7 patarimai, kaip išvengti pilvo pūtimo nėštumo metu

7 patarimai, kaip išvengti pilvo pūtimo nėštumo metu

06. Nov 2018, 11:30 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

Nėštumo metu nereta moteris skundžiasi padidėjusiu pilvo pūtimu.

Pučia pilvą – ši būsena būsimoms mamoms tikrai žinoma. Ir tai galima paaiškinti fiziologiškai. Auganti gimda spaudžia tiesiąją žarną, taip pat įtakos pilvo pūtimui turi nėštumo hormonas – progesteronas. Jis atpalaiduojamai veikia lygiuosius raumenis, dėl ko sulėtėja žarnyno peristaltika. Meteorizmas –pilvo išsipūtimas dėl žarnose susikaupusių dujų. 

Labai įdomi yra JAV mokslininkų versija, kad nėštumo metu skirtingų šalių būsimoms mamoms pilve kaupiasi skirtingų rūšių dujos. Štai Europos ir Šiaurės Amerikos būsimųjų mamų pilvukuose be kitų medžiagų meteorizmo atveju aptinkamas metanas (šaltiniai nurodo apie 30-40 procentų visų besilaukiančiųjų), tuo tarpu Azijoje gyvenančių nėštukių pilvukuose šios dujos dėl pilvo pūtimo nesikaupia. Tai aiškinama skirtingais jų mitybos įpročiais.

Kokia pagalba pučiant pilvą nėštukei? Vieno veiksmingo būdo nėra. Tačiau jūsų dėmesiui – keletas patarimų, kurie, tikėkimės, padės jums lengviau pergyventi nemalonius pojūčius augančiame pilvuke.

7 patarimai būsimai mamai

1.Judėjimas.

Tarp dažniausiai pasitaikančių patarimų – patarimas judėti. Pasivaikščiojimas kasdien bent po kelias valandas gryname ore (ne prekybos centre!) tikrai pravers kiekvienai.

2. Mitybos dienoraštis.

Jeigu pastebite, kad pilvo pūtimas sustiprėja pavalgius, gal naudinga būtų vesti mitybos dienoraštį, iš kurio paaiškėtų, kokie maisto produktai pilvą pučia labiausiai.

3.Vengti pučiančių maisto produktų.

Tradiciškai labiausiai pilvą pučiančiais pripažįstami šie maisto produktai: kopūstai (baltieji gūžiniai, ir brokoliai, ir Briuselio), ridikėliai, svogūnai, špinatai, keptos bulvės, riešutai, avižos, ruginė duona, avietės, abrikosai, slyvos, vynuogės. Juodajame sąraše yra ir cukrus bei saldumynai, kuriuose daug angliavandenių. Patartina vengti „mišrainių“, kai valgomos vaisių ar daržovių salotos. Geriau jūsų pilvui būtų atskiras jų ragavimas – atskirai agurko, pomidoro, o ne sumaišytų salotų. Kai kurioms moterims padeda „baltymų dieta“ – mėsos, žuvies, varškės įtraukimas į meniu. 

4.Gazuotus gėrimus - lauk.

„Ne“ reiktų pasakyti ir gazuotiems gėrimams. Jei nėra kitos išeities, prieš atidarant reikėtų leisti „išeiti“ burbuliukams ir tada gerti. Jeigu pilvas „sukyla“ ir „protestuoja“ išgėrus stiklinę pieno, neskubėkite nurašyti visų pieno produktų. Gal kefyras ar jogurtas pilvo nepūs? 

5.Kramtyti - ilgai ir neskubant.

Meteorizmui arba pilvo pūtimui labai svarbu valgyti neskubant ir reguliariai. Jei pusryčius kremtate pakeliui į darbą, vakarienę – sėdėdami prieš televizorių, pasistenkite vieną dieną sustoti ir valgyti atsisėdus už stalo, neskubant kramtyti maistą. Gal pajausite skirtumą?

6.Kramtomoji guma nepadeda.

Kramtomoji guma ir ledinukai. Jiems taip pat reiktų pasakyti ‚ate“. Kramtant gumą ar čiulpiant ledinukus jūs priryjate oro, kas turi didelės įtakos pilvo pūtimui. Gana įdomus yra teiginys, jog jeigu jūs valgote kalbėdamos, oro į jūsų organizmą patenka 10 kartų daugiau, negu valgant tylomis. Todėl patarimas būtų pirmiausia pasistiprinti, o tada jau plepėti į valias.

7.Ramybės, tiktai ramybės!

Dujų kaupimuisi žarnyne turi ir stiprios emocijos – jūsų pyktis, nerimas, liūdesys. Esant nervinei įtampai, maistas greičiau iš skrandžio ir plonųjų žarnų patenka į žarnyną ne visai suvirškintas. Patarimas būtų kuo ilgiau kramtyti  maistą, mat psichologai yra pastebėję, kad ilgas kramtymas veikia raminančiai, tolina neigiamas mintis. 

20180928094048-68391.jpg