Ar gimdėte su muzika?

Ar gimdėte su muzika?

03. Mar 2013, 00:00

 Turbūt, kiekviena iš mūsų esame girdėję apie muzikos terapiją. Net ir nebūnant specialistu yra aišku, kad muzika gali padėti išsklaidyti liūdesį, padėti susikaupti. Taigi, kaip muzika gali padėti gimdant?

 

Būsimos mamytės žino ne vieną būdą, kaip palengvinti gimdymą be vaistų. Vienas iš jų – klausytis muzikos.

 

Nors tai atrodo neįtikima, tačiau mokslininkai ištyrė fiziologines organizmo reakcijas, kylančias klausantis muzikos, ir pastebėjo teigiamą jos poveikį – muzika sumažina stresą, nuovargį, pagerina bendrą organizmo tonusą, sustiprina imunitetą. Be to, muzika turi ir gydomąjį poveikį.

 

Muzika padeda atsipalaiduoti

 

Gimdymas, ypač pirmasis – ilgai užtrunkantis procesas. Daugiausiai jėgų tau prireiks pačioje pabaigoje, kai prasideda intensyvus darbas kvėpuojant ir stanginantis. Todėl pačioje pradžioje reikia kaupti jėgas ir leisti pailsėti tiek sau, tiek mažyliui.

 

Kaip tai padaryti? O gi ilsėtis tarp sąrėmių. Atsipalaiduoti gali padėti būtent muzika. Be to, muzika padės susitelkti jausmuose, susikoncentruoti kvėpuojant, o taip pat paskatins „laimės hormonų“ – endorfinų išsiskyrimą. Jie ne tik suteiks teigiamų emocijų, bet ir sumažins nemalonius fizinius pojūčius.

 

Kaip pasirinkti muziką?

 

Jei nori, kad gimdymo metu grotų muzika, apie tai iš anksto pakalbėk su klinikos ar ligoninės, kurioje ruošiesi gimdyti, personalu. Paklausk, ar čia jau yra magnetola ar kita aparatūra, kuria būtų galima pasiklausyti muzikos. Tačiau geriausiai atsivežk savo muzikos centrą ar kompiuterį, kuriuo galėtum klausytis mėgstamos muzikos.

 

Belieka išsirinkti tinkamą muziką. Yra trys variantai:

 

*pasikliauti mėgstama radijo stotimi

 

*pasiimti mėgstamų dainų kompaktinę plokštelę

 

*nusipirkti ar įsirašyti atpalaiduojančių melodijų kompaktinę plokštelę (pavyzdžiui, su gamtos garsais). Svarbiausia, išsirink tokią muziką, kuri nuramintų, o ne sužadintų nervinę sistemą.

 

Dauguma moterų mieliau renkasi intsrumentinę muziką, o ne vokalą.Jei gimdymo metu dalyvauja ir vyras, fone grojanti rami muzika sumažins įtampą ir jam.

 

Žinomi Amerikos medikai Viljamas ir Marta Siersai, laikomi Prieraišiosios tėvystės pradininkais ir užauginę aštuonetą vaikų, pataria atkreipti dėmesį į kūrinius, kuriuose išreikšta nuotaikų kaita (Liudviko van Bethoveno šeštoji simfonija ir kitų garsių kompozitorių kūriniai).

 

Dar vienas Siersų patarimas: muzikos įtaka gimdymo metu bus efektyvesnė, jei ji tau asocijuosis su kokiu nors maloniu įvykiu. „Gimdymo metu įjungėme Buadje pirmąjį koncertą, kuris kaskart mums primindavo vieną įvykį: mes sėdime prie židinio draugų namelyje kalnuose ir stebime krintančias snaiges“, – prisiminimais dalijosi daugiavaikė amerikiečių šeima.

 

Ar Tau gimdant padėjo muzika?