Kūdikis verkia - ką daryti? II dalis

Kūdikis verkia - ką daryti? II dalis

30. Dec 2010, 08:00

Kodėl mažylis verkia, kaip suprasti, ko jam reikia? Šiandien tęsiame pasakojimą apie naujagimio verksmą ir to priežastis.

 

Mamyčių klubą konsultuoja Všį „Pradžių pradžia“ žindymo konsultantė, mama Jūratė.


Pirmaisiais mėnesiais labiausiai ko emociškai mažyliams reikia, tai – saugumo jausmo. Nieko nuostabaus, jog saugiausiai kūdikėliai jaučiasi mamos glėbyje, žįsdami krūtį, o padėti į lovytę ar palikti šaunioje vibro-kėdutėje ima verkti.

 

Įsivaizduokite save mažylio vietoje – didžiąją laiko dalį reikia pragulinėti, taigi ir šonus paskausta, o jei rankytė ar kojytė nutirpo ar rūbeliai nepatogūs – kaip kitaip apie tai pranešti mamai, jei ne verksmu?

 

Prisiminkite, kad tokio amžiaus mažylio nervų sistema yra dar nesubrendusi, tad į bet kokį „perdirginimą“ (aktyvi dienotvarkė, dažni svečiavimaisi ar svečių vizitai pas jus, būreliai ir pan.), vaikelis reaguoja vieninteliu būdu, kurį moka, t.y. verkdamas.

 

Svarbiausia, jog jūs pati puikiausiai įvardijate galimas verksmo priežastis! Džiugu, kad turite vertingiausią „vaistą“ nuo visų bėdų, t.y. mamytės pieną! Dažniau pasiūlykite krūtį. Žindymas - efektyviausias būdas kūdikėliui nusiraminti.

 

Nebijokite kuo daugiau kūdikėlį nešioti, sūpuoti, glausti prie krūties, dainuoti daineles. Tyrimais įrodyta, jog kuo aktyviau mamytė reaguoja į vaikelio verksmą pirmąjį pusmetį, tuo mažiau jis verkia vėliau!

 

Jei visgi iškyla abejonių dėl vaikelio elgesio, visada pasitarkite su gydytoja.