„Skaitymo festivalis“ Vilniuje kviečia pasinerti į fantastiką

„Skaitymo festivalis“ Vilniuje kviečia pasinerti į fantastiką

09. Sep 2021, 11:43 Egle_Mamyciuklubas.lt Egle_Mamyciuklubas.lt

Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje įsibėgėja „Skaitymo  festivalis 2021“, kurio svarbiausi renginiai bibliotekos kieme vyks rugsėjo 10 ir 11 dienomis.

Šių metų festivalis, kurio šūkis yra „Fantastiką kuriame patys“, vyksta po pandeminių metų pertraukos. Programoje – koncertai, susitikimai su rašytojais, vertėjais, mokslininkais, ekskursijos, edukacijos vaikams ir suaugusiesiems. Į fantastikos temą besigilinantis „Skaitymo festivalis 2021“ kviečia tautiečius iš naujo atrasti fantastinę literatūrą. „Lietuviška fantastika – kaip feniksas. Tik gimsta ir miršta ji siaurame skaitytojų rate. Kuo gali pasigirti ir ko trūksta lietuviškai fantastikai?“, – klausia rašytojas Justinas Žilinskas, festivalyje kalbinsiantis fantastinių apsakymų rinktinės „Dangus griūva“ sudarytojus. Tinklaraštininkas Artūras Ketlerius festivalyje kalbės tema „Kodėl reikia skatinti skaityti fantastiką?“.

Astrofizikas dr. Kastytis Zubovas festivalyje kalbės apie žmonių ateitį kosmose, dr. Simona Liukaitytė atskleis, kokių supergalių reikia turėti, norint pakliūti į Marsą, Saulius Lapienis pasakos apie kvantinių kompiuterių ateitį, Goda Raibytė – apie melagienas, o Giedrius Bučas klaus: „Tvarus pasaulis – ateities realybė ar fantastika?“

Didžiausias dėmesys – vaikams ir jaunimui

Festivalyje su vaikais susitinka mėgstami jų rašytojai Tomas Dirgėla, Benas Bėrantas, Kotryna  Zylė, Elena Selena. Vaikams skirta žaisminga ir įkvepianti lietuvių kūrėjų trumpametražių filmų programa „Trumpas kinas. Lietuviški stebuklai“. Programoje pristatomi 5 skirtingomis animacijos technikomis sukurti filmai, nukeliantys žiūrovus į magijos, paslapčių ir netikėtų nuotykių kupinus pasaulius. Filmai užkariavę ne vieno jaunojo kino mylėtojų širdis tarptautiniuose festivaliuose, pelnę nacionalinį pripažinimą. Programą sudarė lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts“.

Magiška šviesų instaliacija

Visą savaitę sutemus vilniečiai kviečiami užsukti į Adomo Mickevičiaus bibliotekos kiemą Trakų g. 10 – čia juos pasitinka įspūdinga Kasparo Bagdono instaliacija „Protėvių kalba“: „Kiekviena erdvė, kurioje kuriu, turi savo iššūkių ir reikalauja specifinio instaliacijos pritaikymo būtent jai, tad kiekviena ekspozicija  būna tarsi naujas meno kūrinys“, – sako daugelyje Europos šalių instaliacijas kūręs Kasparas Bagdonas.

Renginiai nuo ryto iki sutemų

Penktadienį ir šeštadienį (rugsėjo 10 ir 11 dienomis) Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos kieme „Skaitymo festivalio 2021“ renginiai vyks nuo 11 iki 22 valandos. Čia įsikurs edukacijų palapinių miestelis, kuriame įdomios veiklos ras įvairiausių pomėgių lankytojai. Į festivalį savo pačias fantastiškiausias edukacijas atveža Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Trakų, Elektrėnų, Vilniaus rajono ir miesto, Širvintų, Šalčininkų, Druskininkų bibliotekų atstovai. Lietuvos aklųjų biblioteka supažindins su kinu neregio akimis, Energetikos ir technikos muziejus kviečia į edukaciją „Iliuzijos – mistika, mokslas ar apgaulė?“, kūrybines eko dirbtuves rengia aplinkosauginė iniciatyva „Kita forma“.

Penktadienio vakarą užbaigs kanklių meistrės Agotos Zdanavičiūtės koncertas ir Teatro P literatūrinis-muzikinis vyksmas. Šeštadienio vakare bibliotekos kieme koncertuos Mesijus ir „Planeta Polar“.

Festivalį remia Lietuvos kultūros taryba, visi renginiai nemokami, išsami festivalio programa:   www.skaitymofestivalis.lt.

EDUKACIJOS ŠEIMOMS->>