10 patarimų vyrams planuojant kūdikį

10 patarimų vyrams planuojant kūdikį

20. Oct 2010, 00:00

 

Štai dešimt patarimų vyrams, kurie su savo moterimis planuoja vaikutį. Įsidėmėkite ir turėkite galvoje – tai svarbu!

 

Šiuos patarimus parengė latvių medicinos bendruomenės ARS ginekolgė-endokrinologė Ieva Barkane.

 

1.Užsirašyk pas urologą dėl varikocelės tyrimo.

 

40% atvejų, kodėl vyrai gali būti nevaisingi, lemia varikocelė – tai išsiplėtusios venos aplink kapšelį, dažniausiai kairėje pusėje. Esant varikocelei sutrikdoma kraujotaka, todėl pakyla temperatūra kapšelyje ir sutrikdoma normali spermatozoidų gamyba.

 

2.Sužinok apie ligas, kuriomis persirgai vaikystėje

 

Ligos, kuriomis Jūs sirgote vaikytėje, gali įtakoti spermos kokybę. Paprastai tai infekcinės ligos, ypač pavojingos parotitas ir kiaulytė. Šioms ligomis būdingi tokie simptomai kaip aukšta temperatūra, karščiavimas, šaltkrėtis, vienpusis arba dvišalis uždegimas seilių liaukų. Abiejų liaukų uždegimas gali sukelti visišką sterilumą.

 

3.Sužinok apie operacijas, kurios buvo tau atliktos

 

Spermos kokybei ir ypač jos išsiveržimui gali įtakos turėti operacija, daryta kirkšnių srityje, ir chirurginės manipuliacijos aplink varpą (pavyzdžiui, kai nenusileido kiaušinėliai) ir kt.

 

4.Sužinok daugiau apie vaistus, kuriuos dabar ar neseniai vartojai

 

Kai kurių medikamentų vartojimas gali taip pat įtakoti spermos gamybą. Prie tokių vaistų priskiriami antibiotikai, cimetidinas, sulfasalazinas, steroidai. Nutraukus jų vartojimą (bent 72 valandas, nes būtent tiek laiko trunka vienas spermatozoidų ciklo vystymasis) palaipsniui spermos kokybė normalizuojasi. Apie vaistų žalą ir įtaką pasikonsultuok su savo šeimo gydytoju.

 

 5.Nutrauk cheminių medžiagų naudojimą

 

Mūsų laikais žinomos dešimtys cheminių medžiagų, kurios naudojamos buityje. Moksliškai įrodyta, kad jos veikia tiek moters, tiek vyro reporodukcinę sistemą. Tokioms medžiagoms priskiriamas: bisfenolis A, pesticidai, cigarečių dūmai, ftalatai - sintetinės medžiagos, kurios įeina į daugelį kosmetinių priemonių, randami plastikiniuose vaikų žaisluose, dioksinas, sunkieji metalai (švinas, gyvsydabris, nikelis).

 

6.Atsikratyk žalingų įpročių

 

Norint, kad spermos tyrimai būtų geri, reikia atsisakyti vartoti „sunkius“ alkoholinius gėrimus ir rūkymo, nekalbant apie narkotikus.

 

7.Teisingai maitinkis, skirk sau pakankamai poilsio

 

Į savo kasdienį mitybos racioną stenkis įtraukti kuo daugiau daržovių, vaisių, valgyk jūros gėrybes, alyvuoges, riešutus.

 

8.Nepersikaitink

 

Planuojant vaikutį sumažinkite kaitinimosi trukmę pirtyse, saunoje. Renkitės medvilniniais apatiniais rūbais

 

9.Suprask, kas yra ovuliacija!

 

Jei tu pamąstysi ir išsiaiškinsi, kaip veikia moters reprodukcinė sistema ir kokia yra vaisingų dienų esmė, tuomet tau nepasirodys keista, kodėl taip kruopščiai ir konkrečiomis dienomis reikia planuoti pastojimą.

 

10.Seksas: ne per daug ir ne per mažai

 

Daugelis porų gyvena arba labai aktyvų, arba pasyvų lytinį gyvenimą. Abu variantai nepalankiai veikia spermos kokybę. Planuojant kūdikį geriausių rezultatų galima sulaukti, jeigu lytinis aktas bus kas 48 valandas.

 

Jeigu nėštumas vis nesimato metų eigoje, tuomet būtina rimčiau konsultuotis pas specialistus. Pirmasis apžiūros žingsnis bus spermogramos tyrimas.

 

Sėkmės!

28. Oct 2010, 00:19

Mano vyras labai atsakingai visada žiūri į sveikatą: nerūko, negeria, sveikai maitinasi, sportuoja ir t.t. Man kartais net gėda prieš jį. Aš aišku irgi nerūkau, negeriu, bet sveikai maitintis ir sportuoti sunkiai prisiverčiu.

22. Oct 2010, 20:42

pa smus buvop atvirksciai, vyras daug atsakingiau planavo nei as, bet siaip tai pusmeti pries pastojant abui saziningai vartojom foli, vitaminus, negerem ir nerukem

laurora laurora 21. Oct 2010, 12:08

oi merginos, svoris tikrai turi itakos vaisingumui. kai turejau virssvori, buvo atsiradus kiausidziu policistoze, kuri sunkino pastojima, nereguliarus ciklas buvo, kol galop visai dingo menesines. kai numeciau daug kg, tai be problemu pastojau

20. Oct 2010, 13:54

Nu tai taip ir yra vyrai galvoja kad jie sveiki, o jei tik kas liepia eit moterims tirtis...

20. Oct 2010, 13:53

nelabai tiems vyrams rupi... Jie mano kad ju reikalas tik padaryt😃 bent mano tai taip nes cia ka raso nieko nesilaikE...

20. Oct 2010, 12:20

skaitau ir matau kad nei puses neivykdo, moteris tai ir taip aisku, meta rykyt, nevartoja jokio alkoholio, pradeda anksciau vartoti vitamus, atlieka kruva tyrimu, ar tikrai viskas gerai...o vyrai nei rukyt meta nieko, tik gal alkoholio nevartoja....baisu..