Tinkamas pilvuko masažas - ir diegliukų kaip nebūta!

Tinkamas pilvuko masažas - ir diegliukų kaip nebūta!

24. Sep 2019, 22:42 Egle_Mamyciuklubas.lt Egle_Mamyciuklubas.lt

Dažniausiai vakare mažyliai tampa neramūs ir pikti, riečiasi ir verkia. Kaip atpažinti, ar vaikutis tik alkanas, ar ramybės jam neduoda diegliukai pilvuke?

Pasak fizinės medicinos ir reabilitacijos slaugytojos Ritos Blažienės, pagrindiniai diegliukų požymiai yra šie:

  • vaikutis staiga ima rėkti,
  • nenumaldomai verkia,
  • susiriečia,
  • stipriai suspaudžia kumštelius,
  • sutraukia kojytes.
  • pilvukas tampa labai kietas.

„Ir ką tėveliai bedarytų, mažylis vis tiek labai verkia. Labai svarbi tuomet tėvelių reakcija. Jei jie panikuos ir nežinos, kaip elgtis, tuomet kūdikis iškart tai pajus. Net jei diegliukai yra taip išvarginę tėvelius, reikėtų reaguoti ramiai ir elgtis užtikrintai“, – Mamyčių klubui patarė specialistė.

Dažniau guldykite ant pilvelio

Prieš maitinimą patariama visada vaikutį guldyti ant pilvelio. Taip pat tai daryti ir praėjus 30 – 40 minučių po maitinimo. Mažylis gali gulėti apie 3-5 minutes, kol jai tai patinka ir nepradeda pykti.

Atlikite tinkamą pilvuko masažą

Specialų masažiuką, sumažinantį pilvuko skausmus, fizinės medicinos ir reabilitacijos slaugytoja R.Blažienė patarė atlikti prieš kiekvieną maitinimą. Svarbiausia, prieš atliekant masažą, susišildyti rankas, kad kūdikis dar labiau neįsitemptų.

Patariama nusiimti visus rankų papuošalus, kad neužgautumėte mažylio.

1.Pilvelio masažą specialistė patarė pradėti atliekant judesius pagal laikrodžio rodyklę – darykite sukamuosius judesius aplink bambytę. O tam, kad kūdikis nesispardytų kojytėmis, jas lengvai prilaikykite kita ranka. Patariama atlikti 5 – 7 tokius sukamuosius judesiukus aplink bambytę.

2.Galite ant vienos rankos uždėti kitą ir tuomet atlikti sukamuosius judesius – toks masažiukas bus kiek apsunkintas ir šiek tiek stipresnis.

3.Kai jau atlikote sukamuosius judesius apie šešis kartus, tuomet seka šie judesiai: suimkite kūdikio kojytes ir jas lenkite prie pilvuko – taip lengviau išeina dujos. Tokių judesiukų galima daryti šešis. Po to galite sulenkti pakaitomis vieną ir kitą kojytę.

4.Galima sukti virš vaiko bambytės judesius „spirale“ taip pat pagal laikrodžio rodyklę. „Kodėl būtent šia kryptimi? O gi taip sudarytas žarnynas. Dešinės pilvuko pusės nereikėtų stipriai spausti, nes čia yra kepenys“, – paaiškino pašnekovė.

Toks vaiko pilvuko masažiukas (visa šis kompleksas) turėtų trukti apie 3 – 4 minutes.

Kokios priemonės jums padeda kovoti su mažylio pilvo diegliukais?