Ką verta žinoti apie neišnešioto kūdikio žindymą?

Ką verta žinoti apie neišnešioto kūdikio žindymą?

02. Mar 2018, 07:00 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

Jei turite klausimų vaikų kineziterapeutei, psichologei, akušerei ir žindymo specialistei - rašykite: www.mamyciuklubas.lt/klausimai-atsakymai/ arba redakcija@mamyciuklubas.lt 

Lena klausia:

Sveiki, man gimė neišnešiotas vaikelis 34 savaitę. Prieš tai yra dar 2 vaikais, juos abu maitinau krūtimi iki pusantrų metų, pasitaikydavo ir pieno sąstovių, bet išgyvenome. Dabar, gimus neišnešiotukui, apie penktą dieną abi krūtys buvo smarkiai pabrinkusios, iš labiau skausmingosios vyras ištraukė man pieną. Nuo tada toje krūtyje gaminasi žymiai mažiau pienelio. Traukiant prientraukiu, vos pasiekia a 40ml, tuo metu kitoje (kurioje per anuos du žindymus būdavo mažiau) pritraukiu 125ml. Ar tai normalu? Ką daryti, kad pieno kiekis nors šiek tiek susilygintų, ar tai reiškia, kad galimai pienukui ateina galas? Ačiū uz atsakymą

Atsako tėvystės mokyklos Kaune „Opa Pupa“ opapupa.lt žindymo specialistė Agnė:

Sveiki, Lena,

visų pirma sveikinu sulaukus vaikelio. Neišnešioto naujagimio gimimas sunkus išbandymas visai šeimai, tačiau kartu didis stebuklas, nes neįtikėtina, jog tokiame mažume gali būti tiek jėgų kabintis į gyvenimą. Jūsų sunkus darbas, dėl pakankamos laktacijos palaikymo, vertas didžiausio susižavėjimo ir pagarbos! Puiku, jog turite dvi sėkmingas ir ilgalaikes žindymo istorijas, tikiu, kad tai dar padidins motyvaciją įveikti visus su žindymu susijusius sunkumus, nes neišnešiotukui Jūsų pienas yra be galo svarbus ir reikalingas. 

Krūtų pabrinkimas 3-6 parą normalus reiškinys, dėl suintesyvėjusios pieno gamybos. Jei naujagimis geba efektyviai žįsti šis reiškinys nepereina į patologines būkles. Jei naujagimis dėl tam tikrų priežasčių (kaip ir  Jūsų atveju dėl neišnešiotumo) negali žįsti – tikslinga ir tikrai efektyvu pienuką traukti rankomis. 

Skubu Jus nuraminti - pieno gamybai labai svarbus efektyvus krūties „ištuštinimas“ (nors krūties iki galo ištuštinti neįmanoma, nes pieno gamyba vyksta nuolat) – kol tai užtikrinsite pienelis tikrai neturėtų baigtis. Labai svarbu ir naktiniai nusitraukinėjimai (žindymai) – tai labai paskatina laktaciją.

Jei krūtį, kurioje gaminasi mažiau pieno, stimuliuosite daugiau ir dažniau – pieno joje padaugės ir taip gamyba susivienodins abiejose krūtyse. 

Laktaciją skatina kuo daugiau oda – oda kontakto, tad glauskite savo mažylį prie krūtinės kada tik galite, iš lėto mokykitės žindyti. Rekomenduojama neduoti čiulptuko, buteliuko - nutrauktą pienuką sugirdyti švirkštu ar taurele, nes prie visų krūties pakaitalų labai greitai priprantama, jie mažina norą žįsti krūtį.

Neišnešiotukui efektyvus žindimas gali būti nelengva užduotis, bet kantriai įveikite šį etapą ir abu mėgausitės žindymu. 

Pasitikėjimo, tikėjimo ir sveikatėlės judviems!


20180118134400-84171.jpg