Neišnešiotų kūdikių vystymasis

Neišnešiotų kūdikių vystymasis

15. Mar 2011, 08:50

Mama, pagimdžiusi neišnešiotą kūdikį dažnai jaučiasi kalta, kad nesugebėjo išnešioti jo iki nėštumo pabaigos. Tačiau tokia jos būsena, pasak specialistų, tik trukdo vaikučiui vystytis.

 

Apie anksčiau į pasaulį atėjusius kūdikius ir kuo jie skiriasi nuo laiku gimusių pasakoja Vilniaus gimdymo namų Naujagimių skyriaus vedėja Silvija Narbutienė.

 

Neišnešioti mažyliai nuo išnešiotų skiriasi nebrandumo požymiais, kurie yra matomi ir kuriuos specialistai nustato tyrimų pagaba.

 

Per anksti gimęs kūdikis:

 

-turi per mažai riebalinio audinio, todėl atrodo labai liesas, mažutis.

 

-galvytės kaulai minkšti, konfigūruoti, praviros kaulinės siūlės, praviri maumenėliai,

 

-jų odelė padengta švelniais plaukeliais. Kuo vaikutis labiau nebrandus, tuo tų plaukelių turi daugiau.

 

-Nepilnai išsivystę nagučiai, dažniausiai jie nesiekia pirštų galų,

 

-kojų padukas labai lygus, neturi raukšlių (jų tuo mažiau, kuo vaikelis yra labiau nebrandus)

 

Mama turi bendrauti su vaikučiu, šnekinti jį, glostyti, o nesijausti kalta, kad nesugebėjo išnešioti kūdikio. Turi dainuoti dainele kartu su tėveliu, nes ir jis yra įleidžiamas į intensyvios slaugos palatas pas kūdikį.

 

Pasiveja bendraamžių vystymąsi per pirmuosius metus

 

Tačiau yra vaikučių, kurie gimsta 35-36 nėštumo savaičių, bet jie yra aktyvūs, gali valgyti, žįsti krūtį, jiems tik reikia ilgiau pabūti ligoninėje, kad tėveliai išmoktų tinkamai prižiūrėti tokį naujagimį.

 

Statistiniais duomenimis, jeigu kūdikis gimė 34-37 nėštumo svaičių, per pirmuosius gyvenimo metus pasiveja savo bendraamžius ir vystosi nromaliai, jei neturi kitų ligų ar susirgimų.

 

Jei naujagimis gimsta mažo svorio (1500 – 1800 gramų) 85-90 proc. tokių naujagimių vystosi pakankamai neblogai, jei neturi sveikatos sutrikimų. Tačiau jie pasiveja bendraamžius žymiai vėliau – apie antrus savo gyvenimo metus.

 

Geležies trūkumas

 

Neišnešioti naujagimiai kartais turi problemų dėl mažakraujystės, nes geležies atsargos kaupiamos paskutiniais nėštumo mėnesiais.

 

Ir jei nėštumas nutrūksta anksčiau, kūdikis turi mažesnes geležies atsargas, tad įtariama mažakraujystė. Tokiu atveju daroma viskas, kad geležies atsargos kūdikio organizme pasipildytų.

 

15. Mar 2011, 18:40

Aha didele panele 😀,jei butu laiku gimusi,tai virs 4kg butu.

15. Mar 2011, 16:14

oho rasiuks, jei 34sav ir tiek svere, tai nemazas.

15. Mar 2011, 11:48

Mums tai pat gime 34 savaiciu, svere 2915 ir 50cm,7dienas gulego reanimacijoje,paskui gelta uzpuole,teko dvi dienas po lempom guleti,bet aciu dievui viskas buvo gerai,tai peleido 9para namo,dabar mums beveik 10men,jau zengem pirmus zingsnelius,nors ir dar nedrasiai.

15. Mar 2011, 11:11

Mano pirmoji dukryte gime 33sav, 1774g ir 43cm, su stemples atrezija, buvo operuota. Gulejom Santariskese. Buvo stipri gelta, svitino tris paras po lempom. Ir prasirgo puling meningitu. Bendraamzius pasivijo apie pusantrus metus. Dabar jai du su puse metuko, ir net gudresne uz kai kuriuos bendraamzius 😀
Bet, tol kol mums patiems negime neisnesiotas kudikis, mes net neisivaizdavom, kiek tokiu skruzdeliuku yra. Vieni, gimsta per anskti, ir guli ligoninej, auga, vystosi, mamas mokina juos priziureti. Kiti gimsta per anksti ir su ivairiomis ligomis, problemomis. Bet kuriuo atveju, jie auga, tvirteja, gudreja ir viskas buna gerai. Visoms, mamoms linkiu stiprybes ir kantrybes, kam gime neisnesioti kudikiai. Viskas bus gerai.