Kviečiame į Šeimų romuvos šventę

Kviečiame į Šeimų romuvos šventę

12. Sep 2018, 14:31 Stebulė Stebulė

Šeimų romuva visus metus kvietė į įvairius renginius senovės baltų kultūros ir mitologijos temomis, o rudens lygiadienio laikotarpiu, rugsėjo 23 dieną, 15 val. pagaliau šaukiame burtis į šventinę sueigą, kurios metu atliksime ir vaikams tinkamą apeigėlę Lygiadienio proga, surengsime įžanginę “Vaikų kūlgrindėlės” pamoką, norintys galės užsiregistruoti ir tapti Šeimų romuvos nariais, dalinsimės suneštinėmis vaišėmis.

Sueiga vyks kovos menų klube “Dojo” (Architektų g. 11 Vilnius, įėjimas į klubą pro parduotuvę Čia, durys kairėje pusėje iškart įžengus į parduotuvės koridorių). Norintys dalyvauti registruokitės el. paštu: valaiciusvirnas@gmail.com

Vaikų ir šeimos apeigos

Šeimų romuva tiki, kad labai svarbu mažylius supažindinti su baltų mitologija ir apeigų tradicijomis, kurias mums paliko protėviai. Šeimai skirtose apeigose vaikams leidžiama elgtis vaikiškai, o kartu pamažu aiškinama, kaip ir kodėl reikia gerbti ugnį, kokie yra dievai, kas yra protėviai, kam reikalingos apeigos ir liaudies dainos. Vaikai, kartu su tėvais dalyvaudami tokiose apeigose ir šventėse, mokosi saugiai ir pagarbiai elgtis su ugnimi, susipažįsta su protėvių tradicijomis, dalyvauja metų rato virsmuose.

20180912143017-55393.jpg

Tokios šeimai skirtos apeigos jau buvo atliekamos šeimų romuvos renginiuose, darželių grupėse, šeimų susibūrimuose, o šįkart kviečiame prisijungti visas šeimas, kurioms svarbios protėvių tradicijos ir senovės baltų pasaulėžiūra.

“Vaikų kūlgrindėlės” užsiėmimai

Praėjusiais metais Šeimų romuva kvietė į “Pasaulio medžio” užsiėmimus mažyliams ir tėvams. “Vaikų kūlgrindėlės” užsiėmimų ciklai - tai vaikiškų kalendorinių dainų pamokos, kuriose taip pat bus supažindinama su laikotarpio mitologija ir papročiais. Įžanginio užsiėmimo metu eisime ratelius ir išmoksime vaikiškų dainelių, kalbėsime apie rudens Lygę.

20180912143038-67691.jpg

Vėliau Šeimų romuvos nariai bus kviečiami į šiuos “Vaikų kūlgrindėlės” užsiėmimus:


 1. Rudens dainos:
  Lygiadienio dainos ir sampratos
  Vėlinių giesmės ir sampratos
  Šeimų apeiga

 2. Žiemos dainos:
  Kalėdinės leliumų dainos ir papročiai
  Meškų pusiaužiemio dainos
  Šeimų apeiga

 3. Pavasario dainos
  Sūpuoklinės lygiadienių dainos ir prasmės
  Jorės ir piemenų dainos
  Šeimų apeiga

 4. Vasaros dainos
  Rasų kupėjimo dainos
  Žolinės žiedų dainos
  Šeimų apeiga

  Straipsnyje - Ritos Bačytės fotografijos