5 būdai sau padėti graužiant rėmeniui

5 būdai sau padėti graužiant rėmeniui

04. Nov 2013, 08:20 Egle_Mamyciuklubas.lt Egle_Mamyciuklubas.lt

Ne viena būsima mama nėštumo metu jaučia nemalonius rėmens graužimo požymius. Paprastai taip nutinka baigiantis nėštumui, kai padidėjusi gimda ima spausti skrandį. Kaip sau padėti?

Burnoje rūgštu

Jeigu mėgstate tikslius medicininius paaiškinimus, šiai nemaloniai nėštumo būsenai tiktų toks: besilaukiančios moters stemplės apačioje atsipalaiduoja raukas, kuris turėtų neleisti skrandžio sultims ir maistui kilti į viršų, taip pat gali būti kaltas ir dėl nėštumo hormonų poveikio padidėjęs skrandžio sulčių rūgštingumas. Todėl ne viena besilaukianti moteris skundžiasi, kad jai „burnoje rūgštu“ arba pavalgius sukyla rūgštys ir jaučiasi nemalonumas skrandyje.

Priklausomai nuo vaisiaus dydžio bei moters priaugto svorio, didelė gimda gali spausti skrandį, ir maistui sunkiau slinkti žemyn, todėl jo gali patekti į stemplę. Paprastai, kuo vaisius ir gimda mažesni, tokių problemų būna rečiau. Nemalonūs pojūčiai išnyksta po gimdymo.

Kaip sau padėti numalšinti rėmenį?

1.Jeigu jus nėštumo metu labai vargina rėmuo, venkite padėties, kai jums tenka būti susilenkus (pavyzdžiui, plauti grindis).

2.Venkite pernelyg pilvą aptempiančių drabužių. Specialų nėštumo diržą ar korsetą dėvėti galima, nes jie tik prilaiko gimdą, nespausdami pilvo viršaus.

3.Valgykite daugiau vaisių ir daržovių, nes jos turi daug ląstelienos ir skatina žarnyno veiklą. Rūgštingumą  mažina pieno produktai.

4.Venkite kavos, mėtų arbatos, riebaus, aštraus ir labai karšto maisto.

5.Jeigu maisto reguliavimas nepadeda ir rėmuo jus kankina labai stipriai, pasitarkite su gydytoju, gali būti, kad jis jums skirs vaistų, slopinančių ar neutralizuojančių skrandžio sulčių gamybą.

SVARBU!

Specialūs tyrimai, skiriami gastroenterologo (pavyzdžiui, fibrogastroskopija, kai specialus prietaisas kišamas į stemplę ir skrandį išsamiai jų apžiūrai) atliekami labai retai, išskirtiniais atvejais, kai nepadeda ir vaistai. Paprastai jie rekomenduojami atlikti jau po nėštumo, jei pagimdžius rėmens ėdimo jausmas nedingsta, o gal ir dar paūmėja.

Ar Tu nėštumo metu susidūrei su šia problema? Pasidalink patirtimi!

10. Nov 2013, 19:31 neri

Man 16 savaiciu ir remuo kankina beveik kasdien :/ nepasakyciau, kad valgau daug sokolado, riebiai ar astriai. Siaip pries tai laaabai retai turejau problemu su remeniu, o dabar prasidejo...liaudies ismintis sako, kad kai griauzia remeni, tai vaikui plaukai auga😀)) Maniskis turetu buti labai plaukuotas 😃
Gydytoja patare ciulpti renie, sake, kad sitas vaistas visiskai saugus 😀

Gerda_M Gerda_M 04. Nov 2013, 10:54

Dieve, man iki nėšumo kokio 7 mėnesio niekada rėmens nebuvo, aš net nežinojau, kas ten turi darytis, o kai pirmą kartą pajaučiau graužimą, paskambinau mamai paklaust, kas ten dega gerklėj 😃 o ji tik juokiasi... 😀)) Daktarė patarė gerti Renne, o pats geriausias jos patarimas, kuris man idealiai suveikė - valgyti išsitiesus, o ne susikūprinus, o pavalgius pasėdėti kiek atsilenkus, atrėmus nugarą, nes, pasak jos, susikūprinimas spaudžia skrandį ir automatiškai tos sultys kyla į viršų. Man tikrai labai padėjo šitas patarimas, praktiškai rėmens nejaučiu 😀

04. Nov 2013, 10:24

Man ši problema nuolatinė, ar laukiantis - ar ne . . . veik kasdien užeidavo, taigi teko "apturėti" tą nemaloniąją procedūrą . . .ir nieko nerado, padidėjęs rūgštingumas ir tiek. Patarė pasidomėt kas kelia rūgštingumą, vaisius, daržoves lupti (pomidorus pvz), na ir t.t. Dar prisakė omeprozolio tablečių pagerti, pagerdavau porą dienų ir praeidavo savaitei, po to - vėl tas pats. O nėštumo metu pamenu tik Rennie tabletes galima buvo naudoti, bet jos visiškai nepadėdavo (skonis kaip dantų pastos ir jokio poveikio). Ir dabar kasdien užeina. Nuo duonos, kepto maisto, obuolių, jei daugiau suvalgau ir t.t.

aantaite aantaite 04. Nov 2013, 10:04

mane pradzioje-gal koki menesi labai kankino.Geriau-ciulpiau tiksliau sakant ,kazkokias dideles labai tabletes

neri neri 04. Nov 2013, 08:36

mane labai kankino ,ypač į nėštumo pabaigą , vienintelis kas nuramindavo be vaistų - tai kmynų arbata be cukraus ,daugiau niekas nepadėjo .