Ar karštą vasaros dieną galima duoti vandens mažam kūdikiui?

Ar karštą vasaros dieną galima duoti vandens mažam kūdikiui?

13. Jul 2017, 08:00 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

Kūdikius savo pienuku maitinančioms mamoms neretai iškyla klausimas - ar galima duoti mažyliui vandens atsigerti, jei diena šilta, arba jei jis sirguliuoja? 

Pasak Všį "Pradžių pradžia" žindymo konsultantės, mamos Daivos, bet koks papildomas gėrimas turi būti įvedamas ypač atsargiai: naudojant švarius indus ir švarų vandenį. Jei mama žindo, papildomai girdyti vandeniu tikrai reikėtų vengti.

Kalbant apskritai apie vandens reikšmę žindomo iki 6 mėnesių vaiko racione svarbu suprasti, kad vanduo yra maistine prasme nevertingas produktas, tačiau užimantis vietą vaiko skrandyje.

Atsigerdamas mamos pieno, vaikas gauna ir reikiamą skysčių kiekį, ir maistines medžiagas, ir antikūnus. Juk motinos piene yra apie 86% vandens.

Kai mažylis sulaukia 6 mėnesių, svarbu įvesti ne naujus skysčius, o duoti papildomas maisto medžiagas, kurių yra daržovėse, kruopose, mėsoje.

Taip pat vertinga atkreipti dėmesį, kad sultys vaikui irgi yra maistas, o nuovirai (daržovių ir mėsos) nerekomenduojami dėl juose ištirpusių taršalų, kurie išverda į vandenį iš daržovių ir mėsos.