Kada ir kaip tinkamai kirpti kūdikiui nagučius: pataria akušerė

Kada ir kaip tinkamai kirpti kūdikiui nagučius: pataria akušerė

10. Apr 2017, 11:00 Egle_Mamyciuklubas.lt Egle_Mamyciuklubas.lt

Kaip kūdikiui kirpti nagučius, jei jis muistosi ir nesiduoda? Ar galima kirpti nagučius jam miegant? Kodėl naujagimiui negalima kirpti nagučių dar esant gimdymo namuose? 

Klausimą apie kūdikio nagučių karpymą akušerei uždavė mama Audronė ir iškart gavo atsakymą

20170410120939-92305.jpg

O mes paprašėme akušerės Ievos Girdvainienės pakalbėti šia tema šiek tiek plačiau.

Kiekvienas, rodos, net pats paprasčiausias darbelis yra didelis iššūkis ką tik iškeptiems tėveliams. Pavyzdžiui, nagučių karpymas.

Kaip patarė akušerė, "Gandro lizdas" įkūrėja Ieva Girdvainienė, kirpti nagučių naujagimiui gimdymo namuose nereikėtų. 

"Todėl, kad gimdymo namuose yra hospitalinės infekcijos pavojus. O 90 procentų tėvų, pirmą sykį kirpdami vaikučiui nagučius, gali įkirpti, ir tai yra normalu", - teigė akušerė.

Patariama iš anksto įsigyti naujas, tik jūsų naujagimiui skirtas specialias žirklutes nagučių karpymui. Jei neturite įsigiję ir naudojate visai šeimai skirtas žirklutes, tuomet reikėtų jas sterilizuoti - nuvalyti spiritiniu tirpalu.

Neretai tėvai grįžę iš ligoninės su naujagimiu, nedrįsta nagučių kirpti. Tačiau kai išdrįsta, tai daro kūdikiui užmigus. Ar tinkamas toks būdas?

I.Girdvainienės rekomendacija - nagučius tegu kerpa tėvelis, tegu išdrįsta ir kaip vyras prisiima šią pareigą, o mamytės pareiga - pamaitinti mažylį.

"Gudrybė yra tokia - kai mama maitina kūdikį iš vienos krūties, tėtis nukerpa vienos rankos nagučius, kai iš kitos - kitos rankos nagučius. Nes tuo metu mažylis yra ramus ir neaktyvus", - patarė akušerė.

Kai jau surandate tą tinkamą akimirką šiai procedūrai, atminkite, jog labai svarbu nepersistengti. Specialistė patarė kirpti nagučius tik tiesiai, neužapvalinant kraštų, kad jie neįaugtų.

Na o tuomet, kai nagučiai bus saugiai patrumpinti, galėsite ramiai džiaugtis vienas kito draugija, bučiuojant savo mažylį, kalbinat jį ir laukiant jo šypsenos.

Džiaugsimės, jei išbandysite naują platformą "Akušerė skuba į pagalbą"!

20170404121722-26249.jpg