Apie nėštumo palydoves – strijas

Apie nėštumo palydoves – strijas

13. Mar 2013, 09:00

Pasirodo, tai nėra pavienių moterų problema, kaip rodo statistika, strijomis, atsirandančiomis nėštumo metu, skundžiasi net iki 90 procentų nėščiųjų!

 

Konsultuoja Vilniaus gimdymo namų gydytoja, akušerė - ginekologė Linda Širšinaitienė:

 

Kaip sako patyrusi gydytoja, strijomis, atsirandančiomis nėštumo metu, skundžiasi apie 90 procentų moterų. Kodėl vienoms moterims jų atsiranda daugiau, kitoms – mažiau, lemia kiekvienos moters odos savybės – strijos  daugiausia priklauso nuo odos elastingumo.

 

Tai, kad jų padaugėja nėštumo metu, llemia hormoniniai pokyčiai, kurie vyksta nėštumo metu. Nėštumo metu sutrinka giliojo odos sluoksnio elastino, kolageno gamyba, ir odoje atsiranda baltos ar rausvos spalvos ruoželiai - strijos. Dažniausiai nėštumo metu strijos atsiranda apatinėje pilvo dalyje, taip pat šlaunų paviršiuje ir ant krūtų.

 

Ar įmanoma jų išvengti?


Pasak gydytojos Lindos Širšinaitienės, visiškai išvengti strijų neįmanoma. Pavyzdžiui, jeigu oda linkusi į sausėjimą, tikimybė strijoms iš karto didesnė. Bet strijų atsiradimo galimybę galima sumažinti taikant įvairias prevencines priemones nuo strijų. Jos tikrai padės, tačiau, kad strijų visiškai neatsiras, nieks negali garantuoti. Visgi svarbiausia kalbant apie strijas – jų prevencija. Svarbu pradėti naudoti priemones nuo strijų nuo trečio nėštumo mėnesio, maždaug 12 -15 savaičių.

 

Kaip taisyklingai naudoti priemones nuo strijų?


„Atkreipiant dėmesį į odos tipą, priemones nuo strijų nėštumo metu reikėtų naudoti nuolat, du kartus per dieną. Įtrinti į odą ryte ir vakare. Oda geriausiai absorbuoja visas medžiagas iš karto po vonios arba po dušo procedūrų. Taigi, išsimaudžius ir nusišluosčius su rankšluosčiu, iš karto reikia tepti priemones nuo strijų. Jos rekomenduojamos naudoti maždaug per tris minutes išsimaudžius, tada geriausiai įsisavinamos odos“ – sako gydytoja.

 

Kova su strijomis po gimdymo


Jeigu moteris nėštumo metu nieko nedarė, kad strijų neatsirastų, niekada nevėlu pradėti rūpintis savo odos būkle. Po gimdymo reikėtų rinktis priemones nuo strijų su didesne veikliųjų medžiagų koncentracija. Jeigu profilaktinėse priemonėse, skirtose naudoti nėštumo metu, tokių  veikliųjų medžiagų yra iki 30 procentų, tai priemonėse, skirtoms jau esančioms strijoms sumažinti, veikliųjų medžiagų koncentracija yra iki 80 procentų.

 

Gydytoja pataria renkantis produktą teikti pirmenybę natūralios kilmės sudedamosioms medžiagoms: „ Tai, pavyzdžiui, rasakila, ežiuolė, asiūklis ir kitos natūralios sudedamosios dalys. Ir, kaip minėjau, labai svarbi jų koncentracija. Patarčiau atidžiai perskaityti priemonės etiketę ir instrukciją“ – sako specialistė.

 

Priemones nuo strijų pagimdžius galima naudoti iš karto po gimdymo. Natūrali priemonių sudėtis maitinančiai mamai nekenkia, ir jokios įtakos mamos pienui neturi.  Kitos priemonės, padedančios sumažinti strijų ir didinančios odos elastingumą yra mezoterapija arba limfodrenažinis masažas. Tačiau jas galima išbandyti tik pasibaigus pogimdyviniam laikotarpiui, maždaug po 6 savaičių.

 

Kas Jums labiausiai padėjo kovojant su strijomis?

 

10. Dec 2014, 13:25

Patarkit ka daryt, po nestumo atsirado labia daug striju??????☹(((

16. Mar 2013, 15:21

laukiausi dvynuku, buvau viskam nusiteikusi ir susitaikiusi, bet jokios strijos taip ir nesulaukiau 😃

14. Mar 2013, 07:14

Pas mane yra striju aš pirkau tepalą kuris kainavo nemažai kainavo bet nematau kad padėtu man

13. Mar 2013, 18:36

mano mama pagimde du ir striju nebuvo su manim nedaug priaugo svorio o su broliu labai daug bet striju nebuvo,ir man ju nebuvo,man irgi atrodo kad cia priklauso nuo odos tamprumo.

13. Mar 2013, 18:04

Mano mama pagimde 3 vaikus ir nei po vieno neatsirado nei vienos strijos. As pagimdziau kolkas viena vaika - irgi nei vienos strijos. As taip pat manau, kad cia priklauso nuo genu ir odos savybiu.

neri neri 13. Mar 2013, 17:29

aš nieko visai nenaudojau ir nė vienos strijos po dviejų gimdymų neatsirado 😀

13. Mar 2013, 14:46

Esu tikra,kad visokie ten tepaliukai,aliejukai nuo striju tik pinigu svaistymas.Nuo odos bukles viskas priklauso.Nieko netepiau ir ne vienos strijos neturiu

13. Mar 2013, 11:42

As tai priklausau tam 10 % kuriom neatsirado striju po gimdymo nors nieko issikyrus drekinamasias priemones nenaudojau 😉

13. Mar 2013, 11:40

nieko nenaudojau, o striju ner 😀 nuo organizmo, nuo genu cia mano nuomone viskas priklauso

13. Mar 2013, 11:20

naudojau paprasta aliejuka,bet labai abejoju ar jis man kazka padejo 😃 striju atsirado,bet labai minimaliai,ir jos sviesios,beveik nesimato

13. Mar 2013, 11:14

Strijų turėjau nuo pat paauglystės, o nėštumo metu atsirado visur kur tik netingėjo ir visa galybė, nors naudojau priemones, tačiau nieko nepadėjo, dabar jau pamažu blunka jos.

gintarerei gintarerei 13. Mar 2013, 09:28

as nors nestumo metu labai kruopsciai naudojau priemones nuo striju, viena ryta pabudau su jomis. Mano pilvas paskutini menesi labai staigiai paaugo, todel oda neatlaike. Dabar pilvas isvagotas striju ir pradedu galvoti ka su jomis daryti, nes man akis bado 😀

aantaite aantaite 13. Mar 2013, 09:23

po pirmosios dukros ant sedmenu truputi atsirado striju,o po antrosios-nei vienos nepasirode.Tos,senosios-laikui einant liko beveik nepastebimos 😀