Gydytoja: Nėštumui turi ruoštis abu tėvai

Gydytoja: Nėštumui turi ruoštis abu tėvai

16. Apr 2019, 08:16 Egle_Mamyciuklubas.lt Egle_Mamyciuklubas.lt

Jei turite klausimų vaikų kineziterapeutei, psichologei, akušerei ir žindymo specialistei - rašykite: www.mamyciuklubas.lt/klausimai-atsakymai/ arba redakcija@mamyciuklubas.lt 

Kūdikį planuojanti Simona:

Sveiki. Kokius tyrimus reiktų pasidaryti tiek man, tiek vyrui? Kiek laiko turi praeiti po kontraceptikų vartojimo? Kokią įtaką turi vyro rūkymas būsimam vaikučio pradėjimui?...Dėkoju.

Pasak šeimos gydytojos Neringos Sakalauskės, prieš pastojant, specialaus pasiruošimo nereikia, jei moteris buvo prieš tai sveika.

"Abu tėvai turi sutarti, jog nori susilaukti šeimos pagausėjimo, turiu galvoje, kad būtų apie tai kalbamasi, o ne tik deklaruojama, kad jau reikia. Būtinai aptarkite, kas už ką galėtų būt atsakingas", - patarė gydytoja

Kitas žingsnis būsimai mamytei - pradėti vartoti Folio rūgštį po vieną tabletę per dieną ir, sulaukus tinkamų dienų, po lytinių santykių, turėtų viskas pavykti sėkmingai.

Kaip teigė gydytoja, žalingų įpročių tiek mama, tiek tėtis turėtų atsisakyti abu bent porą mėnesių prieš pastojant. Žalingi įpročiai gali lemti patologinį nėštumą. Norint pasitikrinti sveikatą, užteks atlikti bendruosiuos profilaktinius tyrimus, ką ir taip turėtų atlikti kiekvienais metais žmogus.

Būsimoms mamytėms rekomenduojama turėti normalų KMI, koreguokite svorį esant KMI< 18 ir > 30. Kontracepcines priemones rekomenduojama nutraukti likus maždaug porai mėnesių prieš pastojimą.

Žinoma, yra būsimų mamyčių, kurios serga epilepsija, cukralige, vėžiniais susirgimais, bronchine astma - jos turėtų prieš pastojant nuvykti pas savo gydytoją detaliam išsityrimui. 

Sėkmės.

20180928094048-68391.jpg