Ar saugu miegoti kartu su kūdikiu vienoje lovoje?

Ar saugu miegoti kartu su kūdikiu vienoje lovoje?

07. Aug 2017, 10:00 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

Saugiai ir sėkmingai miegoti drauge – tai daug daugiau, nei plati patogi lova bei švari patalynė. Visų pirma, jūs ir jūsų vyras turi būti emociškai pasirengę šiam potyriui, net nenumanydami, kiek tai gali tęstis.

Kaip teigė "Pradžių pradžia" žindymo kursų vadovė Daiva Šniukaitė-Adner, ypatingai natūralu ir patogu miegoti kartu žindančiai mamai ir kūdikiui. Tuomet žindymas naktį yra paprastesnis: mažiau išsibudina kūdikis, geriau pailsi mama.

Štai keli praktiniai patarimai, galintys užtikrinti saugią aplinką, kuri suteiks džiaugsmo visai šeimai.

Nuspręskite kartu

Jei nuolatos miegate su vyru, būtinai kartu patarkite ir nuspręskite, kad dalinsitės lova ir su vaiku. Jei kuris iš judviejų jaučiasi neužtikrintai, skirkite daugiau laiko apmąstymui. Kartu miegoti bus gera tik tuomet, kai bus priimtina visiems šeimos nariams.

Pasirenkite ar įsigykite didelę lovą

Miegoti kartu siauroje ir nepatogioje lovoje tikrai nebus malonu. „Karališka“ lova, žinoma, geriausia, tačiau jei jūs tokios lovos nusipirkti negalite, įsigykite plačią kušetę ir nuimkite vieną sienelę nuo vaiko lovelės, kad atvira dalimi galėtumėte ją prijungti prie savosios.

Nors tai nėra labai svarbu, bet jums bus patogiau ir maloniau sekti ir liesti mažylį, jei lovų čiužiniai bus vienodame aukštyje. Tačiau labai svarbu, kad vaiko lovelę pritvirtintumėte prie savosios, kad jos negalėtų atsiskirti ir vaikas netikėtai neįkristų į tarpą. Migdyti vaiką lovelėje, pritvirtintoje prie jūsiškės, patogu ypač tuomet, kai vaikas miegodamas daug juda, spardosi – tuomet jis jums netrukdys miegoti.

Jei kambarys labai mažas, kol kūdikis dar nesivarto ir neužima daug vietos, galima jam miegojimo vietą įengti ant vienodų, kartu sutvirtintų kėdžių.

Įsitikinkite, kad čiužinys saugus miegoti

Ar migdytumėt kūdikį bendroje lovoje, ar jo atskiroje lovelėje, pritvirtintoje prie jūsų bendros lovos, čiužinys visuomet turi būti stangrus. Miegodamas minkštuose pataluose, tarp pagalvių, kūdikis gali uždusti. Jei čiužinys jūsų lovoje įtaisytas į rėmą. Patikrinkite, ar tarp rėmo ir čiužinio nėra tarpo, į kurį kūdikis galėtų įsisprausti ir uždusti.

Patalynė turi būti lengva ir jos neturi būti daug

Jei miegate kartu su vaiku, jaunesniu nei 12 mėnesių amžiaus, naudokite kuo mažiau ir lengvesnius užklotus, kad vaikas neuždustų ar neperkaistų (dažniausiai tai nutinka per pirmuosius tris kūdikio gyvenimo mėnesius; tarp 3 ir 10 mėnesio yra didžiausia rizika, kad vaikas gali įsisprausti tarp rėmo ir čiužinio).Jis taip pat gali įsisprausti tarp kelių pagalvių ar minkštų žaislų, tad geriau jų į lovą nedėti.

Vaikui turi būti šilta, bet ne karšta

Prieš migdydami, lengvai parenkite ar suvyniokite vaiką, nes kiti kūnai, miegantys netoliese, padidins aplinkos temperatūrą. Pasinaudokite taisykle: jei patogu ir šilta jums, tikriausiai taip pat jaučiasi ir jūsų vaikas. Daugiau negu jums vaikui šilumos tikrai nereikia.

Neleiskite vaikui miegoti ant pagalvės ar uždengta galva

Niekuomet nemigdykite vaiko ant didelės pagalvės, nes jis gali nuo jos nuriedėti ir užtrokšti minkštose raukšlėse. Nuolatos tikrinkite, ar jis nenusislinko po antklode ir jo galva neuždengta. Jei taip nutiktų, jam būtų sunku kvėpuoti, o gal net gali uždusti.

Niekuomet neleiskite miegoti keliems vaikams kartu

Jūs galite miegoti lovoje kartu su keliais vaikais ar kūdikiais, tik vaikai neturi miegoti greta. Vaikai negali apsisaugoti nuo uždusimo, o didesnis vaikas, gali miegodamas užgulti mažesnįjį, netyčia uždėti ranką ant mažiuko veido ar kaip kitaip jį prispausti. Maži vaikai dažnai muistosi per miegus, todėl gali užgauti mažiuką. Dėl tų pačiu priežasčių neleiskite migdyti kūdikio ir paaugusio vaiko vienoje lovoje. Mama ir tėtis turėtų miegoti tarp vaikų.

Ar jūs miegate/miegojote kartu su savo mažuoju?

floryte floryte 07. Aug 2017, 11:46

Taip, ilgai miegojome kartu trise. Tai taip patogu žindant kūdikį. Aš maitindama neišsibudindavau, todėl niekada nesiskundžiau miego trūkumu. Miegant kartu yra saugumo jausmas, kad kūdikį girdi, jauti ir jam nieko bloga nenutiks. O paaugus miegoti trise irgi buvo patogu, nes jei mažylis naktį nubudęs pradeda verkti, panešioti keliamės tas, kuris mažiausiai pavargęs. Tiesa, lova mūsų buvo labai plati ir patogi.