Ar nėštukė gali gerti antibiotikus?

Ar nėštukė gali gerti antibiotikus?

04. Oct 2017, 06:00 Mamyčių klubas Mamyčių klubas
Iš mamos Lauros laiško:
 
Gyvenu Anglijoje. Esu 11 nėštumo savaitėje. Atliekant šlapimo tyrimą nustatė, kad yra šlapimo takų infekcija. Gydytoja paskyrė antibiotiką - Amoksicilina 500 mg. 3 x 7.
Labai bijau juos vartoti. Ar galiu pakenkti vaikeliui? O gal yra kokie kiti gydymo būdai? Ačiū. 
 
Konsultuoja tėvystės mokyklos Kaune „OpaPupa“ viena iš įkūrėjų Vytenė Menkevičienė.
 
Gerbiamoji Laura,
 
Labai Jus sveikiname po širdimi nešiojant tokį stebuklą!
 
Iš Jūsų pasakojimo ir paskirto gydymo suprantu, jog Jums gydytojas nustatė besimptominę bakteriuriją, t.y. atliekant šlapimo tyrimą buvo surasta bakterijų, tačiau Jūs jokių negalavimų nejautėte. Ar aš teisi?
 
Besimptominei bakteriurijai gydyti yra skiriami antibiotikai, nes tik jie veikia bakterijas. Taigi jokių alternatyvų šiam gydymui tikrai nėra. Amoksicilinas yra visiškai saugus Jums ir Jūsų vaikeliui, todėl galite ramiai šiuos vaistus vartoti. Toks gydymas yra skiriamas, norint nėščiąją apsaugoti nuo inkstų uždegimo: būtent besimptominė bakteriurija vėliau gali pereiti į sunkesnę, audringesnę ligą - pielionefritą, kurio gydymui prireiks stipresnių vaistų, gydymo ligoninėje.
 
Paskirtus vaistus labai svarbu vartoti tokiomis dozėmis ir tiek ilgai, kiek paskyrė gydytojas, antraip jie bus nevisiškai veiksmingi.
 
Ramaus Jums laukimo!
floryte floryte 04. Oct 2017, 20:07

Teko ir man dėl šios priežasties gerti antibiotikus, kai laukiausi. Nelabai ir yra kitokio pasirinkimo, nes negeriant antibiotikų, "užsidirbti" inkstų uždegimą - labai negerai.