Kas yra smulkioji motorika ir kaip ją lavinti?

Kas yra smulkioji motorika ir kaip ją lavinti?

03. Nov 2020, 12:53 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

Dažnai girdime, kaip svarbu lavinti vaikų smulkiąją motoriką. Pabrėžiama, kad vieni žaislai ir žaidimai tai gali geriau nei kiti, bet pamirštama paaiškinti - o kas yra ta smulkioji motorika? Kalbamės su kineziterapeute, vaikų ir kūdikių masažiste Viktorija Paltanavičiūte.

„Smulkioji motorika - tai riešo ir rankos pirštų judesiai“, - paprastai paaiškina specialistė. Tad viskas, ką vaikai daro su rankytėmis, pirštukais - ima, stato, liečia, rūšiuoja, žaidžia, piešia ir dar daugybė daugybė kitų dalykų lavina šį gebėjimą.

Tiesa, būtina nepamiršti, kad smulkioji motorika, iš pažiūros naudinga tik smulkiems darbeliams dirbti, vaidina didelį vaidmenį kūdikio lavėjime.

„Smulkiąją matoriką lavinti reikia ne vien tik dėl apsitarnavimo įgūdžių, bet ir dėl bendro mažylio vystymosi. Tai labai stipriai susiję su kalbėjimu, klausa, regėjimu ir dėmesio koncentracija. Lavinant smulkiąją motoriką laviname ne vien tik mažylių rankų pirštelių judesius, tačiau ir dirginame galvos smegenų žievės aktyvumą, taip mažylius laviname visapusiškai“, - pabrėžė Viktorija.

Tad įdarbinkime vaikučių rankytes ir pirštukus - tokiu būdu visas kūnas augs ir lavės.

IDĖJOS smulkiosios motorikos lavinimui 0-3 metų vaikams

Kūrybos kambarys: smulkiosios motorikos lavinimas