Kūdikis guli ant vienos pusės: kokie pavojai?

Kūdikis guli ant vienos pusės: kokie pavojai?

25. Oct 2018, 07:30 Egle_Mamyciuklubas.lt Egle_Mamyciuklubas.lt

Iš Karolinos laiško:

Mano kūdikiui 4 mėnesiai, jau anksčiau pastebėjau, kad labiau nugulėta viena galvos pusė, apsitrynę plaukiukai. Aš bandau keisti puses, bet jis vis tiek kažkaip pasirenka ant jam patogesnės. Ar yra kokie nors pavojai? Ar galvytė nebus plokščia iš vienos pusės? Ar reikia papildomo D vitamino? Ačiū

Konsultuoja vaikų kineziterapeutė, masažistė Viktorija Paltanavičiūtė:
 
Rekomenduoju ne tik keisti gulėjimo puses, tačiau ir kalbinti bei žaisti su mažyliu iš jo nemėgstamos pusės. Toje pusėje, į kurią mažylis linkęs dažniau sukti galvytę, reikėtų stengtis nedėti jokių žaisliukų ar kitų jį dominti galinčių daiktų. 
 
Jeigu mažylis miegodamas taip pat laiko galvytę visada pasukęs į vieną pusę, rekomenduoju paremti. Tai galima daryti tiek su specialiomis pagalvėlėmis, tiek susukus nestorą volelį iš rankšluostuko, mažyčio paklotėlio ar kt. 
 
Pavojai: 
  • Kol nugulėjimas nėra didelis, tai tikrai kažkokio pavojaus mažyliui nėra, daugiau tik vizualiai matomas dalykas, tačiau, jeigu nieko nedarysime ir nugulėjimas didės, gali nugulėtoje pusėje pakisti lūpų kamputis, akies kraštelis. 
  • Pakitus akies vokui, tai gali trukdyti regėjimui. 
  • Taip pat ir kaklo bei pečių raumenukai gali vystytis netolygiai - dėl galvytės pasukimo į vieną pusę.
 
Klausiate apie vitaminą D. Toks galvytės nugulėjimas vienoje pusėje - nebutinai vitamino D trūkumo ar pertekliaus rezultatas. Jeigu Jums neramu, rekomenduoju būtinai kreiptis į gydytoją ir pasidaryti vitamino D tyrimą.
 
Aukite sveiki!
Ekspertai

Viktorija Paltanavičiūtė

vaikų kineziterapeutė, www.viktorijosmasazai.lt
Viktorija Paltanavičiūtė in-vecaku-skola