Žindymo metu pažeisti speneliai: kaip juos prižiūrėti?

Žindymo metu pažeisti speneliai: kaip juos prižiūrėti?

07. Jul 2021, 09:25 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

Turbūt net nereikia sakyti, koks yra jausmas, kai maitinant kūdikį ima, rodos, nežmoniškai skaudėti krūtų speneliai. O juk kiekvieną mamos dilgčiojimą jaučia ir kūdikis, kuris pradeda muistytis ir staiga atsisako žįsti. Kaip išeiti iš to užburto rato?

Jolanta susidūrė su maitinimo problema: „Mažylė per pirmas 3 paras nugriaužė spenelius.. Ligoninėje patarė tepti Garmastan ir dėti kompresiukus. Viską dariau, bet tai nepadėjo. Esame 8 parų, kiekvieną maitinimą duodu krūtį su ašaromis, nes labai skauda spenelius. Žaizdos gilios. Gal galit kažką patarti? Ačiū".

Pasak akušerės, žindymo konsultantės Ievos Girdavainienės, pažeisti speneliai - viena dažniausių pogimdyvinių problemų.

„Pasirinktus preaparatus rekomenduoju padėti į šalį. Jums būtina drėkinti ir gydyti spenelius. Tinka bet koks kremas lanolino pagrindu, taip pat prieš žindymą paruošti krūtį ir išspausti kelis lašus pienelio ant spenelio. Taip pat labai svarbu pasirinkta žindymo poza ir apžiojimas, todėl būtų verta pasikonsultuoti su žindymo konsultantu ir atrasti priežastį. Nepamirškite po žindymo pabūti atvirais speneliais tai vadinamos oro vonios", - patarė akušerė.

Daugiau patarimų:

Kuo ilgiau maitiname, tuo jautresni tampa speneliai. Pradžioje gal ne taip skauda, speneliai tik parausta, bet po kurio laiko įtrūksta ir ima skaudėti.

Tai gali būti dėl dviejų priežasčių. Pirmiausia, gali būti susiję su kiekvienos mamos krūtų spenelių receptoriais ir odos jautrumu.

Kitas dalykas – ar taisyklingai kūdikis apžioja krūtį. Jei kūdikis paima burnyte tik spenelį, o ne visą krūties aureolę, speneliai greitai sutrūkinėja, o mama maitina sukandusi dantis.

Tai, be abejo, kūdikis jaučia. Ką būtent jis jaučia? O gi kai mama susitraukia nuo skausmo, spazmai persiduoda į krūtį – kūdikis tampa neramus ir atsisako žįsti. Mamos pyksta, vaikas muistosi. Mamos gali manyti, kad baigėsi pienelis arba kūdikis pasisotino, o išties reikia tik gydyti spenelius.

Ką daryti? 

  • Pirmiausia, krūtims reikia leisti „pakvėpuoti“ oro voniomis, ilgiau palaikyti atidengtas ir padžiovinti.
  • Patariama naudoti multi mam kompresiukus. Jie vėsina krūtį, yra alijošiaus pagrindu, užtraukia atsiradusias žaizdas.
  • Dar moterims padeda antspeniai. Tačiau tik tuo atveju, jei mama turi daug pieno. Jei mažai pieno, kūdikis sunkiai ištraukia krūtį, tuo bus sunkiau su antspeniu. Tačiau reikia būti atidesnėms, kad juose neįsiveistų grybelis (žiūrėti, ar gerai paruoštas, išplautas ir t.t. 

Pasak specialistų, visa laimė, jog krūtų speneliai paskausta tik maitinimo pradžioje ir tikrai nereikia kankintis visą maitinimo laikotarpį.