Kaip  juda kūdikis mamos pilve?

Kaip juda kūdikis mamos pilve?

24. Jul 2012, 07:00

Gyvendamas mamos pilvelyje kūdikis tam tikrus judesius atlieka jau nuo antro nėštumo mėnesio. Tačiau turi praeiti dar daug laiko, kad mama juos pajustų.

 

Pirmieji judesiai jaučiami apie 18-20 nėštumo savaitę

 

Pirmuosius judesius, kurie dar nejaučiami mamai, puikiai galima matyti darant ultragarso procedūrą. Tuo tarpu juos pajaučia moterys įvairiu nėštumo laiku. Pirmą kartą gimdančios dažniausiai šiek tiek vėliau už antrą kartą ir daugiau gimdančiąsias. Manoma, kad vidutiniškai pirmuosius judesius moteris pajaučia 19-20 savaitę, jei gimdo pirmą kartą ir 18-19 nėštumo savaitę, kai gimdo ne pirmą kartą.

 

Kaip juda mažylis priklausomai nuo nėštumo laiko? 

 

20-24 nėštumo savaitės. Mažylio judesiai tampa vis labiau pastebimi būsimajai mamai, ypač jie aiškūs dienos metu. Kartais mamos sako, kad jų mažyliai pilve labiau juda vakare, o ne dieną, tačiau tai vargu ar tiesa –mažyliai aktyvesni būna dieną, tiesiog dirbdama ir užsiėmusi mama to nepastebi, o grįžus po darbo ir labiau įsiklausius į savo kūną, ji pastebi ir jaučia judesius labiau.

 

 24 -28 nėštumo savaitės. Šiuo nėštumo metu gimdoje yra maždaug 750ml vandens, taigi, mažyliui, kuris dar nėra labai didelis, sudarytos visos sąlygos daug judėti, atlikti net ir „akrobatinių“ judesių. Kartais atidžios mamos net pastebi, kaip pilvelio gyventojas sujuda nuo aštresnio garso ar triukšmo.

 

Nuo 29 nėštumo savaitės. Mažylis labai sparčiai auga, ir gimdoje jam darosi vis mažiau vietos, judesiai tampa labiau trumpi ir konkretesni.

 

Nuo 32 nėštumo savaitės. Šiuo metu dar jaučiamas padidėjęs vaikučio aktyvumas pilvelyje, o vėliau dė mažėjančios vietos, judesių intensyvumas tik mažės.

 

Nuo 36 nėštumo savaitės. Šiuo metu vaisius jau būna tokioje padėtyje, kokioje gims (nors pasitaiko ir išimčių). Priklausomai nuo vaiko padėties (pirmeninė ar sėdmeninė), jūs jausite judesius tam tikroje pilvo vietoje – arba jo apačioje, arba viršuje.  

 

36-40 nėštumo savaitės. Vaikutis mėgsta čiulpti savo pirštą, ir jeigu šis iškrenta iš burnytės, galima jausti, kaip jis pakrutina savo galvą, norėdamas jį įdėti atgal. Likus keletui savaičių iki gimdymo, mažėja judesių, tačiau aiškiai galima pastebėti vaikučio būdravimo ir miegojimo periodus.

 

Svarbu


Jeigu pastebite, kad sumažėjo vaikučio judesių, atsigulkite ir ramiai pagulėkite. Paprastai, kai mama yra aktyvi, daug vaikšto, vaikutis gimdoje „užsūpuojamas“ ir užmiega. Kai mama rami, mažylis pribunda ir praneša apie save judesiais. Taip pat vaikas gimdoje judesiais reaguoja į triukšmą ir garsią muziką.

 

Kartais vangūs mažylio judesiai pilvuko gali perspėti apie deguonies trūkumą, todėl jei jūs nerimaujate būtinai pasisakykite apie tai jus prižiūrinčiam gydytojui.

 

Ar aktyvus buvo Jūsų mažylis, kai gyveno pilvelyje? 

17. Aug 2014, 13:54

Mano mazute pilve visa savaite labai ramiai juda, iki tol vis spardes ir spardes . Neramu darosi mum 26 savaite

06. Sep 2012, 14:40

as pirmuosius judesius pajutau 20sav. O su antru pajutau judesius 17sav. pirmas buvo aktyvesnis,o antras dabar ramesnis yra 😀.

24. Jul 2012, 18:46

pirmuosius judesiukus pajutau 19sav.paskutini menesi oi davesi jis man... kaip sakydavau-gumbas pilve issoka ir nuvaziuoja i kita pilvo puse 😀 vyras issigasdavo kai padejes galva man ant pilvo,tiesiai jam i veida ispirdavo 😀 bet ir miegot puse nakties man neleisdavo...

24. Jul 2012, 15:37

Mano abu vaikai pilvelyje buvo aktyvus. Pirmą pajutau apie 20sav., o antrą jau 16😀

24. Jul 2012, 09:49

Laukiuosi pirmosios, mums 32 sav., judesiukus pajutau 20 sav. Kai nėra ka palyginti tai net nežinau, bet šiaip mažoji juda mažai, skaičiuojam judesiukus, tai ne visada juda tiek, kiek reiktų, bet kartais duodasi tikrai gerai 😀

laurora laurora 24. Jul 2012, 09:41

pirmus judesius pajutau apie 15 savaite. tada dar nebuvau tikra, kad tai judesiai. o augdama mazyle vis aktyvejo. velai vakarais duodavosi po pilva, kad net sonkaulius skaudejo. tik paskutine diena kazko neaktyvi buvo. tada gulejau jau ligoninej, tad kasdien stebedavo vaisiaus sirdeles duzius. man sesute pasake, kad vaikeliui laikas jau gimt atejo, uz tai nurimes toks, o gimda susitraukineja (dar tada nieko nejutau).