Kaip išrinkti vaikišką patalynę?

Kaip išrinkti vaikišką patalynę?

12. Sep 2018, 08:00 PatalyneVisiemsLT PatalyneVisiemsLT

Kaip teisingai išsirinkti vaikišką patalynę?

Kad mažylio miegas butu saldus visu pirma vaikiška patalynė turi būti kokybiška.

Šiuolaikiškos medžiagos, kuriomis prekiaujama rinkoje gaminamos pagrinde iš natūralaus pagrindo, ne sukeliančio alerginių reakcijų, ne traukia dulkių. Yra keletas pagrindinių kriterijų renkantis patalynę vaikams:

  • Spalvų gama;
  • Medžiaga;
  • Dydis.

Patalynės komplektai vaikams. Kokią medžiagą rinktis?

Medžiaga – vienas iš svarbiausių rodyklių renkantis patalyne. Reikia išskirti šias charakteristikas:

  • Hipolergiškumas ir higienina. Pageidautina, kad tekstilės gaminiai būtų iš medvilnės, lino, šiuolaikinių audinių.
  • Kokybė. Nepatartina pirkti audinius, kurie greitai nusidėvi, traukia dulkes ir elektrifikuojasi.
  • Lengva priežiūra. Visiems aišku, kad vaikiška patalynė skalbiama itin dažnai.  Atitinkamai, skalbinių audinys turėtų visiškai toleruoti intensyvų ir nuolatinį skalbimą, po kurio audinio išvaizda neturėtų pablogėti. 

Kūdikių lovos tekstilė - ypatinga patalynės medžiaga. Kad kūdikis gerai miegotu, skalbinių kokybė turėtų būti labai aukšta. Jokios sintetikos – tik natūralios medžiagos. O jei vaikelis yra alergiškas, tada požiūris į patalynės pasirinkimą turėtų būti ypatingas – kokybiškas hipoalerginis audinys ir, aišku, kad tikrai ne iš vietinės turgavietės.

Kokius audinius mamos renkasi perkant vaikų patalynės komplektus?

Medvilnės patalynė (100%). Populiariausia medžiaga nepralošianti visais atvejais. Patalynė iš medvilnės neelektrifikuosis, neslys ir nelips prie kūno - tai patogu bet kuriuo sezonu.

Satinas. Lengvasi medvilninis audinys (susukti dvigubi siūlai). Naturalios medvilnės satinas yra tvirtas ir atsparus - gali atlaikyti iki trijų šimtu intensyvių skalbimų. Nesiglamžo, malonus odai.

Patalynė iš lino. Stiprus ir patvarus audinys. Ekologiškas, patogus bet kuriuo sezonu, palaiko optimalias šilumines sąlygas, puikiai sugeria drėgmę. Minusai - grubus audinys kūdikio odai, sunku lyginti, brangus.

Sintetika, poliesteris. Nerekomenduojama mažiems vaikams, pagrinde dėl blogo oro pralaidumo. PRivalumas - kaina.

Vaikiškos patalynės spalvos – kokias spalvas rinktis?

Rinkites švelnias spalvas - persikų, smėlio, kremo, rožinės, mėlynos, smėlio, terakotos, ochro. Visai mažiukams nerekomenduojama rinktis ryškias spalvas, rinkitės švelnias su vos matomais blankiais paveiksliukais.

Vyresnio amžiaus vaikams, puikiai tiks patalynės komplektai su animacinių filmų personažais. Tokia patalynė palengvins nuraminti vaiką prieš miegą ir ramiau miegoti. Mėgstamiausių didvyrių kompanijoje vaikelis jausis patogiai ir saugiai.