Gliukozės testas: kodėl ir kada jį reikia atlikti?

Gliukozės testas: kodėl ir kada jį reikia atlikti?

02. May 2019, 10:26 Egle_Mamyciuklubas.lt Egle_Mamyciuklubas.lt

Būsima mama: "Perskaičiau, kad 24-25 nėštumo savaitę būtina atlikti gliukozės tyrimą, tačiau mane prižiūrinti ginekologė apie tai nepranėšė. Koks tai tyrimas? Ar galima jį atlikti vėliau? Ir kodėl jis būtinas?"

Atsako „Northway medicinos centro“ gydytoja ginekologė Lina Rudaitienė.

Šis tyrimas nėra būtinas, išskyrus atvejus, jei nėščoji priklauso rizikos grupei. O rizikos grupėje jūs ar ne, jau pasakys gydytojas pagal visą jūsų ligos istoriją. Pačioje nėštumo pradžioje nustatoma ir nėščiosios kortelėje įvedami duomenys apie jos ligos istoriją, koks masės indeksas, ar neturi antsvorio ir pan.

Pavyzdžiui, jei jūs ar kas nors iš šeimos narių sirgo ar serga gestaciniu diabetu, šis tyrimas jums bus atliktas.

Gliukozės tyrimo tikslas  – anksti diagnozuoti gestacinį diabetą, kad galėtume laiku užkirsti kelią būsimo kūdikio sveikatos sutrikimams. Jei reikia, paskiriama dieta ir pan.

Jei reikia, šis tyrimas griežtai atliekamas – ne anksčiau kaip 24 nėštumo savaitę ir ne vėliau kaip 28-tą. Nes priešingu atveju, tyrimo rezultatai gali būti klaidinantys.

Beje, gliukozės tyrimas nėra fiziologiškai malonus:

-du kartus paimamas kraujas

-reikia išgerti stiklinę gliukozės tirpalo (jis yra saldus, tad neretai besilaukianti moteris viską išvemia ir vėl reikia kartoti).

Ar tau darė gliukozės tyrimą? Pasidalink įspūdžiais!