Primaitinimas: neskubinkite vaiko, jei jis nepasiruošęs

Primaitinimas: neskubinkite vaiko, jei jis nepasiruošęs

17. Jul 2018, 07:10 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

Kai mažylis subręsta papildomam maitinimui, pradeda rodyti norą valgyti kartu su tėvais. Tiesa, dažnai būna, kad „nepažįstamą“ maistelį priima nenoriai, bet, anot pediatrų, skubinti ir nereikia.

Mažylio neskubinkite

Dažnai tenka išgirsti, kad primaitinti kūdikį reikia nuo keturių mėnesių. Šią nuomonę, pasak pediatrės Dalios Viederienės, sustiprina ir tyrelių bei kito vaikiško maistelio gamintojai, kurie etiketėse nurodo, kad viena ar kita tyrelė skirta kūdikiams nuo keturių ar net dviejų mėnesių.

Tačiau gydytoja dar kartą pabrėžia, jog laiku gimusiam išnešiotam sveikam kūdikiui maitinamam motinos pienu papildomo maisto duoti nereikėtų anksčiau nei nuo 6-to mėnesio: "6 mėnesių kūdikis jau pasiruošęs ragauti kitą maistą – subrendo jo virškinamoji sistema, jis moka liežuviu išstumti maistą, jei jo burnytėje per daug ar jis neskanus“.

Kai vaikas subręsta papildomam maitinimui, jis pradeda rodyti norą valgyti kartu su tėveliais. Žinoma, dalis vaikų primaitinimą priima nenoriai, tačiau specialistai ir nepataria tokių labai skubinti.

Košę galima gardinti motinos pienu

„Jei jis dar nepasiruošęs naujam skoniui, jam košę galima gaminti su motinos pienu ar mišiniu tam, kad kuo mažiau skirtųsi nuo įprasto skonio. Jei kūdikis maitinamas pieno mišiniais, papildomo maisto galima pradėti duoti ir nuo keturių mėnesių“, – aiškino D. Viederienė.

Iš pradžių bet koks naujas produktas gali sukelti mažyliui alergiją, todėl ypač svarbu laikytis nuoseklumo.

Geriausia pradžioje vieną kartą dienoje duoti du šaukštelius mažiausiai alergizuojančių produktų: ryžių, bulvių, cukinijos, bananų, obuolių, bandant jais maitinti po vieną.

Kaip pasigaminti bulvių tyrę?

Pediatrė pateikia pavyzdį, kaip pačioms pasigamini paprasčiausią bulvių tyrę:

*Rūpestingai nuskustą bulvę išvirkite nedideliame kiekyje vandens.

*Nuovirą naudokite kaip skystį tyrei paruošti.

*Gaminkite tyrę taip, kad ji būtų švelni ir vienodai skysta – mažyliui bus lengviau ją praryti.

*Duokite 1 – 2 šaukštelius tyrės prieš maitinimą, o tam, kad kūdikis liktų sotus, duokite mišinuko ar motinos pieno.

*Stebėkite, ar mažylio neišbėrė, ar jis neatpylė, neužkietėjo viduriai, ar nepasikeitė jo elgesys ir nuotaika.

*Jeigu jokių pokyčių nepastebėjote, toliau maitinkite mažylį šiuo maistu apie savaitę palaipsniui įvedant vis kitokią daržovytę. Pabandykite pridėti į bulvių tyrę morką, cukiniją, kopūstą, brokolį, kalafiorą.