Masažuojame kūdikį namuose: kineziterapeutės patarimai

Masažuojame kūdikį namuose: kineziterapeutės patarimai

19. Feb 2020, 10:00 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

Kaip teisingai masažuoti vos kelių mėnesių mažylį? Kiek turi trukti masažas ir kokius pratimus atlikti? Naudingais patarimais dalinasi kineziterapeutė, masažuotoja Viktorija Paltanavičiūtė.

Masažą patartina pradėti, vaikučiui sulaukus pusantro mėnesio. Masažą atlikite, kai mažyliui gera nuotaika, yra sotus, linksmas ir atsipalaidavęs.

Štai keli žingsniai norint tinkamai atlikti masažą kelių mėnesių mažyliui.

Kojyčių masažas

Geriausia naudoti vaikišką aliejuką. Juo sudrėkiname savo delnus, patriname vienas į kitą, kad aliejus sušiltų ir pradedame darbą. Jei pastebėjote, kad šiek tiek per daug aliejaus, paskirstykite jį tolygiai ant mažylio kūno glostomaisiais judesiais.

Masažą pradedame nuo kojyčių. Pakutename padukus – masažuojame lengvais judesiukais savo nykščiu mažylio pirštukus, paduko pagalvėlę, tada kulnus.

Tada galime paspausti kiekvieną pirščiuką, po to masažuojame pėdos viršutinę dalį, vėliau pereiname prie kulno glostymais – spauskite nestipriai.

Tuomet kylame kojyte vis aukščiau – link blauzdų, tada šlaunyčių masažiukas.

Masažu galima pagerinti žarnyno darbą – paimam abi kojytes už čiurnų abiem rankomis ir vieną kojytę sulenkiame prie pilvuko, kita ištiesta, tą patį kartojame su kita kojyte.

Kitas pratimas – abi kojytes sulenkti, pasiekiant pilvuką ir ištiesti. Taip kartokite kelis kartus.

Dar vienas pratimas – sulenkiame kojytes ir lenkiame jas į vieną pusę, po to į kitą švelniai, neskubant.

Pilvuko masažai

Sudėkinkite aliejumi rankas ir sukite lengvais delno judesiais (galima ir krumpliais) aplink kūdikio bambą. Pilvo masažą baigiame švelniais paglostymais.

Po to dviem pirštais švelniai masažuojame krūtinę – aplink krūtis sukame ratukus (spenelių neliečiame).

Rankyčių masažas

Masažuodami rankytes, darykite tą patį, ką ir kojytėms – pradėkite nuo delnų, pirščiukų ir kilkite pamažu į viršų link pečių.

Nugaros, užpakaliuko masažas

Verčiame ant pilvuko vaikutį ir pradedame masažą nuo užpakaliuko – sukamaisiais judesiais glostome, šiek tiek paspausdami užpakaliuko raumenis. Šis masažas stiprina dubenį, kad mažyliui patogiau būtų sėdėti.

Kylame nugaryte aukštyn, bet stuburo spausti nereikėtų. Jei dar yra jėgų – leiskime vaikučiams įsikibti į nykščius ir palengva sėskimės.

Masažo trukmė tokio amžiaus mažyliams - iki 20 minučių.

Simonadub Simonadub 04. Mar 2020, 15:59

Na 5sav bėgyje gims antroji atžala. Labai laukiu. O masažus va mėgsta ir mano Benukas 2m5men ir visuomet prieš miegeli prašo būti masazuojamas ? ypač patinka nugarytes ir pilvuko, tai jau čia kaip mūsų ritualas❤️