Didelę įtampą darbe patiria nėščios moterys

Didelę įtampą darbe patiria nėščios moterys

11. Oct 2010, 09:00

 

Anot Lygių galimybių kontrolierės Aušrinės Burneikienės, į tarnybą kreipiasi vis daugiau moterų, kurios darbe patiria seksualinį priekabiavimą arba diskriminuojamos dėl nėštumo.

 

Jaunos merginos kas mėnesį darbdaviui privalo atnešti gydytojo pažymą apie tai, kad dar nesilaukia, o nėščios moterys perkeliamos dirbti tokiomis sąlygomis, kad iš darbo išeitų savo noru, ar netgi joms pasiūloma pasidaryti abortą.

 

Anot A. Burneikienės, ekonominė krizė apnuogino skaudulius, apie kuriuos būtina kalbėti garsiai.

 

„Pirmiausiai reikia kalbėti apie aplinką, kuri tapo pakanti psichologiniam smurtui darbe. Įstatymai darbdaviui liberalėja, pastarajam suteikiama galimybė iš darbo atleisti žmogų dėl bet kokių priežasčių, kokias tik jis sugalvoja.

 

Darbo vietų skaičiaus mažėjimas, darbo užmokesčio mažėjimas, netikrumas dėl ateities – visa tai sukuria prielaidas, kad aplinkiniai tampa vis abejingesni“, - teigė pašnekovė.

 

Jos teigimu, krizės laikotarpiu smurtas darbe labiausiai pasireiškia kaip diskriminacija dėl lyties ir seksualinis priekabiavimas. Būtent tokių skundų padaugėjo minėtu laikotarpiu.

 

Tarnyba tiria bent keletą atvejų, kai moteris, pasipriešinusi prie jos seksualiai priekabiavusiam vadovui, susilaukė jo keršto nuolatiniais tikrinimais, kurie darbą įstaigoje pavertė košmaru.

 

Taigi buvo daromas viskas, kad auka iš darbo išeitų. Moterims po tokio persekiojimo prireikė psichologo, psichiatro paslaugų ir net gydymo ligoninėje.

 

A.Burneikienės teigimu, šiandien didžiulę įtampą darbe patiria ir nėščios moterys.

 

„Turėjome skundą, kai viename Vilniaus prekybos centre nėščia moteris iš prekybinės salės buvo perkelta dirbti į nešildomą, pilną skersvėjų sandėlį, kad kuo greičiau savo noru išeitų iš darbo ir nekeltų darbdaviams papildomų problemų.

 

Nėščių moterų skundų krizės metu tikrai padaugėjo – nesuteikiamos eilinės kasmetinės atostogos, kai darbdavys sužino apie nėštumą, jaunos moterys periodiškai kviečiamos į kabinetą pas darbdavį, kuriame turi parodyti pažymą, kad nesilaukia, o Marijampolėje moteriai tiesiogiai pasiūlyta pasidaryti abortą“, - pasakojo lygių galimybių kontrolierė.

 

www.delfi.lt

 

laukiniuke laukiniuke 01. Oct 2013, 12:22

pranesiusi direktoriai ,kad laukiuosi gavau pareiskima ,kad tuoj pat turiu palikti darbo vieta.mat joms nereikalingas toks zmogus kuris drysta gimdyti.sulaukiau begales patyciu ir sulaukiau psichologinio smurto.

26. Oct 2010, 14:49

as ir dirbu viename prekybos centre tai baisu kaip pasikete direktore ir vedejos kai pasakiau kad laukiuos pareiske nestumas neliga dirbsi kaip ir dirbus pasakiau kad ne tai tyciotis pradejo pasoviai priekabiu iesko pareiske kad dirbsiu ilgesnes valandas uz kurias nebus primoketa nes nekraunu lentynu.vn zodziu kovosiu nezadu pasiduoti

11. Oct 2010, 17:30

Kai pasakiau, kad laukiuosi mano direktore buvo tiesiog nuostabi,neleido tampyti vazu ar deziu su gelemis,saugojo mane kaip kiausini,kad tik nesuduzciau.Labai palaike ir pati,bei kolege, pavaduodavo kai jausdavausi siaubingai.Ir siaip mes buvome labai draugiskas kolektyvas.

S@ndra S@ndra 11. Oct 2010, 14:07

o su manim direktorius ir kiti darbuotojai elgesi labai maloniai,visada paklausdavo kaip jauciuosi,liepdavo eit prisest atsigert arbatos ar pavalgyt😃 direktorius penkis kartus per diena ateidavo paklaust kaip jauciuosi ar viskas gerai ir bardavo kad per daug dirbu😀 niekad nepastebejau kad musu darbe butu diskriminuojamos besilaukiancios moterys.

11. Oct 2010, 14:04

as likus tik 2 sav iki gimdymo isejau i atostogas😃 ir tikrai buvo viskas super.Iki pat 6 men niekas net nemate kad laukiuosi, nes pilvukas buvo mazas.O paskui kai jau pastebejo, sulaukiau nemazai pagalbos is kolektyvo atliekant sunkesnius darbus.Aisku kartais atsibosdavo klausytis komentaru, repliku apie gimdymo skausmus ir t.t.Bet ipratau, tiesiog toks kolektyvas: vien vaikinai ir dar jauni, nepatyre:0

11. Oct 2010, 12:23

Kai dirbau nescia darbe nelabai kas kreipe demesio iki gal 5 men tampiau puodus kol susprotejo kazkuri tai bendradarbe, kad -oj gi tu nescia gal jau nebenesiok😃

11. Oct 2010, 11:11

ir man teko susidurti su direktores visu charakteriu kai parodziau pazyma kad laukiuosi ir paprasiau lengvesniu darbo salygu. visu pirma issisaipe kad nestumas ne liga, nors mano atveju buvo kaip liga, ir nieko nesulaukiau tol kol pablogejo sveikata ir pradeja imti biletenius. tada jau jei nebeliko ka daryti tik kaip perkelti y lengvesny skyriu. beje dirbau maximoj. niekada negrysiu y ta durnyna, kur niekas nesiskaito su prastesnio rango darbuotojais

11. Oct 2010, 11:06

ka cia kalbet pries mane darbe irgi visi ejo, nes kaip cia taip likusios bobos daugiau dirbs( nes man truputi palengvino darbo salygas) tai visos kaip sirses buvo. aisku as poto spec nieko nedariau 😀

11. Oct 2010, 09:31

baisu ☹