„Mamų mugė“ kviečia sutaupyti

„Mamų mugė“ kviečia sutaupyti

15. Sep 2022, 12:28 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

2022 rugsėjo 16 d. prasideda jau 21-ą kartą vykstanti „Mamų mugė“. Vilniuje Gariūnų turgavietėje ir Kaune PC „Senukuose“ vykstantis renginys laukiamas tiek sostinės mamų, tiek šalto rudens rūpesčiais jau gyvenančių ukrainiečių. Iš karo skubiai pabėgusios šeimos jau sunešiojo tai, ką buvo gavusios iš Lietuvos žmonių ir mugėje ieškos, kuo aprengti savo vaikus žiemą.

„Laikai nelengvi, todėl tikimės, kad ateis dar daugiau žmonių nei anksčiau, – sako mugės įkūrėja ir vadovė Jurga Barbora Jauniškienė. – Juk čia visiškai „win win“ situacija visiems dalyvaujantiems. Parduodantys nelaukia, kol išaugtus rūbus sukapos kandys ar siūlams išardys močiutė. Jie gali uždirbti kelis eurus, kurių taip trūksta rengiant pastoviai beaugančius vaikus. Todėl perkantys irgi neapsiriks, nes  jie ne tik perka pigiau, bet ir dažnai renkasi iš rūbų, kurių nenusipirksi parduotuvėse. Rūpestingos mamos būna susisiuntusios vaikiškus rūbus iš viso pasaulio, todėl dažnas čia aprengs savo vaikus ne tik pigiai, bet ir stilingai“.

Mugė taip pat turi ir gilias labdaros ne tik daiktais, bet ir lėšomis gautomis už parduotus daiktus, tradicijas. Per 10 metų vykstančią mugę jau išdalinta 530 tūkst. vienetų rūbų, avalynės ir kitų daiktų tiems, kuriems labiausiai reikia. Juk mamos iškart informuojamos, kad neparduoti rūbeliai ir daiktai keliaus labdarai, o šiemet jos labai laukia tik  ukrainiečiai, bet ir senas „Mamų mugės“ socialinis partneris Vilniaus „Hospisas“ teikiantis paliatyvios slaugos paslaugas vaikams ir suaugusiesiems.

„Labai dėkoju „Mamų mugės“ bendruomenei, kuri remia „Hospisą“ jau aštuntus metus, – dėkoja  S.Michaela Rak. – Per tuos metus Mamų mugės šeimos paaukojo Hospisui virš 14 tūkst. eurų. Dėkojame jums labai ir tikimės, kad nepamiršite tų, kuriems pagalba reikalingiausia ir šiemet. 2020 m. vasario 15 d. buvo atidarytas „Hospiso“ vaikų skyrius, turime 12 lovų. Vaikų daugėja, reikia daugiau medicininio ir priežiūros personalo – visosm „Hospiso“ reikmėms mums reikia 70 000 mėnesiui. Todėl bet kokia jūsų pagalba mums yra gyvybiškai svarbi“.

Nekantriai mugės pabaigos lauks ir mažiau pinigų turinčios ukrainiečių šeimos. Kaip visuomet, neparduoti rūbai, sutvarkyti ir išvalyti, teks žmonėms negalintiems skirti savo šeimos aprangai net ir tų nedidelių sumų, kurios paprastai prašomos už padėvėtus rūbus. Tiems ukrainiečiams, kuriems labiausiai reikia finansinės paramos, po šio pavasario mugės buvo pervesta 2 tūkst. eurų. Panašia suma planuojama paremti Ukrainos pabėgėlius panašia suma.

„Noriu iš anksto padėkoti visiems mugės partneriams, – sako Jurga Barbora Jauniškienė. – Tai ne tik proga būti mažiau vartotojiškiems ir nesivaikantiems išdykusios ir greitos mados. Tai net ik proga sutaupyti kaip ant košės augantiems namų spirgams ar papuošti jau savo mados įnorius turinčius paauglius. Tai galimybė padaryti gerą darbą. Padėti šeimoms, kurių vyrai gina mūsų visų laisvę Ukrainoje. Ir padėti lietuviams, esantiems šalia mūsų, bet tiems, kurie neįveikė vis sunkėjančių gyvenimo sąlygų. Todėl lenkiuosi jums visoms, mamos. Ačiū už tai, kad turite tokią didelę širdį“.

Informacijos apie „Mamų mugę“ galima ieškoti adresu www.mainai.eu