Šeimadienyje – susitikimas su gydytoju odontologu

Šeimadienyje – susitikimas su gydytoju odontologu

23. Sep 2021, 10:33 Egle_Mamyciuklubas.lt Egle_Mamyciuklubas.lt

Prasmingai leisti šeštadienius su visa šeima kviečianti Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka rugsėjo 25 dieną pristato ypatingą šeimadienį. Jame susitiksime su knygos vaikams apie dantukus autoriumi gydytoju odontologu Mindaugu Ardzijausku.

Gydytoju odontologu penkioliktus metu dirbantis Mindaugas Ardzijauskas paskutiniuosius ketverius metus darbuojasi Švenčionėliuose: „Džiaugiuosi galėdamas pristatyti „Linksmąją dantukų ekspediciją“, kuri yra įkvėpta vaikų ir skirta vaikams. Šią idėją man padėjo įgyvendinti būrelis kantrių žmonių, ypač iliustruotojas Vaidas Šukys ir knygą parašyti padėjusi bei tekstus redagavusi Simona Grušaitė-Šukienė“.

Tinkami įgūdžiai ugdomi nuo mažų dienų

Laisvu laiku jaunimo klube „Liepkiemis“ savanoriaujantis gydytojas odontologas Mindaugas Ardzijauskas tiki, kad asmeninis tėvų pavyzdys yra sėkmingų įgūdžių formavimo veiksnys: „Iš mano, kaip gydytojo ir kaip ugdytojo-vadovo, patirties peršasi išvada, kurią patvirtina ir draugų gausios šeimos. Žinutė yra paprasta: net bulvės savaime neužauga, o ką jau kalbėti apie žmones. Burnos higienos įgūdžiai yra šalia kitų įgyjamų ir išlavinamų įgūdžių, tokių kaip pasikloti lovą, nusivalyti batus, susišukuoti plaukus, susitvarkyti spintą ar stalčių. Dėl to būna gana juokinga žiūrėti į nustebusius tėvų veidus, kai paklausus apie lovos klojimą, užbaigiu atsakymą, ką daro ar ko nedaro jų vaikas. Taip pat yra tiesa, jog kiekvienas esame gana skirtingas, o kai kurie ir ypač išskirtiniai savo ypatybėmis ir ačiū Dievui už tai. Šiuolaikiniai vaikai, mano subjektyvia nuomone, yra daugiau išlepinti nei anksčiau. Džiugu, kai pamatau reiklius tėvus, kurie nepasiduoda vaikų kaprizams“.

Didžiausias vaikų dantų priešas

Gydytojas odontologas Mindaugas Ardzijauskas sako, kad lengvų darbų nėra. Odontologijoje – taip pat: „Girdėjau vyresnę kolegę sakant, jog kas gali dirbti su vaikais, tas gali dirbti su bet kuo“. 

Paklaustas apie dažniausiai pasitaikančius pieninių vaikų dantukų mitus, gydytojas nori kalbėti apie gilesnes priežastis, kodėl šeimose vaikai negauna tinkamo pavyzdžio ir priežiūros iš suaugusiųjų: „Atsakymai, ko gero, įvairūs. Regionuose vaikų dantukų priešas yra tėvų, globėjų priklausomybės ir su tuo susiję gebėjimai arba jų stoka. Iniciatyva „Saldainiai šeštadieniais“, kuomet darbo dienomis vaikai nevalgo saldumynų, bet jais vaišinasi savaitgalį, yra puiki todėl, kad turi labai stiprų valios ugdymo „užtaisą“. Mano mama (kuri taip pat gydytoja) sakydavo: „Kiek valios – tiek žmogaus“. Labai pritariu šiai minčiai ir tai būna akstinas pačiam susitvarkyti namus“.

Knyga skirta ikimokyklinukams

Gydytojas odontologas Mindaugas Ardzijauskas sako, kad iliustracijų knyga „Linksmoji dantukų ekspedicija“ skirta 3-6 metų vaikams ir jos tikslas – vaizduotės pagalba sužadinti vaikų susidomėjimą savo dantukais. Knygutės skaitymo rezultatas turėtų būti vizitas pas savo  odontologą/ę. 

Rugsėjo 25 dieną, šeštadienį, 12 valandą Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos Vaikų bibliotekoje vyks susitikimas su knygelės „Linksmoji dantukų ekspedicija“ autoriumi Mindaugu Ardzijausku ir iliustratoriumi Vaidu Šukiu. Į susitikimą kviečiami vaikai ir jų tėveliai. Registracija į šeimadienį vyksta  el. paštu vaikai@amb.lt, primename, kad tėveliams reikės parodyti galimybių pasą.