Akušerė Marija: Jei maitinsite kūdikį pagal režimą - pieno sumažės

Akušerė Marija: Jei maitinsite kūdikį pagal režimą - pieno sumažės

02. Sep 2020, 10:19 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

Iš mamos laiško: "Auginu 3,5 mėn kūdikį. Sekėsi puikiai žindyti (svoris augo labai gerai). Pradėjau taikyti maitinimo režimą - maitinti kas 3-4 val. ir, manau, sumažėjo pienuko. Vaikas irzlus, nuolat čiulpia kumštuką. Pientraukiu nutraukiau tik 700 ml/d. Kaip galėčiau padidinti pienuko kiekį? Dabar maitinu kas 1,5 - 2 val.

Atsako akušerė Marija Mizgaitienė:

Manau, mama pati atsakė į savo klausimą. Pradėjus taikyti maitinimą pagal režimą, pienuko sumažėjo. Taigi, tam, kad padidintumėte jo kiekį, reikia vėl grįžti prie maitinimo pagal poreikį. 

Jau seniai įrodyta, kad maitinti pagal režimą yra ne tik nenaudinga, tačiau ir žalinga. Vaikelio maitinimas pagal poreikį leidžia jam ne tik pasisotinti kada jis nori, tačiau ir atsigerti, ar tiesiog nusiraminti, jei kažką skauda, ar tiesiog neramu. Na ir, žinoma, pieno gamyba vyksta daug sklandžiau ir geriau.

  • Leiskite vaikeliui žįsti, kada jis nori ir kiek jis nori.
  • Tuomet nereikės nutraukinėti pienelio rankomis ar pientraukiu.
  • Stenkitės žiūrėti į vaikelį, ne į laikrodį.
  • Tegul vaikas pats nustato savo režimą bent jau pirmus 6 gyvenimo mėnesius.

Galbūt jums atrodo, kad jis visą laiką "kabo" ant krūties ir tai nėra normalu, tačiau patikėkite - tai visiškai normalu. Žindymų skaičius per parą vis mažės savaime, juk mažylis vis labiau pažins aplinką ir domėsis naujais daiktais.

Na o iki to laiko atraskite patogias žindymo padėtis, ilsėkitės, skaitykite ar klausykite muzikos. Ir besigaminančio pienelio kiekis vėl taps tokiu, kokio reikia Jūsų mažyliui.

Simonadub Simonadub 15. Sep 2020, 23:09

Pirmąjį be režimo maitinau iki metuku su viena krūtimi tiek antra dbr penkis mėnesius. Kol mažyčiai labai jie ėmė kaire krūtį pooto
Nebe esmė tik 30ml
Nutraukiu nuo jos bandydama su pientraukiu . Tai mažylis tiek tris traukia ir pyksta tai ir ši maitinu tik su desine ir tikiuosi iki metuku pavyks 😉 krūtinės dbr dviems dydžiais skiriasi ?