Itin sunki nėštumo pradžia - ar normalu: akušerės konsultacija

Itin sunki nėštumo pradžia - ar normalu: akušerės konsultacija

11. Apr 2018, 07:00 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

Jei turite klausimų vaikų kineziterapeutei, psichologei, akušerei ir žindymo specialistei, šeimos gydytojai - rašykite: www.mamyciuklubas.lt/klausimai-atsakymai/ arba redakcija@mamyciuklubas.lt 

Iš būsimos mamos laiško:

"Sveiki, esu nėščia jau 18 savaitė ir esu labai susirūpinusi dėl savo ir vaikelio sveikatos. Nors esu nėščia jau penktas menuo, dar niekas nesimato, svoris neauga - per visa tą laiką numečiau 5 kilogramus savo svorio, vėmiau nuo pat pirmųjų nėštumo savaičių, buvau nusilpusi, gulėjau ir ligoninėje, buvo ir acetono kiekis sukilęs ir kiti dalykai. Esu jauna ir nelabai nusimanau, kaip kas vyksta, ar visa tai normalu ir ar tikrai viskas turi taip būti. Mano daktaras ginekologas vis kartoja kad viskas normalu, kad mano nėštumas sunkus ir visi šie požymiai alpinėjimai, vėmimai, svorio ir jėgu nebuvimas yra normalu, tačiau baiminuosi ar jis tikrai teisus? Ar man reikėtų apsilankyti pas galbūt geresnį specialistą ir įsitikinti, ar tikrai viskas gerai ? Labai prašau patarimo..."

Konsultuoja tėvų mokyklos "Belaukiant gimimo" įkūrėja ir akušerė Marija Mizgaitienė:

Sveiki,

atsakydama į Jūsų klausimą noriu priminti, jog nėštumas moters organizmui kelia naujus, didesnius reikalavimus, dėl to pastojus pakinta beveik visų organų ir sistemų funkcijos ir medžiagų apykaita. Kartais nėščiųjų vėmimai, pridaro daug žalos moters sveikatai. Kaip jūs ir minėjote - organizmas buvo nualintas, padidėjęs acetonų kiekis rodo, jog organizmas neteko didelį kiekį skysčių, ir negavo papildymo.

Jūs pati galite ir turite padėti sau bei savo dar negimusiam vaikeliui. Valgykite dažnai ir po nedaug, gerkite daug skysčių apie 2 litrus: vandens, sultinių, sulčių, arbatų. Kai jaučiatės geriau išeikite pakvėpuoti grynu oru.

Įsiklausykite ką jums sako Jūsų kūnas: jei jaučiate, kad reikia poilsio ir nepajėgsite dirbti, kreipkitės į savo gydytoją ir pasakykite tai jam, kad būtų tęsiamas  nedarbingumas. Jei Jums neramu dėl savo gydytojo akušerio - ginekologo, pasidomėkite, gal gydymo įstaigoje yra kitas akušeris - ginekologas. Tai yra Jūsų teisė rinktis gydytoją.

Dažnai tokia prasta nėščiųjų savijauta būna pirmoje nėštumo pusėje, nors būna ir išimčių. Tikiuosi Jūsų savijauta pagerės, jus greitai atgausite jėgas, priaugsite svorio ir išnešiosite sveiką mažylį. Jei kils kokių klausimų visada galite kreiptis, mėginsime padėti Jums.