaip padėti sau, kai ima stipriai pykinti?

29. May 2013, 08:00 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

Džiugiausia naujiena, jog laukiatės, neretai sužinoma ne itin maloniu būdu. Blogumas, pykinimas, lakstymai į vonios kambarį, pasikeitęs skonis valgant ir dar daug požymių, liudijančių šią džiugią naujieną. Kaip padėti sau, kai ima stipriai pykinti?

 

Pasak medicinos centro „Maxmeda“ ginekologės Žanetos Kasilovskienės, pykinimas laikomas vienu iš pirmųjų nėštumo požymių. Tačiau pykina toli gražu ne visas būsimąsias mamas, o nėščiųjų vėmimas pasitaiko tik apie 1 procentą visų nėštumų.

 

„Dažniausiai jis vargina nėščiąją iki 12-16 savaitės, rečiau iki 20 nėštumo  savaitės. Labiausiai pykina nuo 6 iki 10 nėštumo savaitės. Priežastys iki galo nėra visiškai žinomos, tačiau žinoma, kad pykinimas ir vėmimas priklauso nuo didėjančio chorioninio gonadotropino kiekio.

 

Todėl ne be reikalo močiutes sakydavo: „Jei pykina, turbūt, esi nėščia“, o ginekologai juokaudami sako: „Jei pykina, reiškia nėštumas vystosi, ir viskas gerai“" - šypteli gydytoja. 

 

Kada tenka gultis į ligoninę?

 

Kokiais atvejais dėl nėščiųjų pykinimo prireikia atsidurti ligoninėje? Pasak dr. Žanetos Kasilovskienės, ligoninėje nėščiosios gydomos, tik esant vidutinio ir sunkaus laipsnio vėmimui, tuo metu kai pradeda trikti vandens ir mineralinių medžiagų apykaita.

 

"Kadangi moteris dėl pykinimo negali gerti, būtina lašinti skysčius, skirti tinkamą dietą. Kartais skiriami ir medikamentai, slopinantys vėmimą“, - pasakojo gydytoja ginekologė.

 

Kaip sau padėti, kai pykina?

 

Vieno stebuklingo patarimo, kaip palengvinti sau gyvenimą nėštumo metu, kai labai pykina, deja, nėra. Kiekviena moteris turi atrasti tik jai veiksmingą būdą.

 

Dr. Žanetos Kasilovskienės patarimai:

 

- Esant lengvai formai, būtina gerti dažnai, bet po ne daug, kad nesudirginti skrandžio.

 

- Galima vartoti imbiero arbatą ar marinuotą imbiero šaknį.

 

- Pastaruoju metu vis populiarėja akupunktūra, gydant nėščiųjų vėmimą. Tačiau tai turi atlikti patyręs gydytojas.

 

 Dažnai nėščiosios, o ir patys gydytojai teikia pirmenybę tokiam gydymo metodui negu vaistams.

 

Kai Tu sau padėjai pykinant nėštumo metu?

Ekspertai

Žaneta Kasilovskienė

„Maxmeda“ ginekologė, medicinos mokslų daktarė
Žaneta Kasilovskienė in-vecaku-skola
Linate Linate 13. Jan 2014, 20:05

Man siek tiek padedavo tai,jog tik atsikelus iskart isgerdavau imbiero arbatos su dziuveseliu. Tada lengvesne pykinimo forma budavo. Taip pat maziau pykindavo kai pastoviai kazka pakramtydavau ir niekad neleisdavau skrandziui istusteti. Pykino iki beveik 5menesio.

neri neri 29. May 2013, 08:45

man su pirmu nėštumu teko dėl pykinimo atsidurt ligoninėj ,po ligoninės šiek tiek palengvėjo ,bet vis vien pykino visus 9 mėnesius ,ir niekas nepadėjo ,nors pasinaudojau visokiais patarimais ,tokiais kaip ryte išgerti vandens su citrina ,suvalgyti džiūvėsėlį ar riestainį dar neišlipus iš lovos.