Kada būtinas nėščiosios diržas ir kaip jį pasirinkti?

Kada būtinas nėščiosios diržas ir kaip jį pasirinkti?

19. Nov 2018, 07:00 Egle_Mamyciuklubas.lt Egle_Mamyciuklubas.lt

Iš Stelos laiško:

Sveiki, norėčiau sužinoti Jūsų nuomonę apie diržus nėštukėms (nėštumo metu ir po jo). Kaip teisingai pasirinkti, į ką atkreipti dėmesį. Dėkoju už atsakymą.

Konsultuoja akušerė Marija Mizgaitienė:

Sveiki, Stela,

diržas nėštukei ir diržas po gimdymo yra skirtingi dalykai. Kalbant apie diržą nėštukei, jis skirtas prilaikyti augantį pilvelį, nuimti apkrovą nuo nugaros. Kai kurios nėštukės dėvi diržą jau nuo 20 savaitės, nes pilvelis tampa nemažas, kitoms gi pilvelis išryškėja tik nėštumo pabaigoje. Todėl jį pirkti reikia tik tada, kada reikia, tai yra - pilvelio prilaikymui.

Paaugus pilveliui ir pasikeitus svorio centrui (jis pasistūmėja į priekį), stuburui tenka labiau išlinkti, nugaros raumenims tenka didesnis krūvis, o tai sąlygoja stiprėjantį nugaros skausmą. Todėl labai dažnai diržas tampa efektyvia nugaros skausmą mažinančia priemone. Labai svarbu pasirinkti tinkamą diržo dydį ir pirkti jį tik specializuotoje parduotuvėje. Dažniausia klaida, kurią daro nėštukės, tai netaisyklingas diržo užsegimas, jį reikia užsisegti gulint ant nugaros!

Kalbant apie diržą po gimdymo, tai čia jis daugiau atlieka kosmetinį efektą, padailina figūrą ir prilaiko pilvelį. Dar jis spaudžia gimdą ir ji greičiau susitraukia, visgi labai svarbu žinoti, kad šis diržas dėvimas tik tuomet, kai moteris juda, kai ji guli, ilsisi - diržą būtina nusiimti. Na o padėti gimdai greičiau susitraukti galima ir be diržo, tiesiog atsigulus ant pilvelio taip pagulėti bent po 10 minučių per dieną.

Nei vienas, nei kitas diržas nėra būtini ir privalomi ir juos visada galima nusipirkti, atsiradus poreikiui.

Sėkmės.

20180928094048-68391.jpg

Ekspertai

Marija Mizgaitienė

akušerė, tėvystės mokyklos Sumanimama.lt įkūrėja
Marija Mizgaitienė in-vecaku-skola