Naujagimio nereikia maudyti kasdien

Naujagimio nereikia maudyti kasdien

17. Oct 2017, 07:30 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

Pirmomis gyvenimo dienomis mažylio apiprausimas turėtų būti kuo paprastesnis ir pakankamai trumpas – vos kelios minutės. Jei kartais ilgiau būnate gimdymo namuose, mažylis gali būti apiprausiamas dar ten.

Apie tikrąsias ir ilgesnes maudynes pirmosiomis dienomis galite dar negalvoti, kol bambutė nesugijusi ir nenukritusi virkštelė. Ji turėtų būti laikoma kuo sausiau.

  • Jeigu už lango ir namuose pakankamai šilta ir mamytė jaučia, kad kūdikis prakaituoja, tad pakanka mažylį apšluostyti drėgna kempinėle ar sudrėkinta marle.
  • Mažylio nereikia maudyti kasdien, nes tai sausina odą. Pakanka ją kasdien apšluostyti kempinėle, ypač visas raukšles, už ausyčių, kur gali būti patekę pieno likučiai.
  • Ypač atidžiai apžiūrėkite ir apšluostykite lytinius kūdikio organus. Jei pastebėsite paraudimą, išsiaškinkite priežastį – galbūt reikia dažniau keisti sauskelnes, o gal netinkama sauskelnių firma, ar per retai mažylį paliekate išvis be jų – dažniau darykite jam oro vonias.

Nenustebkite, jei naujagimio odelė nėra idealiai lygi, joje gali būti spuogelių, paraudimų, ji gali šerpetoti – tai normali odos būklė po devynių pilvelyje praleistų menesių.

Vėliau viskas susitvarkys, odelė išsivalys savaime ir taps švelni it šilkas.

Sauskelnės naujagimiams Huggies@ Elite Soft - mūsų geriausia švelnios mažylio odos priežiūra!

20170601191655-63855.jpg