Renkame batus darželinukams ir vyresniems vaikams: ortopedo patarimai

Renkame batus darželinukams ir vyresniems vaikams: ortopedo patarimai

20. Aug 2019, 16:57 Egle_Mamyciuklubas.lt Egle_Mamyciuklubas.lt

Vasaros pabaiga tėvams bei vaikams įprastai asocijuojasi su naujų mokslo metų pradžia. Vaikai nekantrauja kol galės susitikti su klasės draugais, o tėvai įnirtingai ruošia savo atžalas pirkdami mokyklines prekes, naujus rūbelius, batus. Labai svarbu, kad žengdamas į naują gyvenimo etapą vaikas jaustųsi komfortiškai, todėl avalynės prekės ženklo „Crocs“ atstovai kartu su gydytoju traumatologu ortopedu Tomu Sveikata pataria, kokius batus rinktis mažiesiems.

Baltijos Amerikos klinikos ortopedas traumatologas Tomas Sveikata

Kas svarbiau, patogumas ar grožis? 

Anot T. Sveikatos, renkant batus vaikams negalima išskirti vieno pagrindinio kriterijaus, svarbu, kad jie būtų ir patogūs, ir gražūs. Gydytojui pritaria ir „Crocs“ atstovė Baltijos šalyse Ieva Turlaitė: „Klientams svarbūs abu aspektai. Renkantis patogius batus pirkėjai nemažai dėmesio skiria ir batų išvaizdai – derina avalynę prie aprangos, ieško išskirtinumo, spalvų. Atsižvelgdami į kintančius klientų lūkesčius, koreguojame ir savo pasiūlą – nors „Crocs“ išgarsėjo savo klumpių modelio dėka, šiuo metu vaikų segmente perkamiausių modelių tope karaliauja spalvingi žieminiai aulinukai ir vaikiški sandalai. Klientų patogumui stengiamės vis plėsti pasiūlą, šiuo metu „Crocs“ asortimente galima rasti daugiau nei 600 skirtingų spalvų ir modelių skirtų tiek vaikams, tiek suaugusiems.“

 

Į ką būtina atkreipti dėmesį renkant avalynę vaikams?

Visuomenėje yra paplitusi nuomonė, kad batai gali daryti įtaką pėdos skliauto formavimuisi. Todėl tėvai, norėdami, kad jų mažylių pėdutės būtų sveikos, neretai ieško būtent ortopedinių batų. Gydytojo teigimu, pėdos vystymasis nesusijęs su tuo, kokius batus vaikas avi, juk anksčiau tokių „teisingų“ batų nebuvo, o pėdos vis tiek susiformuodavo taisyklingai. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad batai negali pagydyti pėdos ar suformuoti jos skliauto, todėl svarbiausia, kad batai būtų patogūs, lankstūs, lengvi ir nevaržantys judesių. Batų padas turėtų būti minkštas, dar geriau jeigu jis amortizuojasi – prisitaiko prie vaiko pėdos. Taip pat svarbu, kad batų užkulnė būtų kiek kietesnė, o pirštų ir pėdos dalis – minkšta.

Kaip parinkti tinkamą dydį?

Medikas pastebi, kad norėdami sutaupyti, tėvai dažnai stengiasi pirkti didesnius batus, kad šie vaiko kojai tiktų ilgiau, arba perleidžia mažiesiems vyresnių brolių ar sesių išaugtą avalynę. Per dideli batai tvirtai nesilaiko ant kojos, smukčioja ir trukdo vaikui laisvai judėti. Perleisti vyresnėlių batus mažiesiems gydytojas taip pat nerekomenduoja, nes avėtas batas jau būna prisitaikęs prie vyresnio vaiko kojos ir gali daryti įtaką besiformuojančiai mažylio pėdai. 

Standartiniai avalynės dydžiai nebūtinai atitiks jūsų vaiko pėdos dydį ir formą, todėl einant pirkti batų į parduotuvę rekomenduojama kartu vestis ir vaiką. Ortopedas rudens ir žiemos sezonui pataria vaikams pirkti puse dydžio didesnius batus, taip būsite tikri, kad batukai nespaus, pėdai bus patogu, vaikas nevaržomai judės ir turės galimybę užsimauti storesnę kojinę.

Kadangi mažylių pėda auga labai sparčiai, svarbu nuolat tikrinti, ar avalynė nėra per ankšta. 1-3 metų vaikų pėda per metus gali išaugti 2-3 dydžiais (1 dydis – 6,6 mm), todėl patariama pėdą matuoti kas 2-3 mėnesius ir pritaikyti tinkamą batų dydį. Paprasčiausias būdas ją išmatuoti: paimti popieriaus lapą, ant jo pastatyti vaiką basomis, pažymėti pirštų ir kulno pabaigos taškus ir išmatuoti ilgį nuo vieno taško iki kito.

Batukai turi būti patogūs ne tik vaikui, bet ir tėvams

I. Turlaitė pastebi tendenciją, kad yra ir praktinių aspektų, kurie svarbūs tėvams renkant vaikišką avalynę. Vienas tokių – lengva priežiūra. „Crocs“ batai gaminami iš patentuotos Croslite™ medžiagos, kuri yra atspari vandeniui ir paprastai nuvaloma. Neslystantis guminis batų padas užtikrins, kad vaikai galės nevaržomai judėti ir išvengti traumų paslydus ar nugriuvus. Taip pat svarbu, kad batai būtų patogiai apsiaunami ir vaikas galėtų lengvai bei greitai juos apsiauti pats.

Kaip alternatyva klasikiniams „Crocs“ batams šį sezoną asortimente atsirado ir LiteRide™ technologijos batų vaikams. Ši medžiaga yra 25% lengvesnė ir 40% minkštesnė nei Croslite™, todėl su tokiais batais jūsų vaikas jausis dar komfortiškiau.

Tiek medikas, tiek I. Turlaitė sutinka, jog svarbiausia, kad batai patiktų pačiam vaikui. Todėl renkant avalynę savo mažyliams atsižvelkite ne tik į jų išvaizdą, patogumą ar medikų rekomendacijas, bet atkreipkite dėmesį ir į tai, ar jūsų vaikas gerai jaučiasi su šiuo apavu. Vaikystės malonumais džiaugtis daug smagiau su gražiais ir patogiais batais. 

Su nuolaidos kodu "mamyciuklubas10" visam Crocs asortimentui taikoma
PAPILDOMA 10 proc. nuolaida visose „Crocs“ parduotuvėse bei www.open24.lt