Kineziterapeutė: naudojantis vaikštyne vaikai pradės vaikščioti vėliau!

Kineziterapeutė: naudojantis vaikštyne vaikai pradės vaikščioti vėliau!

24. Feb 2016, 10:00 Goda_Mamyciuklubas.lt Goda_Mamyciuklubas.lt

Vaikus auginti nelengva, todėl daugelis mamų ieško įvairiausių būdų, kaip užimti vaiką ir gauti minutėlę atokvėpio. Viena tokių priemonių - dar nevaikštantiems vaikams skirtos vaikštynės. Parduotuvėse galima įsigyti įvairiausiais žaisliukais dekoruotų, pigių ar brangesnių vaikštynių, kurios, kaip žada gamintojai, moko vaikus vaikščioti. Tik ar tai tikrai reikalinga ir naudinga mūsų mažyliams? Kalbamės su kineziterapeute, vaikų masažuotoja ir www.viktorijosmasazai.lt įkūrėja Viktorija Paltanavičiūte:

„Daugelis tėvelių perka vaikštynes tikėdamiesi, kad jų pagalba vaikai pradės vaikščioti greičiau ir ankščiau nei įprastai, tačiau tai visiška netiesa. Naudojant vaikštynes rezultatas ­ priešingas! Mažyliai vaikščioti savarankiškai pradeda netgi vėliau, nes dažnai ir ilgai joje būnant formuojasi silpnesni kojų, nugaros ir pilvo raumenys.

Bendraudamos su mamytėmis dažnai diskutuojame apie vaikštynes. Užsukus vizitui tenka pastebėti, kad vaikštyne naudojasi dar net sėdėti nemokantys vaikai. Griežtai sakau, kad jiems jų naudoti tikrai nereikėtų. Vaikštynės nėra gerai tokiame amžiuje!

Jeigu vis dėl to nusprendėte naudoti vaikštynę reikėtų pradėti tai daryti ją tik tuomet, kai mažylis jau moka pats atsistoti ar net eiti prisilaikydamas (apie 9mėn).

Dažnai tėvai į vaikštynes įsodina mažylius, kurių liemuo dar nėra sustiprėjęs, todėl vaikai sėdi netiesiai ir netaisyklingai. Tai gali įtakoti netaisyklingą nugaros vystymąsi ir atsirasti laikysenos problemų.

Jeigu sodinate vaiką į vaikštynę, nepamirškite batukų, kurie yra būtini, nes užfiksuoja čiurnos sąnarį, neleidžia spirtis vien tik kojų pirštais ir taip apsaugo Achilo sausgyslę nuo įsitempimo ir vaikščiojimo ant pirštų galų. Nesilaikant šių patarimų gali pakisti pėdos vystymasis.

Svarbiausia taisyklė - nepalikime vaikštynėje vaikų ilgiau nei pusvalandžiui.“

O jūs, ar naudojatės vaikštyne?

Ekspertai

Viktorija Paltanavičiūtė

vaikų kineziterapeutė ir masažuotoja www.viktorijosmasazai.lt
Viktorija Paltanavičiūtė in-vecaku-skola
floryte floryte 24. Feb 2016, 18:54

Mes turėjom vaikštynę, bet su ja buvo tikras vargas - vaikas su vaikštyne kur nors kambaryje pastrikdavo, tekdavo ją apsukti ir pan. Visai nereikalingas daiktas vaikštynė.

Rima Čėsnienė Rima Čėsnienė 24. Feb 2016, 11:38

Sveiki, pritariu Loretai_K, kad vaikštynė tikrai nėra naudinga vaikučiui. Mes esam 11 mėn., ir labai sėkmingai apsieinam be vaikštynės, nors visi piršte perša vaikštynę. Aš esu prieš jas, kadangi tai tik pagalba tėveliams, o ne vaikeliui.

lina_baj lina_baj 24. Feb 2016, 11:36

Pirmajam buvkm pasiskolinę pabandymui. O pabandę - nenaudojom 😀 tiesiog jam labiau patiko pačiam sienom ir baldais vaikščioti. Rėkdavo ir pykdavo į vaikštynę įkeltas. Antrajai naudojau minimaliai, tik vasarą lauke, kai jau stovėjo ir baldais vaikščiojo. Bet irgi nekiko sužavėta. Tad nano vaikams šie prietaisai nebuvo nei reikalingi, nei smagūs 😀))

Loreta_K Loreta_K 22. Feb 2016, 11:03

Nė vienam vaikučiui nenaudojom, nors abu berniukai pradėjo vaikščioti kiek vėliau nei sulaukę metukų ir aplinkiniai bandė tiesiog įsiūlyti vaikštynę tačiau veltui, esu kategoriškos nuomonės apie jas, manau jos naudingos tėvams, mamai tikrai patogu įdėti vaiką į vaikštynę ir per tą laiką atlikti buitinius darbus ... Bet ar naudinga vaikui? Esu mačiusi kiek džiaugsmo tai suteikia mažyliui tačiau manau, kad vaikui ji nėra labai naudinga ar būtina .. 😀