Kodėl mažylis muistosi, vos pradėjus žindyti?

Kodėl mažylis muistosi, vos pradėjus žindyti?

08. Mar 2018, 07:00 Egle_Mamyciuklubas.lt Egle_Mamyciuklubas.lt

Iš Daivos laiško:

Kas gali būti negerai kūdikiui, jei pasiguldžius maitinti, vos pradėjus traukti pienuką iš krūties, pradeda muistytis, trinti koją į koją, spardytis? Žodžiu, valgo labai neramiai. Kūdikui 3 mėn.

Atsako akušerė Ieva Girdvainienė:

Sveiki,

Neramus kūdikio valgymas gali būti požymis, kad pienukas teka per lėtai, kad jo neužtenka, kad netinkama žindymo poza ar kūdikiui pučia pilvelį.

Vis tik svarbiausia yra įvertinti, ar tikrai užtikrinate pakankamą pieno kiekį. Pagrindis požymis, šiuo atveju, yra sauskelnės - tokio amžiaus kūdikis turėtų pasišlapinti po kiekvieno maitinimo ir tuštintis ne rečiau kaip kartą per parą.

Taip pat įvertinkite, ar nepučia pilvelio ir nėra dujų. Žinoma, geriausia būtų pasikonsultuoti su žindymo specialistu, kuris atsakys į visus nerimą keliančius klausimus.

Pasak organizacijos "Pradžių pradžia" žindymo konsultantės, „Mama-mamai“ savanorės Jūratės Olševskaitės, tai, kad iki tol gražiai pienelį žindęs mažylis vieną dieną netikėtai ima “boikotuoti” krūtį, gana dažnas reiškinys, tai yra taip vadinamasis  "žindymo streikas". Svarbiausia yra žinoti - tai laikina situacija, kurią galima išspręsti.

Dauguma tokių "mažųjų streikuotojų" atsileidžia per kelias dienas, išsiaiškinus neįprastą elgesį sukėlusias priežastis. O jų būna įvairių. Štai tarptautinė žindymo lyga pateikia tokias dažniausias "žindymo streikus" sukeliančias priežastis:

  • pasikeičia mamos kūno kvapas. Taip gali nutikti pradėjus vartoti naują dezodorantą, muilą, kvepalus ir panašiai. 
  • patiriamas mamos stresai. Tai gali sąlygoti svečių antplūdis ar dažni svečiavimaisi, įvairios kelionės, konfliktai šeimoje, nuovargis. 
  • kūdikio liga, dėl kurios žindimas jam nemalonus. Dažniausiai tai - ausies uždegimas, sloga, žaizdelė burnoje, pienligė. 
  • skausmas dygstant dantukams. 
  • žindymo režimo pokyčiai. Pavyzdžiui, mamos išėjimas į darbą, kūdikio palikimas su kitu prižiūrinčiu žmogumi ir pan. 
  • "audringa" mamos reakcija, kai kūdikis krimsteli  į krūtį besikalant dantukams. 

Ką gali mama padaryti tokiu atveju? Būti kantri, nuosekli ir šiek tiek užsispyrusi. Leiskite vaikeliui suprasti, kaip gera ir jauku šalia jūsų, kad galite jam duoti tai, kas neįkainojama – savo pienuką.