Ką valgyti nėščiajai?

Ką valgyti nėščiajai?

05. Mar 2013, 09:00

Nėštumas – natūrali moters fiziologinė būsena, todėl perversmų mityboje pastojus daryti nereikia. Žinoma, jei ir iki tol maitinotės sveikai. Jei ne, reiktų atsisakyti žalingų įpročių.

 

Sveikos mitybos piramidė

 

Renkantis maistą nėščiajai moteriai, kaip ir visiems kitiems, reikėtų vadovautis sveikos mitybos piramide. Ji subalansuota taip, kad žmogų aprūpintų visomis reikiamomis medžiagomis. Piramidės pamatą sudaro produktai, kurių per dieną patariama suvalgyti daugiausia, tai - duona, grūdai, bulvės.

 

Toliau svarbios yra daržovių ir vaisių grupės. Virš jų yra dar dvi – pienas, sūris, jogurtas ir mėsa, ankštinės daržovės, riešutai, kiaušiniai. Piramidės viršūnėje esančių produktų reikėtų valgyti mažiausiai - tai riebalai, cukrus, saldainiai, saldinti gėrimai. 

 

Valgyti už du nereikia


Tikriausiai, šiais laikais nebėra tikinčių, kad nėščiajai reikia valgyti už du. Taip, moterys kartais taip sako, bet greičiausiai norėdamos pateisinti savo didesnį apetitą ar suvalgytą ne vieną porciją. Kiek reikia suvartoti kilokalorijų per dieną, yra individualus rodiklis, priklausantis ir nuo amžiaus, judrumo, gyvenimo būdo, tačiau apibendrintai manoma, kad suaugusiajam reikia apie 2000 kcal per parą. Nėščiosioms vos, vos daugiau – iki 2300 kcal.

 

Per dieną reikėtų valgyti 5-6 kartus

 

Svarbiausia yra, kaip jau minėjome aprašydami sveikos mitybos piramidę, grūdiniai produktai, bulvės, daržovės ir vaisiai.  Pieno produktų, kaip ir  mėsos, žuvies, kiaušinių, ankštinių daržovių, riešutų, per dieną pakanka valgyti  2-3 kartus.

 

Dietoms – ne

 

Kartais, dažnai besilaukdamos kito vaikučio, moterys nėštumo metu ima riboti suvalgomo maisto kiekį. Tai lemia jų patirtis per pirmąjį nėštumą, kai buvo priaugta daugiau svorio ir jo buvo sunku atsikratyti.

 

Tačiau dėmesio, mitybos specialistai įspėja, kad dietos nėščiosioms yra pavojingos, nes gali pritrūkti reikiamų medžiagų ir mamai, ir kūdikiui. Be to, badaujant ar ribojant maistą organizme nuo streso susidaro ketonų, kurie kenkia vaisiui, ir labiausiai jo smegenims. Taip pat negalima vartoti lieknėjimo preparatų ar maisto papildų.

 

Maistas „tabu“

 

Kaip minėjome straipsnelio pradžioje, pastojus keisti iš esmės mitybos įpročių nereikia, nebent yra žalingų įpročių, kurių, žinoma, reikia kuo greičiau atsisakyti. Nėščiosioms patariama nepiktnaudžiauti saldumynais, vietoj majonezo ar grietinės padažų rinktis aliejinį, ypač, jei jis iš alyvuogių aliejaus.

 

Kavos ir kofeino turinčių gėrimų patariama išgerti iki vieno puodelio per dieną. Yra žinoma, kad druskos sulaiko skysčius organizme, todėl pastojus reikia stengtis mažiau vartoti valgomosios druskos.

 

Kaip nėštumas pakeitė Jūsų mitybos įpročius?

 

 

04. Apr 2013, 14:52

Mamytes užpildykite jeigu kam nesunku labai ačiū
http://apklausa.lt/f/muzikos-terapijos-poveikis-nesciosioms-moterims-cnxs2pc/answers/new.fullpage

05. Mar 2013, 13:45

As sio nestumo metu riboju maista,ne todel,kad laikausi kazkokios dietos,o todel,kad man pripazintas nesciuju diabetas ir dar neissiaiskinau kaip organizmas reaguoja i vienoki ar kitoki maista. Nuo pat nestumo pradzios megau darzoves,vaisius,taciau dabar as turiu riboti viska ypac vaisius.

05. Mar 2013, 10:07

ypatingai tai nepasikeite, tiesiog pradejau valgyti daugiau darzoviu ir vaisiu nes ju noriu, ne del to kad reikia 😀 beda ta tik kad beprotiskai noriu ypac citrusiniu vaisiu kuriuos patariama riboti.